Preposlať Najlepšie tlačiarne v januári 2012

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Najlepšie tlačiarne v januári 2012

10.02.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Dnes sa pozrieme na štvoricu najpopulárnejších tlačiarní v januári 2012. Tentoraz si pre seba túto hitparádu zabrali spoločnosti Epson a HP, ktoré iným výrobcom nedali vôbec priestor.

 

1. Epson Stylus NX430

Prvé miesto si zaslúžila kompaktný a jednoduchá multifunkčná tlačiareň zameraná prevažne na domácnosť, ktorá ponúkne tlač, kopírovanie a skenovanie. Práve kompaktné rozmery sú jedna z najväčších výhod tohto modelu a pochvalu si zaslúži aj nízke prevádzkové náklady a príjemná cena. Stylus NX430 ponúkne svojmu užívateľovi celkom slušnú výbavu, ktorá zahŕňa vstupný zásobník na 100 listov papiera, čítačku pamäťových kariet a tiež skvelý ovládací panel s 2.5 palcovým LCD displejom. Najvyššie rozlíšenie tlače je 5760 x 1440 dpi a maximálna rýchlosť je 6.2 stránok za minútu (ppm) pri čiernobielej a 3.2 ppm pri farebnej tlači. Jediné problémy sme zaznamenali iba so skenerom, ktorý nepracoval práve dobre.

 

Najlepšie tlačiarne v januári 2012

 

2. HP Photosmart e-All-in-One

Na druhom mieste sa umiestnila multifunkčná farebná tlačiareň, medzi ktorej najväčšie výhody patrí jednoduchý online tlač a podpora technológie ePrint. Rovnako ako vyššie uvedený model, aj tento ponúkne tlač, kopírovanie a skenovanie a tiež je zameraný hlavne na domácnosť. Na hornej strane tela tlačiarne sa nachádza kompaktný ovládací panel s farebným dotykovým LCD displejom s uhlopriečkou 2.36 palcov, pod ktorým je umiestnená čítačka pamäťových kariet. Trochu nás sklamal vstupný zásobník na iba 80 listov papiera, čo nie je práve veľa. Konektívna výbava je celkom slušná a okrem USB portu dostanete tiež WiFi prijímač pre pripojenie k internetu. Najvyššie rozlíšenie tlače je 4800 x 1200 dpi a jeho rýchlosť je 6 ppm pri čiernobielej tlače. Fotografiu o klasickom rozmere 4x6 palcov zvládne tento model za veľmi príjemných 26 sekúnd.

 

Najlepšie tlačiarne v januári 2012

 

3. HP Officejet 6500A Plus

Ďalší v rade je opäť tlačiareň od spoločnosti HP, avšak tento model nie je zameraný iba do domácnosti a svoje uplatnenie nájde i v kancelárii. Okrem tlače, kopírovania a skenovania ponúkne Officejet 6500A Plus aj fax a prístup na web, takže na svoje si prídu aj náročnejší užívatelia. Jedna z najväčších výhod tejto tlačiarne je veľmi dobrá výbava, ktorá zahŕňa automatický duplexer, vstavanú čítačku pamäťových kariet, vstupný zásobník na 250 listov papiera a konektivitu zastrešuje WiFi spolu s portom Ethernet. Vo výbave nechýba ani USB port, ale je škoda, že jeden nie je aj na prednej strane. Potešila nás skvelá kvalita tlače textu a tiež jednoduché nastavenie tlačiarne, však ani tomuto modelu sa nevyhli niektoré nedostatky. Okrem už spomínanej absencie predného USB portu nás sklamala tiež kvalita tlače fotografií, ktorá je skôr horšie.

 

Najlepšie tlačiarne v januári 2012

 

4. Epson WorkForce 845

Medzi najlepšie štvorku sa dostal aj tento model, ktorý na prvý pohľad zaujme svojím celkom robustným telom. To je síce vysoké, ale na druhú stranu tiež celkom ľahké, takže manipulácia je jednoduchá. Na tejto multifunkčnej tlačiarni (zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a nájdeme tu aj fax) nás najviac zaujal skvelý ovládací panel, ktorý patrí medzi súčasnými tlačiarňami medzi tie úplne najlepšie. Je dotykový, má uhlopriečku 7.8 palcov a ovládanie tlačiarne jeho prostredníctvom je hračka. Poteší tiež veľmi štedrá výbava zahŕňajúca vstupný zásobník až na 500 listov papiera, USB port, WiFi, Ethernet, technológie AirPrint a Google Cloud Print a nechýba ani čítačka pamäťových kariet. Negatíva zastupuje len trochu horšia kvalita tlače fotografií, ktoré trpia nepríliš vierohodným podaním farieb.
 

Najlepšie tlačiarne v januári 2012

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Najlepšie tlačiarne v januári 2012


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.