Preposlať Kodak HERO 5.1

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak HERO 5.1

01.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii budeme pokračovať v testovaní tlačiarní z novej modelovej rady Kodaku s označením HERO. Po modelu 3.1 sa pozrieme aj na trochu lepšie vybavenú a nepatrne drahšiu verziu 5.1.

Modelová rada tlačiarní HERO je zameraná predovšetkým na domácnosť a základný model HERO 3.1 sme si otestovali pred nedávnom. Dnešné testovaná tlačiareň s označením 5.1 ponúkne niekoľko vecí, ktoré u základného modelu nenájdete a celkovo sa nám zdala ako podstatne lepšia voľba. Dizajn oboch týchto tlačiarní je takmer identický a opäť sme ocenili moderný vzhľad a tiež celkom kompaktné rozmery, vďaka ktorým nebudete mať problém pre tlačiareň nájsť vhodné miesto na stole. Hmotnosť 6.26 kg je tiež príjemná a manipulácia je tak pohodlná aj pre jedného človeka. Na pravej strane tela tlačiarne sa nachádza prehľadný a jednoduchý ovládací panel, ktorý obsahuje niekoľko funkčných tlačidiel a nechýba mu ani farebný vyklápací LCD displej s uhlopriečkou 2.4 palca. Displej má prevažne informačnú hodnotu a zobrazujú sa na ňom informácie o tlači, stavu tlačiarne a tiež o nastavení. Čo sa týka hlavných vlastností, tak tento model zvládne tlač, kopírovanie a skenovanie. Fax tu nie je, ale vzhľadom k zameraniu na domácnosť to nie je nijako zarážajúce. 

 

Kodak HERO 5.1

Vo výbave dostanete napríklad vstupný zásobník na 100 listov papiera, čítačku pamäťových kariet a nechýba ani rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z digitálneho fotoaparátu. Potešila nás aj prítomnosť automatického duplexera pre obojstrannú tlač. Celkovo je výbava veľmi dobrá a tlačiareň podporuje aj Google Cloud Print a Kodak Email Print, takže ak ju pripojíte k internetu, môžete tlačiť pokojne aj pomocou svojho smartphonu (musíte mať samozrejme nainštalovanú príslušnú aplikáciu). Uvedenie do prevádzky je jednoduché a s týmto úkonom sme nemali vôbec žiadne problémy. Pre tlačiareň stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť náplne a po zapojení do elektrickej siete môže tlačiareň fungovať ako samostatná kopírka. Ak budete chcieť používať všetko, čo tento model zvládne, budete ho musieť pripojiť k počítaču a internetu. O prepojenie s počítačom sa stará klasické rozhranie USB a na internete môžete tlačiareň pripojiť pomocou WiFi. Rozhranie Ethernet vo výbave bohužiaľ chýba. 

 

Kodak HERO 5.1

Spolu s tlačiarňou dostanete aj CD s ovládačmi pod operačný systémom Windows 7 a tlačiareň podporuje aj klasiku v podobe Windows XP a Vista. Skrátka neprídu ani používatelia počítačov od spoločnosti Apple a všetky ovládače si môžete stiahnuť aj na webe výrobcu. Rýchlosť tlače je celkom slušná a viac menej je zhodná s lacnejším modelom 3.1. Pri našej kombinovanej tlači sme dosiahli rýchlosť 3.1 strany za minútu (ppm), čo nie je najhoršie a pre domáce použitie to určite stačí. To isté sa dá vyhlásiť aj o kvalite tlače textu. Nie je to síce špička (napríklad pre nejaké prezentačné a reklamné materiály je kvalita nedostatočná), ale pre použitie v domácnosti alebo do školy to úplne v pohode stačí. Kvalita tlače grafiky je priemerná a nakoniec sme si samozrejme vyskúšali aj tlač farebných fotografií, ktorá je veľmi dobrá a určite patrí k nadpriemeru. Ocenili sme ako dobré podanie farieb, tak slušnú ostrosť a aj vysokú úroveň detailov. Kvalita pri kopírovaní aj skenovaní je priemerná a nijak nevybočuje z radz podobne zameraných a vybavených modelov. 

 

 

Kodak HERO 5.1

Kodak HERO 5.1 je slušná multifunkčná tlačiareň, ktorá je priamo určená do domácnosti a svoju úlohu tu plní veľmi dobre. Páčil sa nám vydarený dizajn, dobrý ovládací panel s farebným LCD displejom, slušná rýchlosť tlače a v neposlednom rade tiež rozsiahla výbava. Výčitku máme k horšej kvalite tlače grafiky a absencii rozhrania Ethernet. Priemerná cena sa pohybuje okolo 110 dolárov (v prepočte asi 80 eur bez DPH). 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kodak HERO 5.1


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.