Preposlať Najlepšie tlačiarne v júli 2011

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Najlepšie tlačiarne v júli 2011

08.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Škola sa rýchlo blíži a pre tých, čo sa chystajú na strednú alebo vysokú školu sa stane tlačiareň neoddeliteľnou súčasťou úloh a podobných vecí. Pokiaľ sa chystáte kupovať novú tlačiareň, môžete si vybrať napríklad podľa nášho zoznamu najlepších tlačiarní za mesiac júl.

 

Najlepšie tlačiarne v júli 2011

1. Canon Pixma MX882

Táto multifunkčná atramentová tlačiareň vám dá všetko, čo budete potrebovať. Zvládne samozrejme tlač, ďalej tiež kopírovanie, skenovanie a nájdeme tu aj fax. Zameraním sa jedná o model určený ako pre použitie v domácnosti, tak kancelárii, čomu zodpovedá výbava i výkony. Design je celkom vydarený a najviac nás zaujal prehľadný ovládací panel, ktorý je osadený farebným LCD displejom s uhlopriečkou 3 palce, ktorý výrazne uľahčuje ovládanie. Výbava tohto modelu je naozaj štedrá, vstupný zásobník pojme 150 listov papiera, tlačiareň je vybavená tiež automatickým duplexer pre pohodlnú obojstrannú tlač, o pripojenie sa stará USB port a nechýba ani WiFi a Ethernet. Tento model je vďaka kvalitnému tlače ako stvorený pre tlač farebných fotografií, ktoré navyše môžete tlačiť priamo z fotoaparátu, a to pomocou rozhrania PictBridge. K tlače môžete použiť aj vstavanú čítačku pamäťových kariet. Ak by sme chceli tlačiarni niečo vytknúť, tak je to celkom pomalá tlač vo farbe. Avšak je to čiastočne kompenzované výbornou kvalitou tlače.
 

 

Najlepšie tlačiarne v júli 2011

2. Kodak ESP 9250

Tento model je novou vlajkovou loďou Kodaku v modelovej rade ESP a to určite právom. Jedná sa o farebnú atramentovú multifunkčnú tlačiareň, ktorá zvládne samozrejme tlač a ďalej tiež skenovanie, kopírovanie a je vybavená aj faxom. Hneď na prvý pohľad nás zaujal celkom vydarený dizajn, ktorému dominuje veľký ovládací panel umiestnený na prednej strane tela tlačiarne. Ten je osadený aj farebným LCD displejom s uhlopriečkou obrazu 2.4 palca a celkovo sa jedná o jeden z najlepších ovládacích panelov, čo sme kedy videli. Je jednoduchý, jednotlivé ovládacie prvky sú dobre rozmiestnené a zorientovali sme sa v ňom naozaj rýchlo. V základnej výbave nechýba automatický duplexer, čítačka pamäťových kariet, rozhranie PictBridge ao konektivitu sa stará USB, WiFi a Ethernet. Tlačiareň je skvelá hlavne v kvalite tlače čiernobielej tlače, no vo farbe to už tak slávne nie je. Výsledky sú síce dobré, ale v tejto kategórii nájdete aj lepšie farebnú tlač. Čo už ale v tejto kategórii lepšie nenájdete, sú prevádzkové náklady. Vďaka lacným náplniam má tento model najnižšie náklady na jeden výtlačok vo svojej triede.

 

 

Najlepšie tlačiarne v júli 2011

3. HP Officejet 6500A

A do tretice ďalšia multifunkčná atramentová tlačiareň a opäť sa môžeme tešiť na všetky hlavné vlastnosti, teda aj na fax. Základná výbava tejto tlačiarne je naozaj veľmi dobrá, nájdeme tu napríklad automatický duplexer, vstupný zásobník na 250 listov papiera, čítačku pamäťových kariet a jediné, čo nám tu trochu chýbalo, bolo rozhranie PictBridge. Farebný LCD displej s uhlopriečkou 2.36 palcov je síce vcelku malý, ale je dobre čitateľný a pracovalo sa nám s ním bezproblémovo. Celkovo je ovládateľnosť tohto modelu na veľmi vysokej úrovni. Konektivita je štandardná, o pripojenie k počítaču sa stará rozhranie USB a nechýba ani WiFi alebo Ethernet. Pri zapájaní tlačiarne do siete určite oceníte veľmi jednoduchú inštaláciu a nastavenie. Kvalita tlače je na veľmi vysokej úrovni a to hlavne farebných fotografií, ale tlač grafiky je tiež slušná. Kvalita tlače čiernobielej tlače je síce dobrá, ale na niektorých vyspelejších konkurentov jednoducho nestačí. S rýchlosťou tlače sme boli spokojní a jedná sa o jednu z najrýchlejších tlačiarní vo svojej kategórii.
 

 

Najlepšie tlačiarne v júli 2011

4. Canon Pixma MP280

A na záver sme do výberu zaradili jednu z najjednoduchších tlačiarní, aké sa dajú kúpiť. Na poli multifunkčných modelov je to taký základ, ale treba podotknúť, že veľmi dobrý základ. Táto farebná atramentová multifunkčná tlačiareň zvládne tlač, kopírovanie a skenovanie. Fax tu nie je, takže MP280 je určená hlavne pre použitie v domácnosti. Tomu zodpovedá aj jednoduchá inštalácia a úplne bezproblémové používanie. Výbava je základná, na veci ako automatický duplexer alebo PictBridge zabudnite. Nenájdete tu ani WiFi a jediný nástroj pre pripojenie je USB port. Ak niečo musíme vyzdvihnúť, tak je to fakt, že pri teste sa nám ani raz nestalo, že by sa nejako zasekol papier alebo podobná nepríjemnosť, čo oceňujeme. Kvalita tlače textu je celkom dobrá, ale kvalita tlače fotografií mohla byť určite lepšia, v tomto si MP280 veľmi dobre nevedie. Kvalita tlače grafiky je dobrá. Rýchlosť je skôr priemerná, ale ak prihliadneme k nízkej obstarávacej cene, dá sa to v pohode prežrieť.
 


 

Najlepšie tlačiarne v júli 2011

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Najlepšie tlačiarne v júli 2011


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.