Preposlať Samsung ML-3712ND

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung ML-3712ND

02.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa trochu podrobnejšie pozrieme na monochromatickú laserovú tlačiareň od spoločnosti Samsung a to na model s označením ML-3712ND. Táto tlačiareň môže bez problémov slúžiť ako v kancelárii, tak v domácnosti, pričom pre každý z týchto segmentov má čo ponúknuť.

 

Samsung ML-3712ND

Hneď na prvý pohľad nás zaujali vcelku kompaktné rozmery tela tlačiarne, nájsť pre ňu vhodné miesto na akomkoľvek stole nie je vôbec žiadny problém a manipulácia je tiež jednoduchá. Po designovej stránke sa síce nejedná o žiadny moderný kúsok, ale vzhľad bol podriadený funkčnosti, ktorá je výborná. Telo je klasicky svetlé, pričom ovládací panel a kúsok tela je vyvedený v tmavšej farbe, čo zlepšuje prehľadnosť a tlačiareň tak nepôsobí ako jeden kus plastu. Na hornej strane tela tlačiarne sa nachádza naozaj jednoduchý ovládací panel, ktorý sa skladá zo štvorsmerového tlačidla, troch funkčných tlačidiel a nájdeme tu aj monochromatický dvojriadkový displej. Ten má rýdzo informačný charakter a zobrazujú sa na ňom informácie o stave tlače a tlačiarne. K ovládaciemu panelu sme nemali vôbec žiadne výhrady, je príjemne jednoduchý, prehľadný a všetky tlačidlá sú rozmiestnené logicky. Veľmi nás potešila štedrá základná výbava, ktorá obsahuje napríklad vstupný zásobník na 250 listov papiera a tiež automatický duplexer pre obojstrannú tlač.  

 

 

Samsung ML-3712ND

Vstupný zásobník ide samozrejme ešte rozšíriť a to o ďalších 570 listov, takže vo finále môžete mať k dispozícii až 820 listov papiera, čo je naozaj veľa a bez väčších problémov to bude stačiť aj do vyťaženej kancelárie. Tlačiareň je vybavená tiež rozhraním PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu, čo u tohto typu tlačiarne síce nie je ktovieako dôležitý faktor, ale určite to poteší. Mesačná vyťaženosť je dostatočných 30 000 výtlačkov. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je veľmi jednoduché a rýchly úkon, ktorý sme zvládli behom chvíľky a nemali sme s ním vôbec žiadne problémy. Pre tlačiareň stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete a po spojení s počítačom a následné inštalácii sa môžete pustiť do tlače. Ovládače dostanete na priloženom CD, samozrejme si ich ale môžete tiež stiahnuť z webu výrobcu a tlačiareň podporuje väčšinu dnes bežne používaných operačných systémov. Pri našom teste sme používali operačný systém Windows 7 a ako inštalácia, tak následnú prevádzku prebiehal bez ťažkostí.  

 

 

Samsung ML-3712ND

O pripojenie k počítaču sa stará klasické rozhranie USB a tlačiareň ďalej obsahuje aj rozhranie Ethernet, takže ju môžete zapojiť tiež do počítačovej siete. Trochu nás sklamala rýchlosť tlače, ktorá je síce podľa výrobcu 37 stránok za minútu (ppm), ale toho je možné dosiahnuť len pri základnej tlači textu. Pri kombinovanej tlači obrázkov, fotografií, grafov a rôzne grafiky sme sa dostali na maximálnu rýchlosť 8.9 ppm, čo naozaj nie je žiadna sláva. Väčšina tlačiarní v tejto kategórii je rýchlejšia a to vrátane súrodencov, modelu ML-2851ND. Ten má udávanú maximálnu rýchlosť 30 ppm, pri kombinovanom tlače zvládne 9.4 ppm a to je tiskána uvedená na trh pred tromi rokmi. Kvalita tlače je na výbornej úrovni a v tomto naopak Samsung ML-3712ND vyniká. Zobrazenie čiernej farby je veľmi dobré, jednotlivé písmená sú ostrá a bez väčších problémov čitateľná aj pri použití malého fontu. Tlač grafiky je na nadpriemernej úrovni a po stránke tlače tam môžeme tento model na 100% odporučiť.  

 

 

Samsung ML-3712ND

Samsung ML-3712ND je celkom vydarená tlačiareň, ktorá zaujme hlavne kompaktným telom a veľmi dobrou výbavou. Zásobník môže mať kapacitu až 820 listov a páčil sa nám aj jednoduchý a prehľadný ovládací panel. Ak by sme mohli tomuto modelu niečo vytknúť, tak by to bola rýchlosť tlače, ktorá nie je príliš dobrá a väčšina konkurenčných modelov je na tom v tomto smere lepšie. Kvalita tlače textu je výborná a nemali sme k nej žiadne väčšie výhrady.

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung ML-3712ND


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.