Preposlať Epson SureColor SC-S30610 - širokoformátová novinka pre náš trh

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson SureColor SC-S30610 - širokoformátová novinka pre náš trh

24.02.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Epson pripravuje novú širokoformátovú tlačiareň, ktorá sa dostane aj na náš trh a v dnešnej novinke sa pozrieme, na čo sa môžeme tešiť. Tlačiareň SureColor SC-S30610 zaujme vysokým výkonom a tiež zameraním na nízke prevádzkové náklady a maximálnu efektivitu.

Jedná sa o prístroj, ktorý je určený hlavne na potlač veľkých plôch a ako taký je ideálny napríklad pre tlač rôznych plagátov, bannerov, pútačov a podobných vecí. Celkový dizajn prístroja príliš nemá cenu riešiť, je to proste širokoformátová tlačiareň a podľa toho aj vyzerá. Zastavíme sa ale na chvíľu u ovládacieho panelu. Epson sa chváli tým, že ovládanie a používanie tejto tlačiarne je veľmi jednoduché a bez problémov to zvládne každý. Ovládací panel je naozaj jednoduchý, obsahuje niekoľko funkčných tlačidiel, zobrazujú sa tu informácie o náplniach a celkovo vyzerá, že ovládanie bude naozaj hračka. S jednoduchosťou súvisí aj systém výmeny náplní, ktoré sa nachádzajú vpredu tlačiarne. Keď už sme u tých náplňou, tak tlačiareň používa 700 ml atramentové kazety s vysokou výťažnosťou, takže ich nebudete meniť príliš často. 

 

Epson SureColor SC-S30610 - širokoformátová novinka pre náš trh

Celkom dôležitou vlastnosťou je tiež jednoduchá manipulácia s rolami médií, o ktorej prehovoril senior product manager spoločnosti Epson, Marco van Niekerk. Ten vyhlásil, že vďaka unikátnemu zdvíhacieho systému zvládne obsluhu jeden jediný človek a jednoduché bude tiež napínanie médií, ktoré možno vykonávať spredu i zozadu. Keď už sme spomenuli tie médiá, táto tlačiareň zvládne spracovať naozaj rozsiahlu škálu a môžete bez problémov tlačiť napríklad na rôzne druhy fólií, PVC alebo na fotografický papier. Teraz sa poďme pozrieť na niektoré základné technické špecifikácie. Tento model využíva technológiu tlačovej hlavy Micro Piezo (Epson MicroPiezo TFP - Thin Film Piezo), vďaka ktorej bude údržba minimálna a zaručí aj dlhodobý nepretržitú prevádzku bez nárokov na nejaké zásahy. 

 

Epson SureColor SC-S30610 - širokoformátová novinka pre náš trh

Výrobca myslel samozrejme aj na konektivitu, ktorú zastrešuje rozhranie USB a Ethernet. V závislosti od režimu tlače zvládne tento model rýchlosť od 7,3 do 29,4 m2 za hodinu, čo je určite obdivuhodný výsledok. U tlačiarne, ktorá je priamo určená na potlač veľkých reklamných plôch, je dôležité, aby výsledky niečo vydržali. Toho sa určite báť nemusíme, pretože vďaka novým atramentovým náplniam vydrží potlače až 3 roky vo vonkajšom prostredí bez laminácie. Oficiálna premiéra tohto modelu je naplánovaná na veľtrh FESPA Digital 2012 (21. - 24. februára 2012 v Barcelone) a predaj na našom trhu začne v marci. V tomto mesiaci sa dočkáme aj oficiálne ceny. 

 

Hlavné vlastnosti tlačiarne Epson SureColor SC-S30610:

Možnosť tlače na celý rad natieraných aj nenatieraných médií do šírky 64 palcov (162,6 cm)
Vďaka ľahko obsluhovatelnému zdvíhacieho systému zvládne inštaláciu médií v roliach jedna osoba
Ľahko prístupné ovládanie systému, napínanie médií zozadu i spredu
Rýchlosť tlače až 29,4 m2 / h (vysokorýchlostný režim; 10 m2/hv produkčnom režimu; 7,3 m2/hv režime vysokej kvality; všetko na vinylová média)
Nová tlačová hlava Thin Film Piezo pre presné formovanie kvapiek a dlhú životnosť produkcie
Zdokonalený ekosolventní atrament nevyžaduje vetranie a je vhodný na použitie v kancelárskom prostredí
Energetická účinnosť tlačiarní spĺňa podmienky programu ENERGY STAR a vysoko ekonomické, vratné 700ml atramentové kazety zaručujú minimálne náklady na výtlačok
Trvanlivé výtlačky - vďaka novému atramentu UltraChrome GS2 je doba svetlostálosť pri vonkajšom použití bez laminácie tri roky
Rozlíšenie až 1440 × 1440 dpi s niekoľkými priechody pre hladké prechody farieb a jemný detail
Rozhranie Ethernet a USB
Voliteľný podávací systém pre ťažké role až do 80 kg
Voliteľný zahrievacie systém zaisťujúci rýchlejšie zasychanie výtlačkov pri vysokom objeme produkcie
 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Epson SureColor SC-S30610 - širokoformátová novinka pre náš trh


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.