Preposlať Canon predstavuje tri nové tlačiarne z rady Pixma

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon predstavuje tri nové tlačiarne z rady Pixma

08.02.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej krátkej novinke sa pozrieme na spoločnosť Canon a na pripravované multifunkčné tlačiarne z populárnej modelovej rady Pixma. Do predaja sa chystá hneď trojicu noviniek, tak sa poďme pozrieť, čo si pre nás Canon pripravil.

 

Canon predstavuje tri nové tlačiarne z rady Pixma

Konkrétne sa jedná o tlačiarne označené ako Pixma MX512, Pixma MX432 a Pixma MX372, pričom všetky sú určené pre použitie v domácnosti, čomu zodpovedá ako cena, tak výbava. Tieto tlačiarne Canon predstavil trochu prekvapivo až po veľké technologické konferencii CES 2012, čo úplne dobre nechápeme. Každopádne sa jedná o nasledovníkov populárnych tlačiarní Pixma MX420, Pixma MX410 a PIXMA MX360 z minulého roku, ktoré si získali priazeň zákazníkov hlavne veľmi dobrým pomerom cena / kvalita. Nové tlačiarne by na tom mali byť podobne a od svojich starších súrodencov si vypožičali ako niekoľko technologických vecí, tak dizajn. Ten je celkom podarený, všetky tri modely sú si podobné a ich dominanta čierna farba a lesklé plasty. 

 

Canon predstavuje tri nové tlačiarne z rady Pixma

 

Lesklá povrchová úprava je na jednu stranu atraktívne, ale na druhú stranu celkom nepraktická, pretože je to magnet na nečistoty a odtlačky prstov. Na hornej strane tlačiarní sa nachádza ovládací panel, ktorý má každý model trochu iný, ale napospol sú všetky celkom prehľadné a jednoduché. Najdrahší model je vybavený aj farebným LCD displejom, na ktorom sa zobrazujú informácie o nastavení tlačiarne a stavu náplňou. Lacnejšie modely si musí vystačiť len s monochromatických displejom. Všetky tri tlačiarne zvládnu ako tlač, tak kopírovanie, skenovanie a nechýba tu ani fax, takže spokojní budú aj náročnejší užívatelia. Čo sa týka konektivity, tak modely Pixma MX512 a PIXMA MX432 sú vybavené vstavaným WiFi prijímačom, zatiaľ čo najlacnejší variant MX372 ho nemá. Okrem tejto výhody má spomínaná drahšie dvojice výhodu tiež v podpore technológie AirPrint, ktoré vám umožní bezdrôtovú tlač z iOS prístrojov bez nutnosti inštalovať nejaké ovládače.

 

Canon predstavuje tri nové tlačiarne z rady Pixma

U MX512 dostanete v základnej výbave tiež automatický duplexer a port Ethernet. Všetky tri modely sa chváli pohodlným prístupom k náplniam, ktoré sú označené ChromaLife 100 a do tlačiarní sa zasúvajú z prednej strany. Teraz sa pozrieme na základné technické parametre. Model MX512 ponúkne najvyššie rozlíšenie tlače 4800 x 1200 dpi a rýchlosť okolo 5.5 stránok za minútu (ppm) pri farebnej a 9.7 ppm pri čiernobielej tlače. Stredný model MX432 je na tom po stránke rýchlosti tlače úplne rovnako, ako top model a Canon sa u všetkých troch modelov pýši aj rýchlosťou tlače fotografií, ktorá je veľmi slušných 46 sekúnd pre farebnú fotografiu o rozmere 4x6 palcov. Najlacnejšie tlačiareň v tejto rade, Pixma MX372, je trochu pomalší a zvládne monochromatická tlač rýchlosťou 8.7 ppm, čo ale nie je nejako dramatický rozdiel. Čo sa týka cien, tak Canon si svoje novinky cenia na 149.99 dolárov (MX512, 116 Sk bez DPH), 99.99 dolárov (MX432, 77 eur bez DPH) a 79.99 dolárov (MX372, 62 eur bez DPH). 

 

Canon predstavuje tri nové tlačiarne z rady Pixma

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon predstavuje tri nové tlačiarne z rady Pixma


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.