Preposlať Canon Color imageClass MF8080Cw

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Color imageClass MF8080Cw

30.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na multifunkčnú tlačiareň, ktorá tak trochu klame telom. Na prvý pohľad vyzerá ako prístroj určený do vyťaženej kancelárie, ale pravda to úplne nie je.

 

Canon Color imageClass MF8080Cw

Canon Color ImageClass MF8080Cw nás na prvý pohľad zaujal rozmermi a neboli to pocity práve dobré. Tento model je podstatne väčší, než drvivá väčšina konkurencie a podobné rozmery boli bežné pred niekoľkými rokmi, ale nie dnes. Hmotnosť sa ľahko prehupla cez 26 kg, čo je naozaj veľa a k manipulácii si tak budete musieť niekoho prizvať, pretože pre jedného človeka je to celkom náročný úkon. Čo sa týka vlastností, tak táto farebná laserová multifunkčná tlačiareň zvládne ako tlač, tak kopírovanie, skenovanie a nechýba tu ani fax, čo nahráva kancelárskemu použitiu. Dizajn tlačiarne je celkom podarený, páčilo sa nám hlavne biele telo a prehľadný ovládací panel, ktorý sa nachádza na hornej strane tela. Okrem klasických ovládacích prvkov sa tu nachádza aj monochromatický LCD displej, na ktorom sa zobrazujú informácie o tlači a nastavenie tlačiarne. Po ergonomickej stránke sme k ovládaciemu panelu nemali žiadne pripomienky a veľmi rýchlo sme si na neho zvykli.

 

Canon Color imageClass MF8080Cw

 Prítomnosť faxu síce evokuje použitie vo väčšej kancelárii, ale výbava to vyvracia. Zásobník pojme iba 150 listov papiera, čo je dostatočné tak pre použitie v domácnosti a ďalším sklamaním pre nás bola absencia automatického duplexeru. Ten si nemôžete kúpiť ani za príplatok, čo je jednoducho chyba. Maximálna mesačná výťažnosť 30 000 výtlačkov je dostatočná. Vo výbave chýba aj rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu, ale to až taký nedostatok nie je. Keď sa vám podarí nájsť pre tlačiareň vhodné miesto a prehovoríte niekoho, kto vám ju na neho pomôže dotiahnuť, je následné uvedenie do prevádzky celkom jednoduchá záležitosť. Stačí naplniť zásobník papierom, zapojiť náplne a po zapojení do elektrickej siete môžete tlačiareň používať ako samostatnú kopírku a fax. Aby ste mohli používať všetko, čo tento model ponúka, budete ho musieť prepojiť s počítačom a nainštalovať

 

Canon Color imageClass MF8080Cw

O prepojenie sa stará klasický USB kábel a čo sa týka ďalšej konektivity, vo výbave nechýba ani Ethernet a WiFi, čo chválime. Tlačiareň podporuje väčšinu dnes bežne používaných operačných systémov a ovládače dostanete na priloženom CD, ale samozrejme si ich môžete tiež stiahnuť z webu výrobcu. Rýchlosť tlače je celkom slušná, pri našom teste sme namerali 12 stránok za minútu (ppm) v prípade čiernobielej a 8 ppm v prípade farebnej tlače. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni a najviac vynikne kvalita tlače textu. Pri ňom sme ocenili hlavne skvelú ostrosť a s tým spojenú dobrú čitateľnosť aj pri použití malého fontu. Tlač grafiky je dobrá ako pre použitie v domácnosti, tak v kancelárii a celkom dobrá je aj kvalita tlače farebných fotografií. Tie síce nie sú tak dobré, ako v prípade farebných atramentových tlačiarní, ale na poli laserových modelov patrí tento Canon určite k nadpriemeru. 

 

Canon Color imageClass MF8080Cw

Canon Color ImageClass MF8080Cw je celkom slušná laserová multifunkčná tlačiareň, ale zbytočne ju limituje niekoľko podstatných nedostatkov. Tým najväčším je pravdepodobne malá kapacita vstupného zásobníka a nemožnosť zaobstarať si automatický duplexer. Nepotešili nás ani veľké rozmery a vysoká hmotnosť. Medzi najlepšie vlastnosti tohto modelu patrí dobrá konektivita, prehľadný ovládací panel a slušná rýchlosť tlače. S kvalitou tlače sme boli spokojní. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Color imageClass MF8080Cw


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.