Preposlať HP LaserJet Enterprise M4555h MFP

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Enterprise M4555h MFP

04.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na multifunkčnú laserovú monochromatickú tlačiareň HP LaserJet Enterprise M4555h MFP, ktorá je určená do vyťažené kancelárie. Tomu zodpovedajú veľmi dobré výkony a aj rozmery, ktoré sú naozaj veľmi veľké.

 

HP LaserJet Enterprise M4555h MFP

To malé h v názvu tlačiarne znamená, že tento model je vybavený vstavaným harddiskom. Pokojne by to ale mohlo znamenať,, humongous ", pretože tlačiareň je naozaj obrovská a problém bol už s nájdením vhodného miesta. Obtiažna bola tiež manipulácia a je potreba tak troch ľudí, aby ste ju dostali na to správne miesto. Ako sme sa už zmienili, jedná sa o laserovú multifunkčnú tlačiareň a okrem tlače zvládne tento model tiež kopírovanie a skenovanie. Trochu nás prekvapilo, že fax nie je v základnej výbave a ak ho budete chcieť, budete si za neho musieť priplatiť. Je to zvláštne ako voči zaradenie tlačiarne ako vyložene kancelárskeho stroja, aj voči už tak celkom vysoké obstarávacej cene. Dizajn tohto modelu je vcelku vydarený, telo je dvojfarebné a vďaka tomu je celkom prehľadné. Telu tlačiarne dominuje veľký dotykový ovládací panel, ktorý je doplnený tiež klasickými tlačidlami a funkčnosti tohto ovládacieho panelu sme nemali žiadne závažnejšie pripomienky. Celý dotykový displej má 8 palcov, je farebný a zobrazujú sa na ňom ako informácie o tlači, tak nastavenie tlačiarne. Jeho citlivosť aj reakcie sú dobré a výrazne tak prispieva k pohodlnej ovládateľnosti. 

 

HP LaserJet Enterprise M4555h MFP

Čo sa týka základnej výbavy, tak sa môžete tešiť na vstupný zásobník na 600 listov papiera, ktorý môžete rozšíriť až na 2100 listov, automatický duplexer a tlačiareň zvládne aj priama tlač u USB flash disku. Rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu tu nie je, ale vzhľadom k zameraniu tlačiarne sa to dá pochopiť. Ako sme sa už zmienili, v základe dostanete aj šifrovaný harddisk, a to s kapacitou 120 GB. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je vcelku jednoduché a problémy by mohli byť iba s nájdením vhodného miesta a manipuláciou. Potom už sa jedná o celkom jednoduchý úkon, ktorý zahŕňa zapojenie tlačiarne do elektrickej siete, naplnenie zásobníka papierom a následné prepojenie s počítačom. O to sa stará rozhranie USB a tlačiareň je vybavená aj Ethernet portom, vďaka ktorému môžete tlačiareň pripojiť do siete. Čo sa týka operačného systému, tak tento model podporuje väčšinu dnes bežne používaných systémov av našom teste sme používali Windows 7, pričom ovládače sú súčasťou balenia. Môžete si je ale samozrejme tiež stiahnuť z webu výrobcu. 

 

HP LaserJet Enterprise M4555h MFP

Výrobca uvádza najvyššiu rýchlosť tlače 55 stránok za minútu (ppm), ale tento údaj platí len pre tlač textu. Pri kombinovanom tlače, ktorý zahŕňal okrem textu aj grafy, rôzne dokumenty a obrázky sme sa dostali maximálne na 10.6 ppm. Nie je to síce úplne zlý výsledok, ale určite nie je ani nejako výnimočný a dal by sa označiť ako priemer. Kvalita tlače na nás nechala podstatne lepší dojem a kvalita tlače grafiky nás dokonca príjemne prekvapila. Vytlačili sme si niekoľko PowerPoint prezentácií a ocenili sme ako príjemnú ostrosť, tak skvelé podanie čiernej farby. Kvalita tlače grafiky je určite nadpriemerná. Kvalita tlače textu je na tom tiež veľmi dobre, ale to sa dá od kancelárske laserové tlačiarne očakávať. Jednotlivé písmená sú dobre čitateľná aj pri použití malého fontu, a to vďaka nadpriemernej ostrosti. V kancelárii určite oceníte aj maximálna mesačná vyťaženosť 250000 výtlačkov. 

 

HP LaserJet Enterprise M4555h MFP

HP LaserJet Enterprise M4555h MFP je podarená multifunkčná tlačiareň, ktorá zaujme hlavne vysokými výkonmi a tiež naozaj veľkými rozmermi. Základná výbava je veľmi dobrá a jediné, čo sme postrádali, bol fax, za ktorý si musíte priplatiť. Rýchlosť tlače je priemerná, ale jeho kvalita to plne vynahrádza, pretože je výborná av tejto kategórii patrí táto tlačiareň na špičku. Cena na našom trhu začína na nemalých 48 000 Sk. 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP LaserJet Enterprise M4555h MFP


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.