Preposlať HP Color LaserJet Pro 100 MFP

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Color LaserJet Pro 100 MFP

07.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na profesionálnu multifunkčnú tlačiareň od spoločnosti HP z modelovej rady Color LaserJet Pro a to na model s jednoduchým označením 100 MFP. Táto tlačiareň je zameraná hlavne do kancelárií, kde je potreba kvalitnú farebnú tlač.

 

HP Color LaserJet Pro 100 MFP

Táto farebná laserová multifunkčná tlačiareň zvládne tlač, kopírovanie a tiež skenovanie, pričom fax tu trochu prekvapivo chýba. Možno aj preto sú ale rozmery tlačiarne celkom kompaktné a nájdenie vhodného miesta kdekoľvek v kancelárii by nemalo byť nijako ťažké. Hmotnosť ale už tak príjemná nie je a 15.8 kg naznačuje, že pre pohodlnú manipuláciu bude lepšie si niekoho k sebe prizvať. Design tlačiarne nie je nijako extra zaujímavý, ale v tejto kategórii sa na to rovnako nijako zvlášť nehrá. Dielenské spracovanie tela je na veľmi dobrej úrovni a tlačiareň pôsobí pevným a poctivým dojmom. Celkom podarený je ovládací panel, ktorý sa nachádza na prednej strane tela tlačiarne a okrem niekoľkých funkčných tlačidiel obsahuje tiež malý, dvojriadkový monochromatický displej. Ten má hlavne informačnú vlastnosť a zobrazujú sa na ňom informácie o stave náplne, tlače a celkovom stave tlačiarne. Samotný ovládací panel sa používa veľmi dobre, je prehľadný, jednoduchý a zvykli sme si na neho naozaj rýchlo. 

 

HP Color LaserJet Pro 100 MFP

Základná výbava síce nie je úplne zlá, ale niekoľko vecí by sme jej určite vytkli. Tou prvou je absencia automatického duplexeru, čo je pri častom používaní plytvanie ako časom, tak papierom a u takto zameranej tlačiarne by sme ho určite uvítali. Vstupný zásobník pojme 150 listov papiera, odporúčaná mesačná vyťaženosť je 250 až 950 výtlačkov, pričom maximálne zaťaženie je 20 000 výtlačkov. Tlačiareň je vybavená tiež pamäťou 128 MB, ktorá už nejde ďalej rozšíriť. Uvedenie do prevádzky je veľmi jednouché a zvládli sme to naozaj rýchlo. Ak budete na pripojenie používať klasický USB kábel, tlačiareň sa nainštaluje pomocou Smart Install. To spočíva v tom, že tlačiareň zapojíte do elektrickej siete, do počítača pomocou kábla, zapnete ju a to je všetko. Tlačiareň začne komunikovať s počítačom a všetku prácu s inštaláciou urobí za vás. Táto technológia funguje ale iba pod operačným systémom Windows, užívatelia MAC OS budú musieť tlačiareň nainštalovať klasicky ručne z priloženého disku. 

 

HP Color LaserJet Pro 100 MFP

Keď už sme u tých operačných systémov, tak tento model podporuje snáď všetko, čo sa dá v dnešnej dobe na počítačoch vidieť a okrem Windows a MAC OS ju môžete používať aj po Linuxom a jeho derivátoch. Konektívna výbava je veľmi slušná a zahŕňa už spomínané USB, pričom nechýba ani WiFi a Ethernet 10 Base-T/100 Base-TX. Ak budete chcieť používať online službu ePrint, pripojenie k internetu sa samozrejme nevyhnete. Rýchlosť tlače nás trochu sklamala a v tejto kategórii nájdete veľa konkurentov, ktorí sú rýchlejší. Rýchlosť tlače čierneho textu je 11.56 stránok za minútu (ppm), rýchlosť tlače grafiky je 12.87 ppm a prezentácie zvláda tlačiareň rýchlosťou 10.23 ppm. Na druhú stranu, kvalita tlače je veľmi dobrá a určite patrí k nadpriemeru. Ocenili sme ako čierny, ostrý a dobre čitateľný text, tak veľmi kvalitnú tlač farebnej grafiky, kedy vynikne hlavne skvelé podanie farieb a vysoká úroveň ostrosti. Typická spotreba tlačiarne je 310W, čo je celkom v norme a priemerné sú tiež prevádzkové náklady. 

 

HP Color LaserJet Pro 100 MFP

HP Color LaserJet Pro 100 MFP je podarená multifunkčná tlačiareň, ktorá vyniká hlavne vďaka vysokej kvalite tlače grafiky, vďaka čomu sa hodí aj pre náročné kancelárske použitie. Ocenili sme tiež celkom kompaktné rozmery a veľmi jednoduché uvedenie do prevádzky pomocou Smart Install. Medzi nedostatky patrí určite absencia automatického duplexera a tiež horšia rýchlosť tlače. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 268 eur s DPH. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP Color LaserJet Pro 100 MFP


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.