Preposlať Samsung predstavuje dve nové modelové rady tlačiarní ML-2955 a SCX-4729

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung predstavuje dve nové modelové rady tlačiarní ML-2955 a SCX-4729

26.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Kórejský Samsung sa chystá uviesť na trh dve nové modelové rady tlačiarní a v dnešnej novinke sa na ne pozrieme. Jedná sa ako o single, tak o multifunkčné tlačiarne, takže na svoje si prídu naozaj všetci.

Obe nové modelové rady sú monochromatické, laserové a ide konkrétne o ML-2955 a SCX-4729. Prvý rad zahŕňa single tlačiarne, ktoré majú svoje hlavné uplatnenie prevažne v domácnosti, zatiaľ čo druhá spadá do kategórie multifunkčných, takže sa hodí aj pre použitie v kancelárii. Modelová rada ML-2955 zahŕňa dve tlačiarne a to modely ML-2955ND a ML-2955DW, pričom hlavný rozdiel bude v ponúkanej výbave.  

 

 

Samsung predstavuje dve nové modelové rady tlačiarní ML-2955 a SCX-4729

Samsung ML-2955

Po designovej stránke sú si obe tlačiarne z tejto rady veľmi podobné a zaujmú hlavne kompaktnými rozmermi. Medzi laserovými single tlačiarňami sa jedná o jedny z najkompaktnejších modelov a nájsť tak vhodné miesto na stole určite nebude problém. Tlačiarne sú vyvedené v bielej farbe, pôsobia celkom elegantným dojmom a proti tým stovkám čiernych tlačiarní je to príjemná zmena. Elegantný vzhľad tlačiarní nič nenarušuje, iba jednoduchý ovládací panel ktorý je umiestnený na hornej strane tela prístroja. Ten sa skladá z niekoľkých funkčných tlačidiel a vyzerá to, že po stránke použiteľnosti a nastavenie bude táto modelová rada veľmi jednoduchá.
 

Jedná sa o single tlačiarne, takže zvládnu iba tlač a môžeme sa tešiť na jeho maximálnu rýchlosť až 29 stránok za minútu (ppm). Srdcom oboch tlačiarní je procesor pracujúci na frekvencii 533 MHz a ten je doplnený štandardnou pamäťou 64 MB. Najvyššie rozlíšenie tlače je 1200 x 1200 dpi a v základnej výbave sa môžeme tešiť napríklad na automatický duplexer alebo na vstupný zásobník, ktorý zvládne pojať až 250 listov papiera. Model ML-2955DW je nepatrne drahší a za príplatok ponúkne navyše vstavaný WiFi prijímač pre pohodlné pripojenie do internetovej siete a tiež aplikáciu Samsung MobilePrint, ktorá vám umožní bezdrôtovú tlač z mobilných zariadení.

Samsung predstavuje dve nové modelové rady tlačiarní ML-2955 a SCX-4729

Samsung SCX-4729

Ako sme sa už zmienili, táto modelová rada obsahuje aj dve tlačiarne a to modely SCX-4729FW a SCX-4729FD. Design je opäť veľmi podobný a hlavné rozdiely sa nachádzajú vo výbave. Jedná sa o multifunkčné modely, takže zvládnu tlač, kopírovanie, skenovanie a nechýba im ani fax, takže do kancelárie sú to ideálne modely. Sú samozrejme väčšie, než vyššie uvedené single tlačiarne a dominantou oboch modelov je ovládací panel na prednej strane. Ten obsahuje aj monochromatický displej, na ktorom sa zobrazujú informácie o tlači a samotnej tlačiarni. Vzhľadom k prítomnosti faxu obsahuje ovládací panel aj numerickú klávesnicu.

Obe tlačiarne majú spoločný vstupný zásobník na 250 listov papiera, automatický duplexer a vstavanú pamäť 128 MB. Čo sa týka výkonov, tak sa môžeme tešiť na tlač o najvyššej rýchlosti 29 stránok za minútu (ppm), čo je rovnaké ako u vyššie uvedených single tlačiarní. Oba modely obsahujú tiež Eco-Mode zameraný hlavne na úsporu tonerov. Z tejto dvojice tlačiarní bude tá drahšia SCX-4729FW a za príplatok ponúkne vstavaný WiFi prijímač a aplikáciu MobilePrint, rovnako tak ako u modelu ML-2955DW. Predaj by mal podľa prvých informácií začať ešte v auguste, a to za ceny od 130 do 280 dolárov (cca 88 až 190 € bez DPH).
 


 

Samsung predstavuje dve nové modelové rady tlačiarní ML-2955 a SCX-4729

Samsung predstavuje dve nové modelové rady tlačiarní ML-2955 a SCX-4729

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung predstavuje dve nové modelové rady tlačiarní ML-2955 a SCX-4729


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.