Preposlať Kodak HERO 7.1

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kodak HERO 7.1

21.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Dnes budeme pokračovať v testovaní multifunkčných tlačiarní od Kodaku z modelovej rady HERO. Dostal sa nám pod ruky model 7.1, ktorý patrí tesne pod vlajkovú loď 9.1 a táto tlačiareň poteší hlavne rozsiahlou výbavou.

 

Kodak HERO 7.1

Modelová rada HERO sa vyznačuje veľmi podareným dizajnom, čo platí aj pre dnešný testovaný model 7.1. Vzhľad tlačiarne je moderný, elegantný a zaujme hlavne veľký ovládací panel a atraktívne farebné prevedenie, ktoré tlačiarni dodáva šmrnc. Tento farebný atramentový model je zameraný pre použitie v domácnosti a okrem tlače zvládne samozrejme aj kopírovanie a skenovanie. Fax sa tu nenachádza, ale nie je to model primárne pre kancelárie, takže sa to dá odpustiť. Jedna z najlepších vecí na tejto tlačiarni je určite jej ovládací panel. Ten sa naozaj skvele používa, je jednoduchý, intuitívny a nemali sme s ním vôbec žiadne problémy. Na dotykovom paneli sa nachádza farebný LCD displej s uhlopriečkou 3.5 palca, na ktorom si môžete zobraziť fotografie pred tlačou a nájdeme tu aj informácie o tlači a stave tlačiarne. Základná výbava tlačiarne je na celkom dobrej úrovni a za svoje peniaze dostanete slušný balík vecí. Vstupný zásobník pojme 100 listov papiera alebo 40 listov fotopapiera, o priama tlač z digitálneho fotoaparátu sa postará rozhranie PictBridge a nechýba ani možnosť tlačiť priamo z USB flash disku. 

 

Kodak HERO 7.1

Súčasťou výbavy je aj automatický duplexer pre obojstrannú tlač a samozrejme aj čítačka pamäťových kariet. To ale nie je všetko, táto tlačiareň zvládne tlačiť aj 3D obrázky (budete na ne ale potrebovať 3D okuliare), vie tlačiť cez Kodak Email Print, Google Cloud Print a nechýba ani možnosť tlačiť cez smartphone alebo akékoľvek iné zariadenie, ktoré dokáže posielať e-maily . Uvedenie do prevádzky je vskutku jednoduché a nemali sme s tým vôbec žiadne problémy. Pre tlačiareň stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť cartridge a po zapojení do elektrickej siete môže tento model fungovať ako samostatná kopírka. Po pripojení k počítaču a následnej inštalácii môžete začať využívať všetko, čo HERO 7.1 ponúka. Samotné prepojenie s počítačom prebieha pomocou klasického USB portu a čo sa týka konektivity, tak táto tlačiareň ponúkne aj WiFi prijímač a rozhranie Ethernet, takže v tomto smere je všetko kompletné. 

 

Kodak HERO 7.1

Spolu s tlačiarňou dostanete ovládače pre operačný systém Windows 7, ale môžete si ich samozrejme stiahnuť z webu výrobcu, rovnako tak ako aj ovládače pre iné systémy (Windows XP, Vista, MAC OS). Rýchlosť tlače je celkom dobrá, ale určite nie je nijako oslňujúca. Pri našom teste sme mali tlačiareň prepojenú s PC (Windows Vista) pomocou USB kábla a pri kombinovanej tlači (text, prezentácie, grafy) sme dosiahli najvyššiu rýchlosť 2.7 stránok za minútu (ppm). Nie je to až tak úplne hrozné, dá sa s tým fungovať, ale určite by sme ocenili vyššiu rýchlosť. Ľahko sklamaní sme boli aj pri tlači fotografií, tlačiareň zvládne klasickú fotku o rozmere 4x6 palcov za 1 minútu a 37 sekúnd, čo nie je žiadny zázrak a väčšina konkurencie je na tom lepšie. Kvalita tlače fotografií je ale našťastie oveľa lepšia ako jeho rýchlosť a páčilo sa nám ako verné zobrazenie farieb, tak vysoká úroveň detailov a príjemná ostrosť. Kvalita tlače textu a grafiky je priemerná, avšak pre použitie do domácnosti alebo na nejaké úlohy do školy úplne v pohode stačí. Čitateľnosť pri použití menšieho fontu je skôr horšia, za čo môže nedostatočná ostrosť. Skener aj kopírka odvádzali v priebehu nášho testu dobrú prácu a nemali sme k nim žiadne závažnejšie výhrady. 

 

Kodak HERO 7.1

Kodak HERO 7.1 All-in-One Printer je celkom podarená tlačiareň zameraná na domácnosť, kde oceníte hlavne dobré možnosti pripojenia a intuitívny dotykový ovládací panel, ktorý sa dobre používa. Páčila sa nám aj skvelá výbava a výborná kvalita tlače fotografií. Možnosť tlačiť cez Kodak Email Print a Google Cloud Print určite poteší veľa užívateľov. Ak by sme chceli tomuto modelu niečo vytknúť, tak by to určite bola celkom pomalá tlač a iba priemerná kvalita tlače textu a grafiky. 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Kodak HERO 7.1


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.