Preposlať Samsung SCX-3405FW

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung SCX-3405FW

29.03.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na jednoduchú multifunkčnú tlačiareň od spoločnosti Samsung a to na model s označením SCX-3405FW. Jedná sa o prístroj zameraný hlavne pre domáce použitie, kde určite oceníte kompaktné rozmery a rozumnú cenu.

Samsung SCX-3405FW

Tento model nájde uplatnenie samozrejme aj v kancelárii, ale vzhľadom k trochu obmedzenejšej výbave sa bude hodiť len do menších pracovných skupín. Jedná sa o monochromatickú laserovú tlačiareň, ktorá zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a vo výbave nechýba ani fax. Okrem toho vie tento model fungovať aj ako samostatná kopírka a fax. Celkom sa nám zapáčil elegantný vzhľad tlačiarne, na ktorom sa najviac podpísala biela farba a čisté línie. Telo je vyrobené samozrejme z plastu a dielenské spracovanie je na celkom slušnej úrovni. Ďalšie kladné vlastnosti tohto modelu sú kompaktné rozmery a nízka hmotnosť, takže manipulácia a nájdenie vhodného miesta na stole nie je vôbec žiadny problém. Jedná sa o jeden z najmenších prístrojov vo svojej kategórii, čo pri častej manipulácii určite oceníte. Na prednej strane tela tlačiarne sa nachádza jednoduchý a prehľadný ovládací panel, ktorý obsahuje niekoľko funkčných tlačidiel, alfanumerickú klávesnicu pre ovládanie kopírky a faxu a nechýba ani malý monochromatický LCD displej. Displej má informačný charakter a zobrazujú sa na ňom informácie o tlači a nastavenia.
Samsung SCX-3405FW
Celkovo sme si na ovládací panel zvykli rýchlo a s nastavením tlačiarne sme nemali žiadne problémy. Základná výbava je naozaj iba základná a trochu nás sklamala. Vstupný zásobník pojme iba 150 listov papiera, nejde rozšíriť a vo výbave chýba napríklad automatický duplexer alebo PictBridge pre tlač fotografií priamo z fotoaparátu. Maximálny mesačný výťažnosť čítajúci 10 000 výtlačkov by mal byť dostatočný aj pre náročnejších užívateľov. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je veľmi jednoduchý úkon, ktorý sme zvládli behom chvíľky a nemali sme s ním vôbec žiadne problémy. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom a po zapojení do siete sa môžete pustiť do práce. Aby ste mohli využiť všetko, čo tento model ponúka, budete ho musieť prepojiť s počítačom. O to sa postará klasické rozhranie USB a okrem tohto portu sa na tele tlačiarne nachádza aj rozhranie Ethernet a WiFi adaptér pre bezdrôtové pripojenie. Konektívna výbava je teda veľmi dobrá a vyberie si naozaj každý.
Samsung SCX-3405FW
Čo sa týka operačných systémov, tak tento model podporuje väčšinu dnes bežne používaných systémov a spolu s tlačiarňou dostanete ovládače pre systém Windows 7. Všetky ovládače si môžete samozrejme stiahnuť aj na webe výrobcu. Rýchlosť tlače je veľmi dobrá a jedná sa o jednu z najlepších vlastností tohto modelu. Ak budete tlačiť len text, môžete sa dostať až na 21 stránok za minútu (ppm). Pri kombinovanej tlači, ktorá zahŕňa text, grafiku a rôzne grafy, sme namerali rýchlosť 7.7 ppm, čo je tiež celkom solídny výsledok. Ďalšou skvelou vlastnosťou tlačiarne je kvalitná tlač textu. Ten patrí v tejto kategórii medzi to najlepšie a ocenili sme hlavne skvelú čitateľnosť aj pri veľmi malom fonte. S čitateľnosťou sme nemali problémy ani pri veľkosti 4 - 5 bodov. Výborná je tiež kvalita tlače grafiky, ktorá sa dá bez problémov použiť aj pre pracovné účely. Kvalita tlače fotografií je priemerná. Kopírka i skener odvádzali svoju prácu na jednotku a nemali sme s nimi žiadne problémy.
Samsung SCX-3405FW
Samsung SCX-3405FW je veľmi podarená tlačiareň, ktorá toho za cenu okolo 142 eur s DPH ponúkne naozaj veľa. Najviac sa nám zapáčila rýchlosť tlače, kvalita tlače textu, ktorá je výborná a pochvalu zaslúžia si určite tiež kompaktné rozmery. Medzi nevýhody by sa dala zaradiť skromná výbava, čo bol zároveň aj jediný vážnejší nedostatok.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung SCX-3405FW


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.