Preposlať Epson WorkForce Pro WP-4020

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WP-4020

19.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Tlačiareň Epson WorkForce Pre WP-4020, na ktorú sa v dnešnej recenzii pozrieme, kombinuje to najlepšie z laserových a atramentových tlačiarní. Tento model sa hodí ako do domácnosti, tak do menej vyťažené kancelárie, tak sa poďme pozrieť, ako si viedol v teste.

 

Epson WorkForce Pro WP-4020

Jedná sa o farebnú atramentovú single tlačiareň, takže vie len a len tlačiť. Náročnejší užívatelia požadujúci kopírku, skener alebo fax, sa tak budú musieť poobzerať inde. Po stránke dizajnu je táto tlačiareň celkom normálne a nijako nevyčnieva z radov podobných modelov od konkurencie. No, vlastne trochu vyčnieva, a to docela veľkými rozmermi, ktoré sú na single atramentovú tlačiareň naozaj prehnané. Hmotnosť okolo 11 kg tiež nie je zrovna najnižšia, takže prenášanie je pre jednu osobu nepohodlné a mierne problémy nám robilo aj nájsť pre tlačiareň vhodné miesto na klasickom kancelárskom stole. Práve prepálená veľkosť a hmotnosť sú pravdepodobne najväčšie zápory, ktorými tento model disponuje. Na hornej strane tela sa nachádza veľmi jednoduchý ovládací panel s niekoľkými funkčnými tlačidlami a nechýba tu ani ukazovateľ stavu náplňou. Keď už sme u tých náplňou, tak Epson používa klasické štyri oddelené cartridge. Na ovládací panel sme si zvykli rýchlo, s ovládaním tlačiarne sme nemali vôbec žiadne ťažkosti, ale trochu nám tu chýbal farebný displej, na ktorom by išli zobraziť fotografie pred tlačou. 

 

Epson WorkForce Pro WP-4020

Základná výbava je celkom na úrovni a dostanete napríklad vstupný zásobník na 330 listov papiera, automatický duplexer pre obojstrannú tlač a nechýba ani rozhranie PictBridge, ktorý slúži k priamemu tlače fotografií z digitálneho fotoaparátu. Maximálny mesačný výťažnosť je dostatočných 20 000 výtlačkov. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je veľmi jednoduché a určite to zvládnete aj bez nahliadnutia do manuálu. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť cartridge a po prepojení tlačiarne s počítačom a následné inštalácii môžete začať tlačiť. O prepojenie s počítačom sa stará klasický USB port a konektivní výbava zahŕňa aj WiFi prijímač, takže tlačiareň môžete pripojiť aj k internetu. K sieti môžete tento model pripojiť aj pomocou rozhrania Ethernet, a ak ste prišli na chuť cloudu, môžete tlačiť z Google Cloud Print. Užívatelia mobilných telefónov iPhone určite ocenia podporu technológie Apple AirPrint. 

 

Epson WorkForce Pro WP-4020

Čo sa týka klasických počítačových operačných systémov, tento model podporuje dnes väčšinu bežne používaných systémov (Windows XP / Vista / 7, MAC OS X) a ovládače nájdete priamo na webe výrobcu. Teraz sa dostávame k tomu najlepšiemu, čo je rýchlosť tlače. Pri teste kombinovaného tlače (grafika, text, grafy) sme dosiahli najlepšie rýchlosti 5.6 stránok za minútu (ppm), čo je naozaj skvelá hodnota av tejto kategórii patrí určite medzi tie najlepšie. Štandardné farebné fotografie o rozmere 4x6 palcov sa dočkáte za veľmi dobrých 1:12. Nesklamala nás ani kvalita tlače, ktorá patrí určite tiež k nadpriemeru. Pri tlači textu sme ocenili hlavne solídne ostrosť a slušnú čitateľnosť aj pri malom fontu. Nie je to síce úplne dokonalé, ale pre väčšinu užívateľov to bude určite viac než dostatočné. To isté platí aj pre tlač fotografií. Tie disponujú dobrým podaním farieb a príjemnou úrovňou detailov. U fotografií sľubuje Epson životnosť až 66 rokov a odolnosť proti poškriabaniu a vode. 

 

Epson WorkForce Pro WP-4020

Epson workforce Pre WP-4020 je veľmi podarená tlačiareň, ktorú ocenia hlavne priaznivci kvalitného a rýchleho tlače. Práve tieto dva atribúty sú na tomto modeli to najlepšie. Okrem toho sa nám ale páčila tiež dobrá výbava a jednoduchý ovládací panel. Medzi hlavné nevýhody patrí trochu prehnané rozmery a vysoká hmotnosť, ktorá sťažuje manipuláciu. 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Epson WorkForce Pro WP-4020


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.