Preposlať Epson predstavuje nové tlačiarne do modelového radu WorkForce

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson predstavuje nové tlačiarne do modelového radu WorkForce

12.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej novinke sa pozrieme na spoločnosť Epson, ktorá predstavila hneď štyri nové multifunkčné tlačiarne určené ako do domácnosti, tak do menej vyťažené kancelárie.

Konkrétne sa jedná o multifunkčné farebné atramentové tlačiarne workforce 435, workforce 545, workforce 645 a workforce 845, pričom ich hlavnou silou budú vysoké výkony a možnosť tlače z mobilných prístrojov (smartphony, tablety atď.) Poďme sa na jednotlivé modely pozrieť trochu bližšie.

Epson WorkForce 435


Tento model patrí k tým lacnejším a dal by sa považovať za akýsi vstup do tejto modelovej rady. Dizajn tlačiarne je vcelku vydarený, jej telo je elegantný a páčil sa nám hlavne farebne oddelený ovládací panel. Ten je vcelku rozsiahly a okrem klasických funkčných tlačidiel tu nájdeme aj monochromatický displej. Displej má hlavne informačný charakter a zobrazujú sa na ňom informácie o tlači a stave náplňou. Aj keď sa jedná len o vstupné model, je vybavený aj faxom, takže si nájde miesto aj v menej vyťažených kancelárii. Čo sa týka konektivity, tento model je vybavený USB portom pre spojenie s počítačom a vo výbave nechýba ani WiFi (802.11 b / g / n). Najvyššia rýchlosť je 6.3 ppm pri monochromatickom a 3.3 ppm pri farebnej tlači, pričom maximálne rozlíšenie je 5760 x 1440 dpi. Cena začína na necelých 100 dolároch (cca 1820 Sk bez DPH).  

Epson predstavuje nové tlačiarne do modelového radu WorkForce

Epson WorkForce 545


Tento model patrí do nižšej strednej triedy a výrobca sa chváli, že v tejto kategórii sa jedná o najrýchlejší tlačiareň. Tlačiareň zvládne tlač rýchlosťou 15ppm, respektíve 7.2 ppm pri použití farby a najvyššie rozlíšenie tlače zostalo 5760 x 1440 dpi. Design je podstatne modernejší, než u vyššie uvedeného modelu a na prvý pohľad zaujme hlavne naozaj rozmerný ovládací panel, ktorý zaberá takmer celú prednú stranu tela tlačiarne. Na nej sa nachádza aj farebný LCD displej s uhlopriečkou 2.5 palca, na ktorom si môžete zobrazovať náhľad fotografií pred tlačou. Rovnako ako vyššie uvedený model, aj tento zvládne okrem tlače tiež kopírovanie, skenovanie a vo výbave nájdeme aj fax. Konektivní výbava je naozaj dobrá, nájdeme tu port USB 2.0, WiFi, Ethernet a tiež technológia Epson Connect Email Print a AirPrint. Nechybní ani možnosť tlače z pamäťovej karty. Cena tohto modelu začína na 130 dolároch (cca 2360 Sk bez DPH).
 

 

Epson predstavuje nové tlačiarne do modelového radu WorkForce

Epson WorkForce 645


Ďalší v rade je tlačiareň s označením workforce 645, ktorá je priamo ideálne do vysoko vyťažené domácnosti, kde určite oceníte veľmi rýchly jedno i obojstrannú tlač. Dizajn tohto modelu je veľmi podobný vyššie uvedené verzii 545, pričom takmer rovnaký je i ovládací panel s 2.5 palcovým farebným LCD displejom. Čo sa týka už spomínané rýchlosti tlače, táto verzia zvládne 15 stránok za minútu (ppm) pri čiernobielej a 7.2 ppm pri farebnej tlači, pričom vyniknú hlavne hodnoty obojstrannej tlače. Tie sú 7.5 a 4.5 ppm, čo sú výsledky naozaj veľmi slušné a patrí medzi multifunkčnými farebnými tlačiarňami k najlepším. Konektivní výbava je rovnaká ako u modelu 545, pričom nechýba ani technológia Epson Connect Email Print a AirPrint. Tlačiareň pracuje so štyrmi oddelenými náplni, takže nie je problém vymeniť len tú konkrétnu farbu, ktorá vám dôjde. Nechýba ani možnosť tlače z pamäťovej karty alebo z USB flash disku a tlačiareň zvládne tiež skenovať do PDF súboru alebo priamo do e-mailu. Cena tohto modelu začína na 150 dolároch (cca 2730 Sk bez DPH).
 

 

Epson predstavuje nové tlačiarne do modelového radu WorkForce

Epson WorkForce 845


A nakoniec sme si nechali túto vlajkovú loď, ktorá je najdrahšia, ale samozrejme najvybavenejší a tiež najvýkonnejšie. Design je iný, ako u všetkých vyššie uvedených tlačiarní a páčil sa nám hlavne celkom kompaktný a prehľadný ovládací panel. Táto tlačiareň je určená hlavne pre použitie do veľmi vyťaženej domácnosti alebo kancelárie, čomu napovie aj vstupný zásobník na 500 listov papiera a prítomnosť automatického duplexeri. Najvyššie rozlíšenie tlače je 5760 x 1440 dpi a čo sa týka rýchlosti, môžete sa tešiť na 15 ppm pri monochromatickom a 9.3 ppm pri farebnej tlači. Epson ďalej uvádza, že tlačiareň zvládne 7.4 / 5.4 ppm pri obojstrannej tlači. Možnosť tlače z digitálneho fotoaparátu, USB flash disku a pamäťovej karty je samozrejmosťou, rovnako tak ako skenovanie priamo do mailu alebo do PDF súboru. Cena tohto modelu je 200 dolárov (cca 3640 Sk bez DPH).

 

Epson predstavuje nové tlačiarne do modelového radu WorkForce

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Epson predstavuje nové tlačiarne do modelového radu WorkForce


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.