Preposlať Samsung ML-2955ND

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung ML-2955ND

20.02.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ak hľadáte kompaktné, jednoduchú a lacnú laserovú tlačiareň do domácnosti, máme pre vás jeden ideálny model. Tlačiareň Samsung ML-2955ND spĺňa toto všetko a navyše pridá ešte slušnú výbavu.

 

Samsung ML-2955ND

Táto tlačiareň zvládne len monochromatický tlač, takže je určená hlavne pre tých, čo často tlačiť text. Na prvý pohľad nás zaujal veľmi príjemný, jednoduchý a minimalistický vzhľad a väčšina užívateľov určite ocení aj kompaktné rozmery. Vďaka nim nie je problém uložiť tlačiareň i na ten najmenší pracovný stôl a problémy samozrejme nie sú ani s manipuláciou. Samsung je menší, než väčšina atramentových konkurentov a celkovo patrí k tým úplne najmenším prístrojom na trhu. Páčilo sa nám aj farebné prevedenie a plasty celkom príjemné na dotyk. Na hornej strane tela tlačiarne sa nachádza veľmi jednoduchý ovládací panel skladajúci sa iba z niekoľkých funkčných tlačidiel a jednej informačné LED diódy. LCD displej sa tu nenachádza, čo sa ale dá vzhľadom k nízkej cene pochopiť. Základná výbava tlačiarne je na veľmi dobrej úrovni a najviac poteší vstupný zásobník na celých 250 listov papiera, čo stačí aj do veľa vyťažené kancelárie. 

 

Samsung ML-2955ND

Vo výbave sa nachádza aj automatický duplexer pre obojstrannú tlač a maximálny mesačný výťažnosť je 12 000 stránok, čo je viac ako dobrý výsledok. O konektivitu sa stará klasický USB port a vo výbave sa nachádza í port Ethernet, takže na svoje si prídu naozaj všetci. Je trochu škoda, že tu nie je WiFi prijímač, ktorý by sa sem určite hodil. Ak WiFi potrebujete, budete si musieť zaobstarať model ML-2955DW, ktorý je po všetkých iných stránkach rovnaký, ako dnešný testovaný objekt. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je veľmi jednoduché a zaberie vám to len niekoľko minút. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, čo nebude problém, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete, naplniť zásobník papierom a po spojení s počítačom a následné inštalácii sa môžete pustiť do tlače. Ako sme sa už zmienili, o pripojení k počítaču sa stará rozhranie USB a tlačiareň funguje pod všetkými dnes bežne používanými operačnými systémami. 

 

Samsung ML-2955ND

Ovládače pre operačný systém Windows 7 nájdete na priloženom CD, ale si ich samozrejme môžete tiež stiahnuť z webu výrobcu. Čo sa týka rýchlosti tlače, tak tá je na celkom slušnej úrovni, avšak to mohlo byť aj lepšie. Výrobca uvádza rýchlosť tlače 29 stránok za minútu (ppm) a pri našom kombinovanom teste, kedy sme skúšali text, grafiku a prezentácie, sme dosiahli najlepší výsledok 8.5 stránok za minútu (ppm). Nie je to úplne zlé, ale veľa konkurencia je na tom lepšie, aj keď sú oficiálne výkony od výrobcu horšie. Len pre porovnanie, pri modeli HP LaserJet Pro P1102w uvádza výrobca najvyššia rýchlosť tlače 18 ppm a tlačiareň v prevádzke vie až 11.4 ppm. A ako je na tom kvalita tlače? Veľmi dobre, tlačiareň zvládne skvele hlavne tlač textu, kedy oceníte dobré podanie čiernej farby a určite tiež čitateľnosť, ktorá je bezproblémová aj pri malom fontu. Kvalita tlače grafiky a fotografií je len priemerná, ale pre bežné používanie plne dostačuje. 

 

Samsung ML-2955ND

Samsung ML-2955ND je podarená laserová tlačiareň, ktorú oceníte hlavne v domácnosti. Vďaka kompaktným rozmerom nie sú žiadne problémy s miestom alebo manipuláciou a ocenili sme aj solídnu výbavu. Jediné, čo nám tu trochu chýbalo, bol WiFi prijímač. Kvalita tlače je celkom slušná a najviac vynikne kvalitnú tlač textu. Rýchlosť je len priemerná a v tomto ohľade je na tom väčšina konkurencie lepšie. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 109 eur s DPH.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung ML-2955ND


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.