Preposlať Xerox WorkCentre 6015

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox WorkCentre 6015

14.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Xerox sa čoraz viac zameriava aj na menšie domácnosti a menej vyťažené kancelárie av dnešnej novinke sa na jeden takto zameraný prístroj pozrieme. Jedná sa o multifunkčný model s označením WorkCentre 6015 a medzi jeho najsilnejšie zbrane patrí hlavne kompaktné rozmery.

 

Xerox WorkCentre 6015

Táto multifunkčná farebná tlačiareň je postavená na technológii Hi-Q LED, čo je rovnaký tlačiarenský mechanizmus ako pri nedávno vydanej tlačiarne Phaser 6010n. Ako sme sa už zmienili, jedná sa o multifunkčný model a zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a nechýba ani fax a možnosť posielať e-maily. Dizajn tlačiarne je vcelku vydarený, svetlé telo a ovládací panel vyvedený v modrej farbe vyzerajú dobre a páčilo sa nám aj to, že telo je príjemne prehľadné. Keď už sme načali ten ovládací panel, tak ten je vcelku rozmerný a aj keď môže vyzerať vďaka veľkému množstvu tlačítok trochu neprehľadne, po ergonomickej stránke je zvládnutý veľmi dobre a určite si naň rýchlo zvyknete. Ovládací panel obsahuje LCD displej, na ktorom sa zobrazujú informácie o tlači a stavu tlačiarne a ďalej tu nájdeme aj alfanumerickú klávesnicu a veľké kruhové tlačidlo do štyroch smerov s potvrdzovacím stredom.

 

Xerox WorkCentre 6015

Ďalšou skvelou vlastnosťou tlačiarne sú kompaktné rozmery, tento model je z radu WorkCentre najmenšie, takže nájsť vhodné miesto na stole určite nebude žiadny problém. Rovnako jednoduchá bude určite tiež manipulácia, hmotnosť sa zastavila tesne pod hranicou 15 kg. Čo sa týka základnej výbavy, tak tá je celkom slušná a dostanete vstupný zásobník na 150 listov papiera a pamäť 128 MB. Maximálne mesačné zaťaženie je slušných 15 000 výtlačkov, pričom odporúčaných je 1500 výtlačkov. Konektivní výbava je štandardná a nájdete tu všetko, čo budete v domácnosti alebo kancelárii potrebovať. O pripojení k počítaču sa postará rozhranie USB a nesmie chýbať ani 10/100 BaseTX Ethernet a vstavaný WiFi prijímač pre bezdrôtové pripojenie k internetu. Pri prehľade vlastností začneme tlačou. Tento model zvládne najvyššia rýchlosť 15 stránok za minútu (ppm) pri čiernobielej a 12 ppm pri farebnej tlači, pričom prvého výtlačku sa dočkáte po 17, respektíve 14 sekundách (monochromatický / farebná tlač). 

 

Xerox WorkCentre 6015

Najvyššie rozlíšenie tlače je 1200 x 2400 dpi. Keď sa rozhodnete kopírovať, tak prvé kópie z tlačiarne po jej štarte vyjde po 37 sekundách v prípade farebného a po 20 sekundách v prípade čiernobieleho kopírovania, čo sú vcelku slušné parametre. Najvyššie rozlíšenie pri kopírovaní je 600 x 600 dpi. Skener je samozrejme farebný a zvládne okrem klasiky tiež skenovať priamo do e-mailu alebo do USB flash disku, čo sú vcelku praktické veci, ktoré určite veľa užívateľov ocení. Čo sa týka formátov, tak môžete použiť PDF / JPEG / TIFF a najvyššie rozlíšenie pri skenovaní činí 1200 x 1200 dpi. Nakoniec sme si nechali podporu operačných systémov. Tento model podporuje väčšinu dnes bežne používaných systémov a okrem klasiky v podobe Windows XP / Vista / 7 môžete použiť aj Server 2003, Server 2008, Mac OS od verzie 10.5 a vyšší a nechýba ani podpora Linuxu a jeho odnoží. Tento model je už k dispozícii, a to na oficiálnych stránkach výrobcu za cenu 449 dolárov (cca 8080 Sk bez DPH). 

Xerox WorkCentre 6015

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Xerox WorkCentre 6015


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.