Preposlať Súboj multifunkčných tlačiarní

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Súboj multifunkčných tlačiarní

02.02.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Dnes sa pozrieme na súboj troch multifunkčných atramentových tlačiarní o titul najlepšieho z najlepších. Všetky tri modely sú vlajkovej lode svojich spoločností v kategórii AIO, takže súboj to bude určite zaujímavý.

Dnešného súboja sa zúčastnia multifunkčné tlačiarne Canon Pixma MG8220 Wireless Photo All-in-One, Epson Artisan 837 All-in-One a Kodak HERO 9.1 All-in-One. Najprv si predstavíme každého súpera zvlášť a potom sa pozrieme na najlepšie a najhoršie vlastnosti.


Canon Pixma MG8220 Wireless Photo All-in-One
Jedná sa o už druhú generáciu multifunkčných tlačiarní Pixma MG a tento model nahrádza staršiu verziu MG8120. Canon toho ponúkne u svojej vlajkovej lodi naozaj veľa, napríklad najvyššie rozlíšenie tlače 9600 x 2400 dpi, rýchlosť tlače 12.5 a 9.3 ppm, 3.5 palcový farebný dotykový displej, automatický duplexer a veľmi dobrú konektivitu. Tento model zvládne aj potlač médií CD / DVD / Blu-Ray.

 

Súboj multifunkčných tlačiarní

Epson Artisan 837 All-in-One
Táto tlačiareň, nahrádzajúci model Artisan 835, je zameraná hlavne na tlač fotografií a v tejto kategórii naozaj vyniká. So svojím starším súrodencom zdieľa z veľkej časti dizajn a tiež niekoľko technických špecifikácií, ale inak je tu veľa vecí nových. Vo výbave nechýba WiFi prijímač, čítačka pamäťových kariet, automatický duplexer a oddelený zásobník na fotopapier.

 

Súboj multifunkčných tlačiarní

Kodak HERO 9.1 All-in-One
Kodak HERO 9.1 All-in-One bol oficiálne predstavený v septembri 2011 a je to taký domáci model, do ktorého Kodak dodal fax. Okrem faxovania a tlače zvládne tento model tiež kopírovanie a skenovanie, takže na svoje si prídu skutočne všetci. Medzi kľúčové vlastnosti tlačiarne patrí LCD displej s uhlopriečkou 4.3 palcov, zásobník na 40 listov fotopapiera a elegantný dizajn.

 

Súboj multifunkčných tlačiarní

Novinky
Všetci traja výrobcovia dali svojím novým vlajkovým lodiam do vienka možnosť tlače z cloudového úložisko a tiež tlače pomocou mobilných aplikácií, takže tlačiť sa dá naozaj takmer všade. Epson a Kodak vytvorili svoje verzia technológie ePrint od HP, takže tlačiarne majú svoju vlastnú unikátnu mailovú adresu, s ktorej pomocou môžete tlačiť z akéhokoľvek počítača. Canon na to šiel s technológiou Canon Cloud Link trochu inak a bezdrôtovo môžete tlačiť napríklad z Picasa, Google Docs alebo Canon Gateway, čo je proti vyššie uvedeným konkurentom trochu obmedzenejšie.
 

Plusy
Všetky tri tlačiarne odvádzajú naozaj skvelú prácu hlavne pri tlači fotografií, ale len jeden môže byť najlepší. Tým je Epson Artisan 837, ktorý ponúkne najlepší pomer medzi zobrazením farieb, ostrosťou a úrovňou detailov. V tesnom závese sa nachádza tlačiareň Canon Pixma MG8220, ktorá strácala naozaj iba minimálne, a to len pri väčších fotografiách. Kodak HERO 9.1 odvádza tiež dobrú prácu, ale na dvoch svojich konkurentov úplne nestačí. Oddelené náplne majú v tejto kategórii proti jednej náplni, hoci s piatimi farbami, jasnú výhodu. V pracovnej kategórii je na tom najlepšie model od Canonu, pretože ponúka o triedu lepší skener, než jeho konkurenciu. Všetky tri tlačiarne disponujú tiež farebným LCD panelom a najviac sa nám páčil a používal ten na Kodaku HERO 9.1. Je najväčšia, takže poskytuje najviac komfortu a aj vďaka nemu je ovládanie tlačiarne naozaj hračka.

 

Súboj multifunkčných tlačiarní

Mínusy
Medzi hlavné nevýhody všetkých troch tlačiarní patrí celkom vysoké ceny za náplne a s tým spojené vyššie náklady na jeden výtlačok. Všetky tri modely sú tiež celkom drahé (od 250 do 300 dolárov) a najlepšie je na tom Kodak, ktorý ponúka svoj model zhruba o 50 dolárov lacnejšie, než konkurencia. Už sme sa zmienili o vyšších prevádzkových nákladoch a v tomto ohľade je na tom opäť najlepšie Kodak, ktorý s náplňami zaobchádza najšetrnejšie a v konečnom výsledku vyjdú náklady na jeden výtlačok až o polovicu lepšie, ako v prípade modelov od Canonu a Epson. Pri modeli Artisan 837 nás celkom sklamala doplnková výbava, ktorá je slabá a celkom citeľne tu chýba nejaký softvér na tlač fotografií.

 

Súboj multifunkčných tlačiarní

Víťaz: Kodak HERO 9.1 All-in-One
V konečnom zúčtovaní vyšiel z tohto súboja najlepšie multifunkčný model od Kodaku, ktorý ponúkne hlavne veľmi vyrovnané vlastnosti. Síce nebol najlepší v tlači fotografií, nie je najlepší ani pri veľkom pracovnom vyťažení, ale nikdy neprehral veľkým rozdielom. Vo finále rozhodla najnižšia cena, najnižšie prevádzkové náklady a tiež skvelý ovládací panel, ktorý je naozaj perfektný a výrazne vám uľahčia prácu. Keď pripočítate dobrú konektívnu výbavu, máte jasného víťaza.

 

Súboj multifunkčných tlačiarní

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Súboj multifunkčných tlačiarní


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.