Preposlať Canon Color imageClass MF8380Cdw

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Color imageClass MF8380Cdw

13.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ak potrebujete farebnú tlačiareň do menšej kancelárie alebo pracovnej skupiny so slušnými multifunkčnými vlastnosťami, máme pre vás ideálny model. Je to farebná tlačiareň Canon Color ImageClass MF8380Cdw, tak sa poďme pozrieť, ako si viedla v teste.

 

Canon Color imageClass MF8380Cdw

Táto tlačiareň zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a nechýba tu ani fax, takže na svoje si prídu aj náročnejší užívatelia. Po stránke vzhľadu sa jedná o klasickú laserovú tlačiareň, telo je vyvedené v dvojfarebnom prevedení a čo sa týka rozmerov, tak tie sú väčšie, než sme čakali a nájsť pre tlačiareň vhodné miesto by mohol byť trochu problém. Hmotnosť tiež nie je najnižšia ais náplňami váži tento model značných 30.8 kg, takže pri manipulácii bude lepšie, keď si k sebe niekoho prizvete. Na hornej strane tela tlačiarne sa nachádza celkom prehľadný ovládací panel, ktorý je osadený alfanumerickou klávesnicou, klasickými tlačidlami pre pohyb do štyroch smerov, tlačidlami pre tlač, skenovanie, tlač, kopírovanie, fax a nechýba ani informačný LCD displej s piatimi riadkami. Rozvrhnutie ovládacieho panelu je dobré, ale trochu nám vadilo, že nejde vyklápať. Pri ovládaní tak budete musieť stáť priamo nad ním, čo nie je vzhľadom k veľkosti zrovna dvakrát príjemné a pohodlné.

 

Canon Color imageClass MF8380Cdw

V základnej výbave dostanete vstupný zásobník na 250 listov papiera, ktorý môžete rozšíriť až na celkových 550 listov, čo už je celkom dosť a malo by to stačiť aj do vyťaženejší kancelárie. Maximálny mesačný výťažnosť činí 40 000 výtlačkov a potešila nás aj prítomnosť automatického duplexeri pre obojstrannú tlač. Rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu sa tu nenachádza, čo ale vzhľadom k zameraniu ani tak nevadí. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je jednoduché a jediné problémy sme mali iba s nájdením vhodného miesta. Akonáhle sa vám to podarí, stačí len zapojiť cartridge, naplniť zásobník papierom, prepojiť tlačiareň s počítačom a po následnej inštalácii sa môžete pustiť do práce. O prepojenie s počítačom sa stará rozhranie USB, ale tlačiareň ponúka aj rozhranie WiFi alebo Ethernet. Čo sa týka operačných systémov, tak tento model podporuje väčšinu dnes bežne používaných systémov, pričom ovládače dostanete na CD spolu s tlačiarňou a môžete si ich samozrejme tiež stiahnuť na webe výrobcu. 

 

Canon Color imageClass MF8380Cdw

Pri našom teste sme používali Windows 7 a inštalácia prebiehala úplne bez problémov. Rýchlosť tlače je na celkom slušnej úrovni a výrobca uvádza 21 stránok za minútu (ppm) v normálnom a 10 ppm v obojstrannom móde. Pri našom kombinovanom testu, kedy sme tlačili text, grafiku a prezentácie, sme dosiahli rýchlosti 4.8 ppm, čo síce nie je v tejto kategórii najlepší výsledok, ale nie je to ani žiadny prepadák. Prvého výtlačku sa dočkáte za 15.3 sekúnd pri monochromatickom a za rovných 16 sekúnd pri farebnej tlači. Kvalita tlače je celkom solídny a najviac vynikne tlač textu. Ten je naozaj výborný, jednotlivé písmenká sú bez problémov čitateľné aj pri použití malého fontu a ocenili sme tiež solídne ostrosť. Tlač grafiky už tak dobrý nie je, pretože podanie farieb je skôr horšie a zdali sa nám celkom vyblednuté. Na druhú stranu, pre domáce použitie alebo na nejakej úlohy do školy to stačí. 

 

Canon Color imageClass MF8380Cdw

Canon Color ImageClass MF8380Cdw je podarená multifunkčná tlačiareň, ktorá je priamo určený do menších kancelárií a tomu zodpovedá ako výbava, tak výkony. Najviac sa nám páčila kvalita tlače textu, dobrá konektivní výbava a ocenili sme aj prijateľnú rýchlosť tlače. Medzi negatívne vlastnosti tejto tlačiarne patrí väčšie rozmery, ovládací panel, ktorý nejde vyklopiť, takže je horšie prístupný a len priemerná kvalita tlače grafiky. 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Color imageClass MF8380Cdw


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.