Preposlať Najlepšie tlačiarne v novembri 2011

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Najlepšie tlačiarne v novembri 2011

09.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Dnes sa pozrieme na prehľad najlepších tlačiarní za mesiac november. Tento rebríček pre seba z väčšej časti zabrala spoločnosť Canon a jej modely z multifunkčnej rady Pixma MG, ktorá patrí vo svojej kategórii medzi tie najpopulárnejšie.

 

Najlepšie tlačiarne v novembri 2011

Canon Pixma MG5220


Táto tlačiareň sa vyznačuje hlavne výborným pomerom ceny a výbavy. Jedná sa o multimediálny model, ktorý zvládne tlač, kopírovanie a skenovanie. Je to tlačiareň zameraná na použitie v domácnosti, takže absencia faxu nie je nijako prekvapujúca. Vo výbave nájdeme rozhranie USB, WLAN, automatický duplexer, čítačku pamäťových kariet a tlačiareň je vybavená aj technológiou Full HD Movie Print. Tento model najviac vyniká kvalitou tlače textu i fotografií. Pri tlači textu sme ocenili dobré podanie čiernej farby, slušnú ostrosť a veľmi dobrú čitateľnosť aj pri použití malého fontu. Pri tlači fotografií vynikne zase vysoká úroveň detailov a verné podanie farieb. Medzi kladné vlastnosti môžeme počítať tiež nízku energetickú náročnosť a skvelú sprievodnú výbavu v podobe rôzneho softvéru.
 

 

Najlepšie tlačiarne v novembri 2011

Canon Pixma MG8220


Ďalší v rade je model MG8220, ktorý je postavený trochu vyššie, než MG5220 a vyznačuje sa lepšou výbavou a samozrejme aj vyššou cenou. Opäť sa jedná o multifunkčnú tlačiareň zameranú na domáce použitie, ktorá zvládne tlač, kopírovanie a skenovanie. U tohto modelu nás veľmi zaujal jednoduchý ovládací dotykový panel s 3.5 palcovým farebným LCD displejom, ktorý sa stará o pohodlné nastavenie a príjemné používanie. Vo výbave nechýba USB rozhranie, automatický duplexer, čítačka pamäťových kariet, PictBridge port pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu a nájdeme tu tiež rozhranie WLAN a Ethernet. Najväčšou prednosťou tejto tlačiarne je určite fantastická kvalita tlače fotografií, ktorá patrí k tomu najlepšiemu, čo si môžete v súčasnosti dopriať. Potešila nás tiež rýchlosť tlače a ak by sme mali tomuto modelu niečo vytknúť, tak by to bola vyššia cena náplní a občasné zaseknutie papiera.

 

Najlepšie tlačiarne v novembri 2011

Brother MFC-J625DW


Na treťom mieste sa umiestnila multifunkčná farebná tlačiareň Brother, ktorá zvládne okrem tlače, kopírovania a skenovania aj faxovanie. Hneď na prvý pohľad nás zaujal atraktívny a pekný design spolu s komplexným ovládacím panelom. Ten obsahuje okrem niekoľkých funkčných tlačidiel tiež 1.9 palcový farebný LCD displej, ktorý vám prácu s nastavením tlačiarne výrazne uľahčí. Výbava je na celkom slušnej úrovni, tlačiarni nechýba napríklad automatický duplexer, čítačka pamäťových kariet a o bezdrôtové pripojenie sa postará WiFi. Pri teste sme ocenili v prvom rade skvelú rýchlosť tlače, tento model zvládne až 35 stránok za minútu (ppm) pri monochromatickom a 27ppm pri farebnej tlači, čo sú výsledky naozaj slušné. Poteší tiež jednoduché uvedenie do prevádzky a nastavenia. Ak by sme mali tejto tlačiarni niečo vytknúť, bola by to horšia kompatibilita s rôznymi druhmi fotografického papiera.
 

 

Najlepšie tlačiarne v novembri 2011

HP Officejet 6500A Plus


A nakoniec pre vás máme tento multifunkčný model, ktorý sa hodí ako do domácnosti, tak do kancelárie. Okrem klasiky v podobe tlače, kopírovania, skenovania a faxu dokáže tlačiareň tiež tlačiť z webu pomocou aplikácie ePrint. Výbava zahŕňa automatický duplexer, vstavanú čítačku pamäťových kariet, USB, WiFi a Ethernet. Vstupný zásobník pojme celkom slušných 250 listov papiera a mesačná výťaženosť tohto modelu je až 7000 výtlačkov mesačne. Ovládací panel na prednej strane disponuje tiež farebným displejom s uhlopriečkou obrazu 2.36 palcov. Zásadná vlastnosťou tohto modelu je veľmi vysoká kvalita tlače textu, ktorá patrí v tejto kategórii k tomu najlepšiemu a jednoduché nastavenie a používanie. Medzi tie záporné vlastnosti by sa dala zaradiť absencia akéhokoľvek softvéru pre tlač fotografií a tiež iba priemerná kvalita pri ich tlači.
 

 

Najlepšie tlačiarne v novembri 2011

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Najlepšie tlačiarne v novembri 2011


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.