Preposlať Epson Artisan 837

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Artisan 837

24.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na novú multifunkčnú tlačiareň od spoločnosti Epson, a to na model s označením Artisan 837. Jedná sa o atramentovú farebnú tlačiareň, ktorá je zameraná prevažne na užívateľov, ktorí hľadajú príkladnú kvalitu tlače fotografií.

 

Epson Artisan 837

Tento model je novou vlajkovou loďou v modelovej rade Artisan a nahrádza populárny tlačiareň Artisan 835, pričom sme sa dočkali ako decentné úpravy designu, tak zlepšenie výkonov. Po designovej stránke sa jedná o vcelku atraktívne tlačiareň, celá je vyvedená v čiernej farbe. Plasty sú čiastočne matné, čiastočne lesklé a dielenské spracovanie je na celkom slušnej úrovni. Tlačiareň nie je nijako prehnane veľká, nájdenie vhodného miesta na stole nie je problém a jednoduchá je tiež manipulácia, a to aj pre jednu osobu. A čo všetko vlastne táto tlačiareň dokáže? Okrem klasického tlače vie aj kopírovanie, skenovanie, nechýba ani fax a Epson uvádza, že sa jedná aj o foto tlačiareň, takže by sa dalo povedať, že je to multifunkčná tlačiareň 5v1. Prednej časti dominuje veľký dotykový ovládací panel s uhlopriečkou 7.8 palcov, ktorý obsahuje aj 3.5 palcový farebný LCD displej. Ovládací panel je nastaviteľný a veľmi sa nám páčil. 

 

Epson Artisan 837

Dobre sa používa, na dotyk reaguje rýchlo a celkovo je vďaka dotykovému panelu ovládanie a nastavenie tlačiarne jednoduché, rýchle a pohodlné. Po otvorení strednej časti tlačiarne sa dostanete do systému uloženia cartridge, pričom tento model využíva šiestich samostatných náplní. Výmena je celkom jednoduchá a nemali sme s tým vôbec žiadne problémy. Výbava tlačiarne je vcelku na úrovni, dostanete vstupný zásobník na 120 listov papiera, automatický duplexer a nechybní ani možnosť potlače CD / DVD / Bluray médií. Ďalšia výbava zahŕňa aj čítačku pamäťových kariet (podporuje karty SDXC, SD, Memory Stick a Compact Flash.) A rozhranie PictBridge, ktoré sa stará o priamu tlač fotografií z digitálneho fotoaparátu. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je jednoduché, rýchle a zvládli sme to bez akýchkoľvek väčších problémov. Musíte nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete a po prepojení tlačiarne s počítačom a následné inštalácii sa môžete pustiť do práce. 

 

Epson Artisan 837

Ovládače dostanete na priloženom CD, ale môžete si je samozrejme tiež stiahnuť na webe výrobcu. Čo sa týka operačných systémov, okrem Windows XP / Vista / 7 môžete použiť aj MAC OS X. O pripojení k počítaču sa stará USB port a vo výbave sa nachádza aj rozhranie Ethernet a bezdrôtový WiFi prijímač pre pohodlné bezdrôtové zdieľanie. Rýchlosť tlače je na celkom slušnej úrovni, a to platí ako pre tlače textu, tak tlač fotografií. Pri čiernobielej tlači sme sa dočkali rýchlosti 9.6 ppm, pričom farebnú tlač zvládne tlačiareň rýchlosťou 9.1 ppm. Jednej fotografie o klasickom rozmere 4 x 6 palcov sa dočkáte po 10 sekundách, čo je veľmi dobrý výsledok. Kvalita tlače je jedna z najlepších vlastností tejto tlačiarne. Hlavne tlač farebných fotografií je naozaj skvelý a patrí v tejto kategórii medzi to najlepšie. Zobrazenie farieb je verné a výsledné fotografie oplývali množstvom detailov. Spokojní sme boli aj s kvalitou tlače textu a stačí aj pre náročnejšie použitie. Zvyšok periférií (kopírka, skener, fax) fungoval bez problémov. 

 

Epson Artisan 837

Epson Artisan 837 je skvelá multifunkčná tlačiareň, ktorú ocenia hlavne užívatelia zameriavajúci sa na kvalitu tlače fotografií. Tá patrí medzi hlavné zbrane tohto modelu, ale spokojní sme boli aj s výbavou, rýchlosťou tlače av neposlednom rade tiež s jednoduchým a intuitívnym ovládacím panelom. Ak by sme chceli tomuto modelu niečo vytknúť, tak by to boli vyššie prevádzkové náklady a drahé náplne. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Epson Artisan 837


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.