Preposlať Lexmark X548dte

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark X548dte

06.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ak potrebujete od svojej tlačiarne naozaj všetko, tak dnes pre vás máme ideálny model. Volá sa Lexmark X548dte, je určený prevažne do viac vyťažené kancelárie a ponúkne toho naozaj veľa.

 

Lexmark X548dte

Jedná sa o multifunkčnú laserovú farebnú tlačiareň a okrem tlače zvládne aj kopírovať, skenovať, nechýba ani fax a dokonca ani možnosť posielať e-maily. Proste multifunkčný prístroj ako má byť. Hneď na prvý pohľad zaujme celkom rozmerné telo, naozaj sa nejedná o nejaký kompaktný model a podobné je to aj s hmotnosťou. Pre pohodlnú manipuláciu si k sebe budete musieť ešte niekoho prizvať, inak budete mať problém s tlačiarňou pohnúť. Vzhľad tlačiarne nie je nijako výnimočný, jedná sa jednoducho o klasickú kancelársku tlačiareň, telo je z plastu a je vyvedené v bielej farbe. Avšak dizajn tlačiarne oživuje podarený ovládací panel doplnený veľkým, 7mich palcovým farebným dotykovým displejom, ktorý výrazne prispieva k pohodlnej ovládateľnosti. Vedľa displeja sa nachádza aj klasická fyzická tlačidlá a celkovo sme mali z ovládacieho panela naozaj dobrý pocit. Je intuitívny, všetky jeho prvky sa dobre používajú a veľmi rýchlo sme sa v ňom zorientovali. 

 

Lexmark X548dte

Tlačiareň celkom boduje aj v oblasti výbavy, a to hlavne z pohľadu správy papiera. Dostanete zásobník s celkovou kapacitou 900 listov (250 + 550 + 100), čo je veľa aj pre vyťaženú kanceláriu, a keby vám to nestačilo, môžete zásobníky rozšíriť o ďalších 550 listov, čo dá maximálnu kapacitu 1450 listov papiera. V základnej výbave dostanete tiež automatický duplexer pre obojstrannú tlač a rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu. Maximálna mesačná záťaž činí 85 000 výtlačkov. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je veľmi jednoduché a jediné problémy nám robilo nájdenie vhodného miesta pre rozmerné a ťažké telo. Potom prebiehalo všetko bez problémov, stačí naplniť zásobník papierom, zapojiť tlačiareň do počítača, de elektrickej siete a po inštalácii sa môžete pustiť do práce. O prepojenie s počítačom sa stará rozhranie USB a môžete použiť aj rozhranie Ethernet, ktoré sme pri našom teste využili tiež. Samotná inštalácia v sieti je celkom jednoduchá a softvér dostanete na priloženom CD, ale si ho môžete tiež stiahnuť z webu výrobcu.

 

Lexmark X548dte

Jedna z najväčších výhod tohto modelu je rýchlosť tlače textu, Lexmark uvádza síce na prvý pohľad len priemerných 25 stránok za minútu (ppm), ale platí to pre monochromatická i farebnú tlač, takže vo finále je to výsledok dobrý. Pri náročnom teste kombinovaného tlače, ktorý zahŕňal ako text, tak obrázky, rôzne grafy a prezentácie sme sa dostali na 7 stránok za minútu (ppm), čo je stále veľmi dobrý výsledok. V konečnom dôsledku sa jedná o jednu z najrýchlejších vyložene kancelárskych multifunkčných staníc na trhu. Ďalšia silná stránka tlačiarne je kvalita tlače. Prvý sme si vyskúšali tlač fotografií a boli sme naozaj veľmi potešení. Kvalita tlače fotografií sa dá bez problémov porovnať is konkurenčnými atramentovými tlačiarňami (samozrejme kým sa nepozriete naozaj veľa zblízka), ktoré sú pre tento typ tlače priamo zamerané. Poteší hlavne dobré podanie farieb a skvelá ostrosť. Podobne je na tom tiež tlač grafiky. Kvalita tlače textu už tak úžasná nie je, ale stále je vhodná aj do kancelárie. Avšak na trhu sú tlačiarne, ktoré zvládnu tlač textu v lepšej kvalite. S kopírkou ani skenerom sme žiadne problémy nemali a oboje zvláda svoju prácu na výbornú. 

 

Lexmark X548dte

Lexmark X548dte je veľmi dobrá multifunkčná tlačiareň, ktorá zvládne všetko, čo môžete v kancelárii potrebovať a navyše ponúkne bohatú základnú výbavu a prehľadný ovládací panel s dotykovým displejom. Môžete sa tešiť aj na veľmi dobrú rýchlosť tlače a skvelú kvalitu tlače fotografií i grafiky. Kvalita tlače textu je ľahko nadpriemerná, ale niektorí konkurenti to jednoducho zvládnu lepšie. 

 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Lexmark X548dte


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.