Preposlať Panasonic KX-MB2030

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic KX-MB2030

10.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na monochromatickú laserovú tlačiareň od spoločnosti Panasonic, ktorú oceníte hlavne v kancelárii. Jedná sa o model s označením KX-MB2030 a poteší hlavne celkom slušnými schopnosťami.

 

Panasonic KX-MB2030

Síce sa nejedná o vlajkovú loď Panasonicu v tejto kategórii (tou je model KX-MB2061), ale za celkom slušnú cenu ponúkne až na pár výnimiek takmer zhodné vlastnosti. Jedná sa o monochromatickú laserovú multifunkčnú tlačiareň, ktorá zvládne ako tlač, tak kopírovanie, skenovanie a nechýba samozrejme ani fax. Dizajn tlačiarne je vcelku vydarený a potešili nás aj relatívne kompaktné rozmery, takže nájsť pre tlačiareň vhodné miesto je celkom jednoduché. Problémy sme nemali ani s manipuláciou a na prenesenie stačí jeden človek. Prednej strane tela tlačiarne dominuje veľký ovládací panel, ktorý síce na prvý pohľad vyzerá trochu zložito, ale jeho ovládacie prvky sú dobre rozvrhnuté as ovládaním sme nemali vôbec žiadne problémy. Okrem klasických funkčných tlačidiel je ovládací panel osadený tiež malým monochromatickým displejom, na ktorom sa zobrazujú informácie o tlači a stavu tlačiarne. 

 

Panasonic KX-MB2030

Čo sa týka výbavy, tak tá je skôr priemerná, ale do menších kancelárii bude určite dostatočná. V základe dostanete vstupný zásobník na 250 listov papiera, rozhranie USB a nechýba ani Ethernet pre zapojenie tlačiarne do siete. Maximálna mesačná výťažnosť je 10 000 výtlačkov, čo opäť stačí skôr do menšej kancelárie. V základnej výbave bohužiaľ chýba automatický duplexer pre obojstrannú tlač a nie je tu ani rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je jednouché, rýchle a nemali sme s tým vôbec žiadne problémy. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete a tento model môžete používať ako samostatnú kopírku. Aby ste mohli tlačiareň používať naplno, budete ju samozrejme musieť zapojiť do počítača a nainštalovať. Tento úkon je tiež vcelku jednoduchý, pričom ovládače dostanete na priloženom CD, ale samozrejme si ich môžete tiež stiahnuť z webu. 

 

Panasonic KX-MB2030

O prepojenie s počítačom sa stará USB port a ako sme sa už zmienili, nájdeme tu tiež Ethernet rozhranie, ktoré slúži pre zapojenie tlačiarne do siete. Čo sa týka operačných systémov, pri našom teste sme používali systém Windows 7, ale tlačiareň podporuje väčšinu dnes bežne používaných systémov (Windows XP, Vista, MAC OS). Čo sa týka rýchlosti tlače, tak tá nie je nijako zázračná av tomto smere patrí tlačiareň skôr medzi priemerné stroje. Výrobca uvádza najvyššiu rýchlosť tlače 24 stránok za minútu (ppm), ale pri našom teste sme sa dostali maximálne na 11,3 ppm. Kvalita tlače je už o poznanie lepšie a vynikne hlavne veľmi dobrá kvalita tlače textu. Jednotlivé písmenká sú dobre čitateľné aj pri použití malého fontu, za čo môže hlavne dobré zobrazenie čiernej farby. Spokojní sme boli aj s kvalitou tlače grafiky. Kvalita tlače fotografií je priemerná, ale nie je to primárna vlastnosť tohto modelu, takže to stačí a páčila sa nám slušná ostrosť. Kopírka, skener aj fax odvádza svoju prácu dobre a nezaznamenali sme s nimi žiadne problémy. 

 

Panasonic KX-MB2030

Panasonic KX-MB2030 je vcelku slušná multifunkčná tlačiareň, ktorú oceníte hlavne v menšej kancelárii. Tam najviac vynikne naozaj kvalitnú tlač textu, možnosť zapojiť tlačiareň do siete a celkovo jednoduchá ovládateľnosť. Rýchlosť tlače je priemerná, rovnako tak ako výbava a absencia automatického duplexeri vyložene zamrzí. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 5300 Sk. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Panasonic KX-MB2030


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.