Preposlať Dell 2155cdn

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell 2155cdn

23.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Hlavne rýchlo, to je prednostné motto multifunkčnej farebnej tlačiarne Dell 2155cdn, ktorú si dnes otestujeme. Tento model je zameraný hlavne na kancelárske použitie, čomu zodpovedá ako cena, tak výbava a ponúkne aj niekoľko zaujímavých vlastností.

 

Dell 2155cdn

Vzhľadom k celkom dobrým možnostiam uloženia papiera je táto laserová tlačiareň trochu väčšia, než by ste možno očakávali a jej telo je veľmi vzsoké. Pravdepodobne vám bude niekto musieť pomôcť už pri vybaľovaní z krabice, pretože hmotnosť cez 29 kg naozaj nie je malá a manipulácia nie je práve dvakrát jednoduchá. Na dizajn sa v tejto kategórii príliš nehrá a tento Dell je toho žiarivým príkladom. Je to skrátka krabica pripomínajúca tlačiareň, ale na druhú stranu musíme oceniť kvalitne spracované telo s matným povrchom, ktorý je príjemný na dotyk. Čo sa týka základných špecifikácií, tak táto tlačiareň dokáže ako tlačiť, tak kopírovať, skenovať a nechýba tu ani fax, takže veci pre kanceláriu nevyhnutné tu sú. Na prednej strane tela tlačiarne sa nachádza celkom rozmerný ovládací panel, ktorý sa skladá z niekoľkých funkčných tlačidiel a obsahuje aj 4 riadkový monochromatický LCD displej. Displej má hlavne informačnú hodnotu, zobrazuje sa tu nastavenia tlačiarne, stav tlače a tiež stav náplne. 

 

 

Dell 2155cdn

Po ergonomickej stránke je ovládací panel navrhnutý dobre, s orientáciou sme nemali vôbec žiadne problémy a rýchlo sme si na neho zvykli. Teraz sa pozrieme na základnú výbavu, ktorá je veľmi dobrá a zaujme hlavne vstupný zásobník, ktorý pojme slušných 250 listov papiera. Navyše ho môžete rozšíriť a to až na kompletných 500 listov papiera, čo bude stačiť aj vo vyťaženejšej kancelárii. Súčasťou výbavy je aj automatický duplexer pre obojstrannú tlač a maximálna mesačná výťaženosť činí veľmi dobrých 40 000 výtlačkov. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je celkom jednoduché a jediné, čo vám dá trochu zabrať, bude nájdenie vhodného miesta a s tým spojená manipulácia. Inak stačí naplniť zásobník papierom, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete a po prepojení s počítačom a inštalácii môžete začať fungovať. O pripojení k počítaču sa stará štandardné rozhranie USB 2.0, ale vo výbave nechýba ani Ethernet a WiFi, takže je možné tiež bezdrôtové pripojenie. 

 

 

Dell 2155cdn

Tento model podporuje väčšinu dnes bežne používaných operačných systémov a okrem Windows sa nezabudlo ani na používateľov operačného systému MAC OS, pričom ovládače sú k dispozícii na webe výrobcu. Jedna z najlepších vlastností tohto modelu je určite rýchlosť tlače, ktorá je výborná a jedná sa o jeden z najrýchlejších modelov súčasnosti. V základnom nastavení zvládne tlačiareň vytlačiť až 23 čiernobielych stránok za minútu, pričom priemerný čas pre 40 stránok bola 1 minúta a 44 sekúnd a prvý výtlačok z tlačiarne dostane za 8 sekúnd. Farebná tlač bol iba nepatrne pomalšia a namerali sme 22 stránok za minútu a 11 sekúnd pre prvý výtlačok. Kvalita tlače je skvelá a problémy sme nemali ani s textom, ani fotografiami. Jednotlivé písmená sú bez problémov čitateľné aj pri použití malého fontu a páčilo sa nám tiež verné zobrazenie farieb. Jediný problém s kvalitou, ktorého sme si pri našom teste všimli, bol v prípade skenovania. Výsledky sa zdali pri akomkoľvek nastavení svetlejšie než obvykle. V kancelárii určite oceníte toner s vysokou životnosťou. 

 

Dell 2155cdn

Dell 2155cdn je veľmi dobrá laserová tlačiareň určená do kancelárie, ktorá vyniká hlavne výbornou rýchlosťou tlače a tiež jeho skvelou kvalitou. Po stránke rýchlosť je to naozaj jeden z najrýchlejších modelov na súčasnom trhu a ocenili sme aj vysokú úroveň výbavy a prehľadný ovládací panel. Jedinou výčitku sme mali k horšej kvalite skenera. Cena na našom trhu začína na 637 eur s DPH. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Dell 2155cdn


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.