Preposlať HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One

13.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 1 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na novú multifunkčnú tlačiareň od HP a to konkrétne na model s označením PhotoSmart 7510 e-All-in-One. Táto tlačiareň je určená hlavne pre použitie v domácnosti, čomu zodpovedá ako výbava, tak výkony.

 

HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One

Tento model zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a disponuje tiež technológiou eFax, takže na svoje si prídu aj náročnejší užívatelia. Po stránke veľkosti sa jedná o priemerne veľký model, nájdenie vhodného miesta na stole nie je problém a jednoduchá je aj manipulácia. Design tohto prístroja sa nám vcelku páčil, telo tlačiarne je vyvedené klasicky v čiernej farbe a pôsobí elegantným dojmom. Jedna z najlepších vecí na tomto modeli je skvelý ovládací panel, ktorý je zastúpený farebným dotykovým LCD displejom s uhlopriečkou obrazu 4.3 palcov, cez ktorý prebieha všetka komunikácia s tlačiarňou. Displej je celkom citlivý, veľmi dobre reaguje na povely a celkovo sme boli s ovládacím panelom naozaj spokojní. Vďaka veľkému displeju môže tlačiareň fungovať aj ako webový prehliadač a súčasťou výbavy sú programy Snapfish, Facebook, DreamWorks, QuickForms, Tabbloid, Crayola a Travel Guide. 

 

HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One

Keď už sme pri tej výbave, tak tá je vcelku dostatočná a nachádza sa tu väčšina pre domácnosť dôležitých vecí. Jedinú výčitku máme k absencii rozhrania PictBridge. Vstupný zásobník pojme solídnych 125 listov papiera, 25 listov fotopapiera a nechýba ani automatický duplexer pre obojstrannú tlač a čítačka pamäťových kariet (tlačiareň podporuje formáty Memory Stick Duo, Secure Digital a MultiMedia Card). Maximálna mesačná výťaženosť činí 1250 výtlačkov, čo nie je úplne zlé a stačí to aj pre vyťaženejšiu domácnosť. Potešilo nás aj to, že táto tlačiareň podporuje technológiu AirPrint od spoločnosti Apple, takže môžete tlačiť zo svojho iPhonu, iPadu a dokonca aj z iPodu Touch. Uvedenie do prevádzky je veľmi jednoduché a s týmto úkonom sme nemali žiadne závažnejšie problémy. Pre tlačiareň stačí nájsť vhodné miesto na stole, zapojiť cartridge, naplniť zásobník papierom a po zapojení do elektrickej siete môže tento model fungovať ako samostatná kopírka a fax. Pokiaľ budete chcieť využiť všetko, čo tento model ponúkne, budete ho musieť prepojiť s počítačom. 

 

HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One

Pripojenie prebieha pomocou klasického USB kábla a pre bezdrôtové pripojenie môžete použiť WiFi prijímač. Trochu nás sklamalo, že tlačiareň nie je vybavená rozhraním ethernet, čo je v dnešnej dobe dosť rozšírené a veľmi používané rozhranie. Rýchlosť tlače je na veľmi dobrej úrovni a pri našom teste sa nám podarilo dosiahnuť výsledok 3.7 strany za minútu (ppm). Jednalo sa o kombinovanú tlač, ktorá zahŕňala ako text, tak grafy a rôznu grafiku. Farebnej fotografie o klasickom rozmere 4 x 6 palcov sa dočkáte za slušných 1:19. Jednou z najsilnejších zbraní tejto tlačiarne je výborná kvalita tlače fotografií, ktorá patrí v tejto kategórii medzi to najlepšie a výsledky sú naozaj skvelé. Potešila nás ako vysoká úroveň ostrosti, tak veľmi dobré podanie farieb a v neposlednom rade aj vysoká miera detailov. Kvalita tlače textu už tak nevyniká, ale stále patrí k slušnému priemeru, pričom text môžete bez problémov použiť aj pre prezentačné materiály. Celkové veľmi pozitívne dojmy z tejto tlačiarne trochu kazia vysoké prevádzkové náklady, pretože spotreba náplne naozaj nepatrí k najnižším a ak budete tlačiť vo vysokej kvalite, budete musieť často dopĺňať. 

 

HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One

HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One je naozaj vydarená multifunkčná tlačiareň, ktorá poteší skvelým dotykovým displejom, množstvom nainštalovaných programov a tiež špičkovou kvalitou tlače fotografií. Rýchlosť tlače je na slušnej úrovni. Nespokojní sme boli hlavne s vyššími prevádzkovými nákladmi a tiež s absenciou rozhrania Ethernet a PictBridge. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 135 eur Sk. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP PhotoSmart 7510 e-All-in-One


počet príspevkov: 1

Juraj

13.08.2012 v 09:21

Efax je nefunkčný.

Odpovedať

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.