Preposlať Epson WorkForce 845

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce 845

18.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 2 |

Multifunkčná tlačiareň Epson workforce 845 je posledný príspevok tejto spoločnosti do modelovej rady workforce (pár dní staré sme si tento model v rýchlosti predstavili). Zároveň sa jedná aj o vlajkovú loď Epson av dnešnej recenzii sa na ňu pozrieme trochu podrobnejšie.

 

Epson WorkForce 845

Jedná sa o atramentovú farebnú multifunkčnú tlačiareň, ktorá zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a vo výbave nechýba ani fax. Tento model je určený do stredne vyťažené kancelárie, ale samozrejme ho môžete použiť aj v domácnosti. Po designovej stránke sa jedná o vcelku podarenú tlačiareň, vyzerá moderne a zároveň elegantne. Telo tlačiarne je vyvedené v čiernej farbe a potešili nás celkom príjemne kompaktné rozmery. Nájdenie vhodného miesta na stole je bezproblémové a celkom jednoduchá je tiež manipulácia a bez väčších ťažkostí zvládne tlačiareň preniesť aj jeden človek. Dominantou tlačiarne je ovládací panel, ktorý sa skladá z 3.5 palcového dotykového displeja a 7.8 palcového dotykového panelu. Ovládací panel funguje naozaj dobre, na displeji sa zobrazujú informácie o tlači, stavu tlačiarne a náplní a odozva dotykového panelu je veľmi dobrá. Rýchlo sme si na ovládací panel zvykli a po chvíľke sme nemali s nastavením a ovládaním tlačiarne vôbec žiadne problémy. 

 

Epson WorkForce 845

Základná výbava tlačiarne je veľmi dobrá, dostanete zásobník na 500 listov papiera, čítačku pamäťových kariet, ktorá podporuje väčšinu typov pamäťových kariet, rozhranie PictBridge pre priamu tlač z fotoaparátu a nechýba ani možnosť tlačiť priamo z e-mailu. Súčasťou výbavy je aj technológia Epson pre bezdrôtovú tlač, ktorá nesie označenie AirPrint. Tlačiareň zvládne tiež skenovať priamo do prílohy e-mailu, do PDF dokumentu alebo na pamäťovú kartu, čo sú vlastnosti, ktoré určite veľa ľudí ocení a využije. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je veľmi jednoduché, rýchle as týmto úkonom sme nemali takmer vôbec žiadne problémy. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť cartridge a po zapojení do elektrickej siete a počítače sa môžete pustiť do práce. O prepojenie s počítačom sa stará USB port a tlačiareň podporuje väčšinu dnes bežne používaných operačných systémov. Okrem užívateľov systémov Windows XP / Vista / 7 si na svoje prídu aj majitelia operačného systému MAC OS od verzie 10.4.11. Ovládače dostanete na priloženom CD, ale samozrejme si ich môžete tiež stiahnuť z webu výrobcu. 

 

Epson WorkForce 845

Konektivní výbava tlačiarne je na veľmi dobrej úrovni, okrem už spomínaného USB dostanete aj rozhranie Ethernet a WiFi pre bezdrôtové pripojenie tlačiarne k internetu. Nastavenie pripojenia cez WiFi je celkom jednoduché a ak máte smartphone s operačným systémom Android alebo iOS, môžete si stiahnuť aplikáciu, s ktorej pomocou môžete tlačiť pomocou telefónu priamo z internetu. Rýchlosť tlače je na vcelku dobrej úrovni, tlačiareň zvládne 15 stránok za minútu (ppm) pri čiernobielej a 9.3 ppm pri farebnej tlači, čo sú dobré výsledky av tejto kategórii patrí k tým lepším. Výrobca sa chváli hlavne rýchlosťou obojstrannej tlače, to sa môžete tešiť na 7.4, respektíve 5.4ppm. Kvalita tlače je na veľmi vysokej úrovni, vynikne hlavne výborné podanie farieb, čo oceníte najmä pri tlači farebných fotografií. Kvalita tlače textu je tiež veľmi dobrá, jednotlivé písmenká sú bez väčších problémov čitateľná aj pri použití malého fontu a kvalita je dostatočná aj pre náročnejších užívateľov. 

 

Epson WorkForce 845

Epson workforce 845 je veľmi dobrá multifunkčná tlačiareň, ktorá zaujme hlavne slušnou výbavou a výborne vyriešeným dotykovým ovládacím panelom. Vďaka nemu je nastavenie a ovládanie tlačiarne veľmi jednoduché, intuitívne a nie je problém si na neho zvyknúť. Rýchlosť tlače je slušná, len rýchlosť fotografií mohla byť o chlp lepší. Čo sa týka kvality tlače, tak k tej sme nemali takmer žiadne výhrady a najviac sme ocenili detailné fotografie a verné zobrazenie farieb. 

 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Epson WorkForce 845


počet príspevkov: 2

tomas

02.02.2012 v 07:52

Chcel by som sa opytat kde sa da tento model kupit? Nenasiel som to zatial v ziadnom eshope.

Odpovedať

Peter Dräxler

16.03.2012 v 15:04

Dobrý deň Napíšte mi na mail ak máte o tlačiareň záujem ale najneskôr do konca víkendu. Cena je 165 EUR. Bežné ceny: http://www.zbozi.cz/?q=dell+1250c&typ=mix&cena-od=4000

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.