Preposlať Brother MFC-J430w

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J430w

26.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Multifunkčné tlačiarne sú v dnešnej dobe celkom dostupné a ak hľadáte nejakú lacnú do domácnosti, máme pre vás naozaj dobrý tip. Jedná sa o model od spoločnosti Brother, a to o tlačiareň s označením MFC-J430w.

 

Brother MFC-J430w

Tento model patrí do vstupnej kategórie multifunkčných atramentových tlačiarní spoločnosti Brother, ale za svoje peniaze dostanete tlačiareň sa vcelku slušnými schopnosťami. Tento model zvládne ako tlač, tak kopírovanie, skenovanie a vo výbave nechybní ani fax. Tento model môže navyše fungovať aj ako samostatná kopírka a fax. Po designovej stránke sa jedná o vcelku podarenú tlačiareň, jej telo je veľmi jednoduché, prehľadné a naviac tiež kompaktné, takže nájdenie vhodného miesta na stole nie je žiadny problém. Jednoduchá je aj manipulácia. Celá tlačiareň je vyvedená v klasickej čiernej farbe, pričom na jej prednej strane sa nachádza rozmerný, ale prehľadný ovládací panel. Všetky ovládacie prvky sú umiestnené logicky as ovládaním a nastavením tlačiarne sme nemali vôbec žiadne problémy. Uprostred ovládacieho panelu sa nachádza aj informatívny displej, na ktorom sa zobrazujú informácie o stave tlačiarne a tlače. 

 

Brother MFC-J430w

Čo sa týka základnej výbavy, tak tá je naozaj iba základné a absolútne zodpovedá nízkej obstarávacej cene. Vstupný zásobník pojme 100 listov papiera, čo je docela málo a maximálny mesačný výťažnosť 2500 výtlačkov tiež nie je žiadna sláva. Rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu tu nehľadajte a úplne chýba tiež automatický duplexer a čítačka pamäťových kariet, ale nízka cena sa jednoducho niekde premietnuť musela. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je jednoduché, rýchle a nemali sme s týmto úkonom takmer žiadne problémy. Pre tlačiareň stačí nájsť vhodné miesto na stole, čo nie je problém, potom musíte zapojiť náplne, naplniť zásobník papierom, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete a po zapojení do počítača a následné inštalácii môžete využívať všetko, čo tento model ponúka. Tlačiareň podporuje väčšinu dnes bežne používaných operačných systémov, pričom ovládače pre Windows 7 dostanete na pribalenom CD spolu s tlačiarňou. Všetky ovládače si môžete samozrejme stiahnuť z webu výrobcu. 

 

Brother MFC-J430w

O prepojenie tlačiarne s počítačom sa stará USB rozhranie a ďalej sa vo výbave nachádza aj WiFi prijímač, ktorý slúži na bezdrôtové pripojenie. Rýchlosť tlače je na celkom dobrej úrovni av tejto kategórii patrí určite k tým lepším. Pri našom teste sme pri kombinovanom tlači dosiahli maximálnu rýchlosť 4.3 strany za minútu (ppm), čo je naozaj slušné a len pre porovnanie, drahší model MFC-J615w zvládne kombinovaný tlač rýchlosťou 2.4 ppm. Rýchlosť tlače fotografií už tak dobrá nie je, klasickú fotografiu o rozmere 4x6 palcov zvládne tlačiareň v priemere za 1:59, čo je naozaj veľa a konkurencia vie byť v tomto smere až o polovicu rýchlejšie. Kvalita tlače je ale na veľmi dobrej úrovni, a to ako textu, tak fotografií a hlavne pri tlači texte sme ocenili dobrú ostrosť, z čoho pramení tiež slušná čitateľnosť aj pri použití malého fontu. U fotografií sme ocenili zasa príjemné podanie farieb a vysokú úroveň detailov. Kopírka aj skener fungovali v priebehu nášho testu bez problémov a kvalita zodpovedá domácemu zamření. 

 

Brother MFC-J430w

Brother MFC-J430w je podarená multifunkčná tlačiareň, ktorá si svoje miesto nájde hlavne v menej náročné domácnosti. Ponúkne jednoduchý ovládací panel, príjemnú rýchlosť kombinovaného tlače a veľmi dobrú kvalitu tlače ako textu, tak fotografií. Základná výbava je naozaj iba základné a trochu nás sklamala aj rýchlosť tlače fotografií, ktorá je aj v tejto triede pod priemerom. Na druhú stranu, cena okolo 2300 Sk s DPH je veľmi príjemná a mohla by väčšinu nedostatkov vyvážiť. 

 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Brother MFC-J430w


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.