Preposlať HP Officejet Pro 8600 Plus e-All-in-One

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Officejet Pro 8600 Plus e-All-in-One

15.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Multifunkčné tlačiarne od spoločnosti HP patria medzi jedny z najobľúbenejších a portfólio tejto firmy pokrýva ako domácnosť, tak menšie i väčšie kancelárie. V dnešnej recenzii sa pozrieme na model zameraný prevažne na menšie kancelárie, ale svoje uplatnenie nájde i v domácnosti.

 

HP Officejet Pro 8600 Plus e-All-in-One

Jedná sa o farebnú atramentovú multifunkčnú tlačiareň s označením Officejet Pro 8600 Plus e-All-in-One a medzi jej najväčšie výhody patrí fakt, že zvládne všetko, na čo si len spomeniete. Vie tlačiť, kopírovať, skenovať, nechýba ani fax a vďaka veľkému dotykovému displeju môžete používať aj niekoľko webových aplikácií, ako je napríklad Biztree Forms App alebo Financial Times News App. Po stránke dizajnu sa táto tlačiareň vcelku vydarila, je kvalitne spracovaná, ale trochu nás sklamali rozmery. Tlačiareň je väčšia a ťažšia, než väčšina konkurenčných modelov z tejto kategórie, kvôli čomu by ste mohli mať problémy s nájdením vhodného miesta na stole a skrátka sa nejedná o prístroj, ktorý by ste chceli mať na stole hneď vedľa monitora. Hmotnosť sa pohybuje okolo 12.6 kg, čo určite nie je najmenšia hodnota a manipulácia tak nepatrí k najpríjemnejším. Ovládací panel obsahuje farebný dotykový LCD displej s uhlopriečkou 4.3 palcov, na ktorom sa zobrazuje ako nastavenie tlačiarne a stav tlače, tak fotografie pred tlačou. 

 

HP Officejet Pro 8600 Plus e-All-in-One

S ovládacím panelom sme boli veľmi spokojní, používa sa dobre a rýchlo sme si na neho zvykli. Základná výbava tlačiarne je na celkom slušnej úrovni, dostanete vstupný zásobník na 250 listov papiera (rozšíriteľný až na 500 listov), čítačku pamäťových kariet a nechýba ani automatický duplexer pre obojstrannú tlač. Tlačiareň zvládne tiež skenovať priamo do USB flash disku alebo pamäťovej karty, čo veľa užívateľov určite ocení. Jediné, čo nám vo výbave trochu chýbalo, bolo rozhranie PictBridge, ktoré slúži k priamej tlači z digitálneho fotoaparátu a vzhľadom k zameraniu a kvalite tlače by sa tu určite nestratilo. O pripojení k počítaču sa stará klasický USB port a pre bezdrôtové pripojenie môžete použiť WiFi. Vo výbave nechýba ani rozhranie Ethernet, takže konektivita je veľmi dobrá. Ak budete používať pripojenie cez WiFi, určite oceníte podporu tlače z cloudu (ePrint) a užívatelia produktov firmy Apple zase môžu použiť technológiu AirPrint. 

 

HP Officejet Pro 8600 Plus e-All-in-One

Uvedenie tlačiarne do prevádzky je jednoduché a v ničom sa nelíši od ostatných podobných modelov. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, zapojiť cartridge, naplniť zásobník papierom a po pripojení do elektrickej siete môže tento prístroj fungovať ako samostatná kopírka. Ak budete chcieť využívať všetko, pripojenie k počítaču a internetu sa samozrejme nevyhnete, ale aj toto nastavenie je celkom jednoduché. Rýchlosť tlače je veľmi dobrá a pri našom kombinovanom teste sme dosiahli najlepší výsledok 5.9 stránok za minútu (ppm), čo patrí v tejto kategórii medzi špičku. Spokojní sme boli aj s tlačou fotografií, tento model zvládne klasickú fotografiu o rozmere 4 x 6 palcov za 55 sekúnd. Kvalita tlače fotografií patrí k tým najlepším vlastnostiam, čo táto tlačiareň ponúkne. Poteší ako realistické podanie farieb, tak ostrosť a vysoká úroveň detailov. Kvalita tlače textu je ľahko nadpriemerná a aj keď sa ostrosť pri použití malého fontu s konkurenčnými laserovými modelmi príliš porovnávať nedá, výsledok sa stále hodí i pre rôzne prezentácie. 

 

HP Officejet Pro 8600 Plus e-All-in-One

HP Officejet Pro 8600 Plus e-All-in-One je skvelá multifunkčná tlačiareň, ktorú oceníte hlavne v menšej kancelárii, avšak skvelú prácu odvedie aj v domácnosti. Jedinou výčitku máme k väčším rozmerom, vyššej hmotnosti a absencii rozhrania PictBridge. Inak sme boli s týmto modelom veľmi spokojní, ovládacím panelom počínajúc a skvelou kvalitou tlače fotografií končiac. Poteší tiež rýchla tlač a kompletná konektívna výbava. 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP Officejet Pro 8600 Plus e-All-in-One


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.