Preposlať HP PhotoSmart 6510 e-All-in-One

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP PhotoSmart 6510 e-All-in-One

05.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Dnes sa pozrieme na jednoduchú multifunkčnú tlačiareň od HP, ktorá je určená hlavne pre domáce použitie. Jedná sa o trochu lepšie vybaveného a nepatrne drahšieho súrodenca HP PhotoSmart 5510 e-All-in-One.

Multifunkčné tlačiarne určené do domácnosti majú niekoľko nepopierateľných výhod, ako sú väčšinou kompaktné rozmery a fakt, že zastúpia ako tlačiareň, tak kopírku a skener. To isté samozrejme zvládne aj dnešný testovaný model a navyše podporuje službu eFax, ktorá vám umožní odoslať a prijať 20 stránok z faxu za mesiac zdarma, bez nutnosti používať telefónnu linku. Po designovej stránke sa jedná o celkom vydarený model, tlačiareň je celkom kvalitne vyrobená a okrem iného sme ocenili aj kompaktné rozmery a nízku hmotnosť. Vďaka tomu nie je problém pre tlačiareň nájsť vhodné miesto na stole a potešila nás aj relatívne nízka hmotnosť, takže manipulácia je bezproblémová. Na prednej strane sa nachádza farebný dotykový LCD displej, ktorý zastupuje tiež ovládací panel. S jeho funkčnosťou sme boli spokojní, na dotyky reaguje celkom dobre a ovládanie patrí k veľmi jednoduchým a príjemným úkonom.

 

HP PhotoSmart 6510 e-All-in-One

Po stránke výbavy sa jedná o celkom slušný model, avšak kapacita vstupného zásobníka na papier nás trochu sklamala. Vstupný zásobník pojme iba 80 listov papiera, čo je naozaj málo a neustále doplňovanie začne po čase otravovať. Maximálna mesačná vzťaženosť je 1000 výtlačkov, čo nie je úplne zlé a zodpovedá to zameraniu do domácnosti. Potešila nás prítomnosť automatického duplexera a čítačky pamäťových kariet. Rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu vo výbave bohužiaľ chýba. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je jednoduchý a bezproblémový úkon, ktorý sme zvládli behom chvíľky a nemali sme s ním vôbec žiadne problémy. Pre tlačiareň stačí nájsť vhodné miesto na stole, zapojiť ju do elektrickej siete, naplniť zásobník papierom, zapojiť cartridge a po prepojení s počítačom a následnej inštalácii sa môžete pustiť do práce. O spojenie s počítačom sa stará klasické rozhranie USB a tlačiareň je osadená aj WiFi prijímačom pre bezdrôtové pripojenie k internetu. Je škoda, že konektívna výbava neobsahuje aj rozhranie Ethernet. 

 

HP PhotoSmart 6510 e-All-in-One

Čo sa týka operačných systémov, tak tento model sme si otestovali pod Windows 7, ale použiť môžete samozrejme aj staršie Windows XP a Vista. Ovládače pre Windows 7 dostanete spolu s tlačiarňou na priloženom CD, avšak všetky ovládače idú samozrejme stiahnuť aj na webe výrobcu. Po stránke rýchlosti tlače je tento model skôr priemerný, ale pre použitie v domácnosti jeho výkony postačujú. Podľa výrobcu zvládne tlačiareň maximálne 22 stránok za minútu v prípade farebnej i monochromatickej tlače, ale skutočná rýchlosť tlače činí 3.2 stránky za minútu. To síce nie je úplne najhoršie, ale lacnejšie a nižšie položený model PhotoSmart 5510 je na tom po stránke rýchlosti o trochu lepšie. Fotografiu o štandardnej veľkosti 4 x 6 palcov zvládne tlačiareň za 56 sekúnd, čo je pre túto kategóriu typické. Kvalita tlače je celkom slušná a najviac sa nám zapáčila tlač fotografií. Tie ponúknu ako dobrú ostrosť, tak slušné podanie farieb. Kvalita tlače textu patrí k priemeru, ale pre domáce a školské použitie je úplne dostačujúca. 

 

HP PhotoSmart 6510 e-All-in-One

HP PhotoSmart 6510 e-All-in-One je celkom slušná multifunkčná tlačiareň, ktorá za prijateľnú cenu ponúkne všetko, čo by ste od podobného modelu očakávali. Za svoje peniaze dostanete skvelý ovládací panel zastúpený dotykovým displejom, slušnú základnú výbavu a v neposlednom rade tiež kvalitnú tlač fotografií. Nepáčil sa nám malý vstupný zásobník, ľahko podpriemerná rýchlosť tlače a absencia rozhrania Ethernet.Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 93 eur. 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP PhotoSmart 6510 e-All-in-One


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.