Preposlať HP Officejet Pro 8100 ePrinter

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Officejet Pro 8100 ePrinter

16.02.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Klasické single tlačiarne sú aj v dnešnej dobe plnej multifunkčných zariadení stále celkom bežné a vie ponúknuť hlavne výbornú kvalitu tlače. V dnešnej recenzii sa na jednu takú tlačiareň pozrieme, a to konkrétne na model od spoločnosti HP.

 

HP Officejet Pro 8100 ePrinter

HP Officejet Pro 8100 ePrinter je jednoduchá single tlačiareň, ktorá je zameraná hlavne na použitie v domácnosti a menej vyťažených kancelárii, avšak je slušne vybavená a ponúkne dobré výkony za prijateľnú cenu. Dizajn tlačiarne je nekomplikovaný a poteší na dotyk príjemnými plasty. Telo nie je nijak moc náchylné na odtlačky prstov, čo je určite praktická vlastnosť, ktorú oceníte hlavne pri častom používaní. Na hornej strane tela tlačiarne sa nachádza prehľadný ovládací panel s niekoľkými funkčnými tlačidlami a displejom, na ktorom sa zobrazuje nastavenie a stav náplňou. S ovládacím panelom sme nemali vôbec žiadne problémy, rýchlo sme si na neho zvykli a nastavenie i následné používanie bola celkom hračka. Trochu nás sklamali rozmery tlačiarne, ktoré sú celkom veľké a medzi single prístrojmi patrí tento model k tým väčším a ťažším. Manipulácia je ale aj tak vcelku bezproblémová, ale na stole vám tento model zaberie viac miesta, než by bolo príhodné. 

 

HP Officejet Pro 8100 ePrinter

Základná výbava je veľmi dobrá a patrí k tomu najlepšiemu, čo tento model ponúkne. Vstupný zásobník pojme 250 listov papiera a na palube nechýba ani automatický duplexer pre pohodlný obojstrannú tlač, čo je užitočné ako v domácnosti, tak v kancelárii. O pripojenie sa stará klasický USB port a na palube sa nachádza aj WiFi a Ethernet. Jediné, čo nám vo výbave trochu chýbalo, bolo rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z digitálneho fotoaparátu, ktoré by sa sem vzhľadom na veľmi dobrej kvalite tlače fotografií náramne hodilo. Mesačný výťažnosť je až 25 000 výtlačkov, čo by malo bez problémov stačiť aj náročnejším používateľom. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je jednoduchý a nijako komplikovaný úkon, ktorý nám zabral len chvíľku. Pre tlačiareň stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť náplne, prepojiť ju s počítačom a po inštalácii sa môžete pustiť do práce. V balení nájdete CD s ovládačmi, ale si ich samozrejme môžete stiahnuť priamo z webu výrobcu. 

 

HP Officejet Pro 8100 ePrinter

Čo sa týka operačných systémov, tak tento model podporuje okrem Windows 7 aj verzia XP, Vista a na svoje si prídu aj používatelia systémov MAC OS X. Potešila nás podpora technológie Apple AirPrint, takže môžete tlačiť z Iveco a pomocou HP ePrint môžete tlačiť tiež z cloudu. Rýchlosť tlače je celkom slušná a pri našom kombinovanom teste, kedy sme tlačili text, grafiku a rôzne prezentácie, sme dosiahli najlepší výsledok 5.9 stránok za minútu (ppm). To nie je úplne zlé av tejto kategórii patrí HP k tým rýchlejším. Klasické fotografie o rozmere 4 x 6 palcov sa dočkáte za príjemných 55 sekúnd. Kvalita tlače je veľmi dobrá, pričom najviac vynikne tlač farebných fotografií. Pri ňom sme ocenili hlavne dobré podanie farieb a vysokú úroveň detailov. Text je na tom celkom dobre, ale na laserovej konkurentmi sa nechytá. Pre bežné použitie je ale jeho kvalita úplne dostatočná a to isté platí aj pre tlač grafiky.

 

HP Officejet Pro 8100 ePrinter

HP Officejet Pro 8100 ePrinter je skvelá atramentová tlačiareň, ktorá svojho majiteľa poteší dobrou výbavou, vysokou výkonnosťou a v neposlednom rade tiež kvalitným tlačou fotografií. Medzi kladné vlastnosti sa ďalej radí nízke prevádzkové náklady a jednoduchý ovládací panel, ktorý vám výrazne uľahčí prácu. Čo sa týka nedostatkov, tak tým najväčším bola absencia rozhrania PictBridge a horšia kvalita tlače textu. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 117 eur s DPH. 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP Officejet Pro 8100 ePrinter


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.