Preposlať Canon Pixma MG6220

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG6220

28.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Dnes sa pozrieme na podarenú multifunkčnú tlačiareň od spoločnosti Canon a to na model s označením Pixma MG6220. Tento prístroj je určený prevažne pre použitie v domácnosti a poteší aj amatérskych fotografov, ktorí si svoje výtvory radi tlačia.

 

Canon Pixma MG6220

Jedná sa o farebnú atramentovú multifunkčnú tlačiareň, ktorá zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a vie tiež potlač CD / DVD. Design tlačiarne sa nám páčil a to aj napriek množstvu prevažne lesklých plastov, ktoré sú vcelku náchylné na zašpinenie. Dielenské spracovanie je solídne a potešili nás celkom kompaktné rozmery a príjemná hmotnosť, ktorá činí 9.1 kg, takže manipulácia je jednoduchá a bezproblémová. Na hornej strane tela tlačiarne sa nachádza vydarený dotykový ovládací panel Intelligent Touch System, ktorý je doplnený aj farebným LCD displejom s uhlopriečkou 3 palce. Na displeji sa zobrazujú informácie o tlači, stavu tlačiarne a tiež nastavenia. Samotný ovládací panel je po ergonomickej stránke zvládnutý dobre, ale máme trochu výhrady k citlivosti senzorových tlačidiel. Tie sú až príliš citlivé a často sa nám stalo, že sme omylom stlačili to, čo sme vôbec nechceli a to sme sa tlačidiel takmer ani nedotkli. Ocenili by sme nejakú možnosť nastavenia citlivosti, ktorá tu ale bohužiaľ nie je. 

 

Canon Pixma MG6220

Základná výbava tlačiarne je na veľmi dobrej úrovni a v tejto cenovej kategórii patrí určite k tomu lepšiemu. Dostanete vstupný zásobník na 300 listov papiera a vo výbave ďalej nechýba ani automatický duplexer, rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu alebo čítačka pamäťových kariet. Tá podporuje väčšinu dnes najbežnejších typov pamäťových kariet, ako sú napríklad SD, SDHC alebo MMC. K tlači môžete použiť aj USB flash disk. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je celkom jednoduchá záležitosť a tento úkon sme zvládli behom chvíľky. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť náplne, prepojiť tlačiareň s elektrickou sieťou a po zapojení do počítača a následné inštalácii sa môžete pustiť do práce. Ovládače dostanete na CD spolu s tlačiarňou, ale samozrejme si ich môžete tiež stiahnuť z webu výrobcu. Čo sa týka jednotlivých operačných systémov, tak tento model podporuje klasiku v podobe Windows XP/Vista/7 a nechýba ani podpora systému Apple Mac OS X 10.4.11 - 10.6.x. 

 

Canon Pixma MG6220

O pripojenie sa postará klasické rozhranie USB, ale tlačiareň je osadená tiež rozhraním Ethernet a WiFi prijímačom, takže použiť môžete aj bezdrôtové spojenie. Po stránke rýchlosti tlače sme boli s týmto modelom celkom spokojní a určite patrí medzi lepší priemer. Pri tlači textu sme dosiahli slušný výsledok okolo 8.24 stránok za minútu (ppm), ale tlač grafiky bola už pomalšia a tlačiareň zvládla iba 1.02 ppm. Pri teste tlači fotografií sme namerali najvyššiu rýchlosť 0.87 ppm, čo je výsledok iba priemerný. Kvalita tlače je skvelá a boli sme spokojní ako s tlačou textu, tak grafiky. Pri tlači textu určite oceníte dobrú ostrosť a slušnú čitateľnosť aj pri použití malého fontu, pričom pri tlači fotografií najviac vynikne hlavne verné podanie farieb a množstvo detailov. Skener aj kopírka podávajú presvedčivé výkony a v tomto smere sme si nemali na čo sťažovať. Poteší hlavne čas potrebný na prvú kópiu od spustenia tlačiarne, ktorá je len 14 sekúnd. 

 

Canon Pixma MG6220

Canon Pixma MG6220 je podarená multifunkčná tlačiareň, ktorá je zameraná hlavne do domácnosti, kde oceníte hlavne rozmerný zásobník na papier a veľmi dobrú kvalitu tlače fotografií. Výbava je určite nadpriemerná a zapáčil sa nám tiež intuitívny ovládací panel. U toho by ale bolo dobré, keby šla nastaviť citlivosť senzorových tlačidiel, ktorá je značne prehnaná. Cena tejto tlačiarne sa pohybuje okolo 170 dolárov (cca 1360 eur bez DPH). 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Pixma MG6220


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.