Preposlať Kodak Office HERO 6.1

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak Office HERO 6.1

14.02.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na ďalšiu tlačiareň od spoločnosti Kodak z modelového radu Hero. Multifunkčná tlačiareň Office Hero 6.1 je zameraná na použitie v stredne vyťažené kancelárii a ponúkne vlastnosti aj pre náročnejšiu klientelu.

 

Kodak Office HERO 6.1

Jedná sa o atramentovú farebnú multifunkčnú tlačiareň, ktorá zvládne ako tlač, tak kopírovanie, skenovanie a na palube nechýba ani fax. Hneď na prvý pohľad nás zaujal celkom výrazný dizajn, ktorý robí z tohto modelu jeden z najkrajších kancelárskych zariadení vôbec. Podarená je hlavne elegantné červená linka na paneli s ovládačmi. Rozmery tlačiarne sú celkom v norme, takže s nájdením vhodného miesta na stole sme nemali žiadne závažnejšie problémy. Jednoduchá je tiež manipulácia, pretože hmotnosť 9.6 kg je tak akurát. Na prednej strane tela tlačiarne sa nachádza rozmerný ovládací panel, ktorý je osadený množstvom funkčných tlačidiel a nechýba tu ani LCD displej, na ktorom sa zobrazujú informácie o tlači a stavu náplňou. Po ergonomickej stránke je ovládací panel navrhnutý celkom dobre, všetky ovládacie prvky sú pohodlne prístupné a na panel sme si rýchlo zvykli. 

 

Kodak Office HERO 6.1

Základná výbava je veľmi štedrá a nájdete v nej všetko, čo by ste mohli od podobne zameraného modelu očakávať. Vstupný zásobník pojme až 200 listov papiera a tlačiareň zvládne mesačne až 12 000 výtlačkov, čo je dostatok i do vyťaženejší kancelárie. Na tele tlačiarne sa nachádza aj čítačka pamäťových kariet a o obojstranná tlač sa postará automatický duplexer. Milovníkov fotografií určite poteší prítomnosť rozhrania PictBridge, vďaka ktorému môžete tlačiť fotografie priamo z vášho digitálneho fotoaparátu. Kodak Hero 6.1 vie tiež skenovanie priamo do e-mailu, do priečinka, do aplikácie alebo priamo na pamäťové karty a zvládne aj online tlač, a to pomocou Google Cloud Print alebo KODAK Email Print. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je jednoduchý a rýchly úkon, s ktorým sme nemali žiadny závažnejší problém. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, zapojiť náplne, naplniť zásobník papierom a po prepojení s počítačom a následné inštalácii sa môžete pustiť do práce. Ovládača dostanete priamo na priloženom CD a môžete si ich samozrejme tiež stiahnuť z webu výrobcu. 

 

Kodak Office HERO 6.1

Čo sa týka pripojenia k počítaču, tak o to sa stará klasický USB port a bezdrôtové pripojenie zastrešuje WiFi. Vo výbave nechýba ani port Ethernet 10 Base-T, takže na svoje si prídu určite všetci. Rýchlosť tlače je priemerná a v tejto kategórii nájdete aj rýchlejšie modely, pričom najviac nás sklamala rýchlosť tlače textu. Kodak zvládol iba 4.94 stránok za minútu (ppm), čo nie je práve oslnivý výsledok. Rýchlosť tlače grafiky sa zastavila na hodnote 2.06 ppm a pri tlači fotografií sme dosiahli najlepší výsledok 1.08 ppm (rozmer 4x6 palcov). Kvalita tlače je na tom našťastie oveľa lepšie, než rýchlosť a najviac sa nám páčili fotografie. Tie disponujú vysokou úrovňou detailov a ponúknu aj celkom dobré podanie farieb. Kvalita tlače textu je tiež nadpriemerná a bude stačiť aj náročnejším používateľom. Ďalšou veľkou výhodou je celkom úspornú prevádzku a fakt, že náplne patrí k tým lacnejším, takže náklady na jeden výtlačok sú príjemne nízke. 

 

Kodak Office HERO 6.1

Kodak Office Hero 6.1 je podarená multifunkčná tlačiareň, ktorá zaujme atraktívnym dizajnom, podareným ovládacím panelom, skvelou výbavou a kvalitným tlačou. Medzi nevýhody by sme zaradili celkom pomalý tlač, a to hlavne pri tlači textu. Prípadní zákazníci určite ocenia tiež nízke náklady a lacné náplne. 


tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kodak Office HERO 6.1


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.