Preposlať Epson Stylus Office BX935FWD

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Stylus Office BX935FWD

17.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Multifunkčná tlačiareň Epson Stylus Office BX935FWD, na ktorú sa v dnešnej recenzii pozrieme trochu podrobnejšie, ponúkne mix dobrej výbavy a príjemne nízke ceny. Aj preto sa hodí hlavne do domácnosti, ale využitie nájde určite aj v kancelárii.

 

Epson Stylus Office BX935FWD

Jedná sa o farebnú atramentovú multifunkčnú tlačiareň, ktorá zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a vo výbave nechýba ani fax, takže je tento model vhodný aj pre náročnejšie použitie v kancelárii. Po designovej stránke sa tlačiareň celkom podarila, má klasické tvary, pôsobí elegantne a dielenské spracovanie je solídne. Páčilo sa nám použitie matnej čiernej farby, takže na povrchu tela tlačiarne nezostávajú žiadne odtlačky prstov a podobné nečistoty, čo je určite praktické. Rozmery tela tlačiarne sú celkom v norme, takže nájdenie vhodného miesta na stole nie je problém, hmotnosť 9.9 kg je tiež prijateľná a manipuláciu zvládne v pohode aj jeden človek. Veľkú časť prednej strany zaberá dotykový ovládací panel, ktorý disponuje uhlopriečkou obrazu 7.8 palcov, a na ňom nájdeme ešte dotykový farebný TFT displej s uhlopriečkou 3.5 palca. Celý dotykový panel ide vyklápať, takže ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne. Dotykový panel reaguje na dotyky dobre, je príjemne citlivý a tiež presný. Displej zobrazuje informácie o stave tlače, náplňou a môžete si na ňom pozrieť aj fotografie pred tlačou. 

 

Epson Stylus Office BX935FWD

Základná výbava tohto modelu je naozaj štedrá a najviac nás potešil vstupný zásobník na 500 listov papiera, čo stačí aj do vyťažené kancelárie. Vo výbave sa ďalej nachádza čítačka pamäťových kariet, rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z digitálneho fotoaparátu a tiež automatický duplexer. Tento model zvládne aj skenovanie priamo do e-mailovej prílohy alebo tlač z USB flash disku, takže vie takmer úplne všetko, čo by ste kedy mohli potrebovať. Uvedenie do prevádzky je jednoduché as týmto úkonom sme nemali žiadne závažnejšie problémy. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť náplne, elektrický kábel a potom môže tento model fungovať ako samostatná kopírka alebo fax. Ak budete chcieť využívať všetko, čo tlačiareň ponúka, musíte ju prepojiť s počítačom, a to pomocou klasického USB kábla. Okrem USB ale môžete použiť aj bezdrôtové rozhranie WiFi a na palube sa nachádza aj Ethernet port. Konektivita je teda výborná. 

 

Epson Stylus Office BX935FWD

Spolu s tlačiarňou dostanete CD s ovládačmi pod operačný systém Windows 7, ale samostatné ovládače pre tento aj iné systémy si samozrejme môžete stiahnuť aj priamo z webu výrobcu. Rýchlosť tlače je celkom solídny a pri našom kombinovanom tlače textu, grafov a grafiky sme dosiahli najlepší výsledok 4.2 stránok za minútu (ppm). Síce to nie je úplná špička, ale pre väčšinu užívateľov to bude hodnota viac ako dostatočná. Trochu nás sklamala kvalita tlače textu, ktorú sme očakávali určite o trochu lepší. Pre domáce použitie síce v pohode stačí, ale pre nejaké prezentácie a využitie v práci to nie je úplne ono. Hlavne ostrosť mohla byť lepšia a pri malom fontu je čitateľnosť jednotlivých písmen celkom obtiažna. Tlač grafiky je výborný a je o triedu lepší, než v prípade textu. Kvalita tlače fotografií patrí k priemeru, páčilo sa nám hlavne dobré podanie farieb a tiež slušná ostrosť. Skener aj kopírka odvádzajú svoju prácu veľmi dobre a sú vhodné ako pre domáce, tak pracovné použitie. 

 

Epson Stylus Office BX935FWD

 Epson Stylus Office BX935FWD (na americkom trhu je tento model označený ako WorkForce WF-845) je vydarená multifunkčná tlačiareň, ktorá zaujme hlavne skvelou výbavou a veľmi podareným dotykovým ovládacím panelom. Vďaka nemu je nastavenie a následné ovládanie tlačiarne naozaj príjemné a intuitívne. Páčila sa nám tiež slušná kvalita tlače grafiky. Kvalita tlače textu je trochu horšie, než sme očakávali, ale pre domáce použitie je dostatočná.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Epson Stylus Office BX935FWD


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.