Preposlať Xerox Phaser 6700DN

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox Phaser 6700DN

22.02.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Farebná laserová tlačiareň Xerox Phaser 6700DN, na ktorú sa dnes pozrieme, je priamo z výroby pripravená vstúpiť do vyťažené kancelárie alebo náročné pracovné skupiny. Tento model zaujme hlavne štedrú výbavou.

 

Xerox Phaser 6700DN

Jedná sa o laserovú single tlačiareň, takže zvládne iba tlač a presne na to je tento model tiež zameraný. Ako sme sa už zmienili, jedná sa hlavne o kancelárskeho pracanta a podľa toho je tento prístroj tiež vybavený. Design je celkom podarený, telo je plastové a je vyvedené v dvoch farbách, čo vyzerá dobre. Horná časť s ovládacím panelom je modrá a zvyšok tela je klasicky biely. Čo sa týka rozmerov, tak sa jedná o veľa veľkú a ťažkú tlačiareň, takže nájsť pre ňu vhodné miesto by mohol byť trochu problém. Manipulácia tiež nie je najjednoduchšie a vzhľadom k hmotnosti, ktorá sa ľahko prehupla cez 42 kg, si budete musieť na prenášanie niekoho prizvať, a to najlepšie hneď dve ďalšie osoby. Na hornej strane tela tlačiarne sa nachádza jednoduchý a prehľadný ovládací panel s malým monochromatickým displejom, na ktorom sa zobrazujú prevádzkové informácie. Ovládanie prostredníctvom panelu je jednoduché a zvykli sme si na neho naozaj rýchlo.

 

Xerox Phaser 6700DN

Jedna z najlepších vlastností tlačiarne je určite štedrá kapacita zásobníka na papier. V základe dostanete zásobník na 700 listov papiera, a ak by vám to bolo málo, môžete si dokúpiť ďalšie zásobníky a maximálna kapacita tlačiarne môže byť až 2900 stránok, čo je dostatok i do veľa vyťažené kancelárie. Maximálny mesačný výťažnosť je až 120000 výtlačkov, čo je číslo naozaj úctyhodné. V základnej výbave dostanete tiež automatický duplexer pre obojstrannú tlač. Uvedenie tlačiarne do prevádzky nie je nijako náročné a najťažšie je dostať ju na miesto. Ako náhle sa vám to podarí, stačí naplniť zásobník papierom, prepojiť tlačiareň s počítačom a po následnej inštalácii môžete začať pracovať. Na pripojenie k počítaču slúži štandardné USB rozhranie a tlačiareň je osadená tiež portom Ethernet, takže môže bez problémov fungovať aj v sieti. Škoda, že nie je tlačiareň vybavená WiFi prijímačom, ktorý by konektívnu výbavu pekne doplnil. Tento model podporuje väčšinu dnes bežne používaných operačných systémov, pričom ovládače nájdete na priloženom CD, ale samozrejme si ich môžete aj stiahnuť z webu výrobcu. 

 

Xerox Phaser 6700DN

Teraz sa pozrieme na rýchlosť tlače, ktorá je u kancelárske tlačiarne celkom dôležitý aspekt. Výrobca uvádza najvyššia rýchlosť tlače textu až 47 stránok za minútu (ppm), čo je v tejto kategórii jedna z najlepších hodnôt. Pri našom teste sme si vyskúšali tlač textu, grafiky a stránok so zmiešaným obsahom a dosiahli sme najlepší výsledok 7.1 ppm. To už tak dobrý výsledok nie je a väčšina konkurencie je na tom nepatrne lepšie. Kvalita tlače je na tom výborne, a to hlavne tlače textu. Pri tom najviac vynikne skvelé podanie čiernej farby a vysoká úroveň ostrosti, vďaka ktorej sú jednotlivé písmená bez väčších problémov čitateľná aj pri použití malého fontu. Kvalita tlače farebnej grafiky a fotografií je trochu horšie, hlavne farby sa nám zdali až príliš svetlé, ale pre bežné použitie sa výsledky použiť určite dajú. Občas sme si všimli tiež osobitného podanie niektorých farieb, napríklad na fotografiách z exteriéru vyzeralo modré nebo celkom často skôr ako zelené. Na záver musíme spomenúť aj príjemne nízke prevádzkové náklady, tlačiareň totiž zaobchádza s náplňami celkom šetrne. 

 

Xerox Phaser 6700DN

Xerox Phaser 6700DN je podarená laserová tlačiareň určená do kancelárií, kde vynikne hlavne skvelá výbava na čele s rozsiahlym zásobníkom, vysoká mesačná výťažnosť a tiež kvalitnú tlač textu. Medzi tie horšie vlastnosti by sme zaradili trochu horšiu kvalitu tlače grafiky a fotografií, absenciu WiFi prijímača a nie príliš dobrú rýchlosť pri kombinovanom tlače. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 1070 eur s DPH. 


tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Xerox Phaser 6700DN


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.