Preposlať Epson predstavuje AIO Artisan 730 a Artisan 837

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson predstavuje AIO Artisan 730 a Artisan 837

10.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej novinke sa pozrieme na spoločnosť Epson a na dve novinky, ktoré si pre nás pripravila. Epson sa chystá rozšíriť svoju populárnu modelovú radu multifunkčných tlačiarní Artisan a to hneď o dva modely.

 

Epson predstavuje AIO Artisan 730 a Artisan 837

Táto modelová rada je ako stvorená pre použitie v domácnosti, kde ponúkne dobrý pomer medzi cenou a výkonmi. Nové tlačiarne sú označené Artisan 730 a Artisan 837 a nahradia súčasné modely 725 a 835, ktoré sú na trhu už od minulej jesene. Začneme modelom 730, ktorý je na stupnici postavený na nepatrne nižšom stupienku než 837, takže ponúkne nie tak rozsiahlu výbavu. Po designovej stránke sa nám tento model celkom páčil, je vyvedený čiastočne v tmavo modrej farbe a nie je to len klasická čierna či svetlá tlačiareň. Hlavnou dominantou tela tlačiarne je určite veľký ovládací panel, ktorý sa nachádza na prednej strane tela tlačiarne a jeho súčasťou je aj farebný LCD displej. Ten zobrazuje nastavenie tlače, tlačiarne, stav tlače a vďaka nemu bude ovládanie a nastavenie tlačiarne určite hračka. Celkovo na nás ovládací panel zapôsobil veľmi príjemným dojmom a po ergonomickej stránke vyzerá dobre. Čo sa týka základnej výbavy, môžete sa tešiť napríklad na automatický duplexer, rozhranie PictBridge alebo USB port pre spojenie tlačiarne s počítačom. Nechýba ani vstavaný WiFi prijímač pre pohodlné zapojenie tlačiarne do internetovej siete.  

 

Epson predstavuje AIO Artisan 730 a Artisan 837

Táto tlačiareň získala certifikáciu Energy Star, takže by mala byť energeticky nenáročná a vďaka RoHS výrobe je taktiež šetrná k životnému prostrediu, čo je v súčasnej dobe vyhľadávaný faktor. Čo sa týka rýchlosti tlače, tento model zvládne čiernobielu tlač rýchlosťou 9.6 stránok za minútu (ppm), farebná tlač je dielom 9.1 ppm a klasickú fotografiu o rozmere 4x6 palcov zvládne vytlačiť do 10 sekúnd, čo je vcelku dobrý výsledok. Model označený ako Artisan 837 je na tom po stránke výbavy podstatne lepšie, než 730 a jedná sa vlastne o novú vlajkovú loď tejto modelovej rady. Epson túto tlačiareň označuje ako 5v1, takže zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie, je tu aj fax a tlačiareň by sa mala vyznačovať tiež výborným tlačou fotografií. Po designovej stránke sú si obe tlačiarne celkom podobné, táto je tiež vyvedená v podarené kombinácii čiernej a modrej farby a rovnako ako u vyššie uvedeného modelu, aj tu nájdeme farebný LCD displej.  

 

 

Epson predstavuje AIO Artisan 730 a Artisan 837

Ten by mal byť podľa prvých informácií väčší, než u 730, ale inak sú si ovládacie panely oboch tlačiarní celkom podobné. Čo sa týka základnej výbavy, dostanete automatický duplexer pre obojstrannú tlač, USB rozhranie, PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu a vstavaný WiFi prijímač. Tento model zvládne aj potlač na CD / DVD média, čo je celkom praktické a veľa užívateľov túto vlastnosť určite ocenia. Rovnako ako predchádzajúci model, aj tento sa pýši certifikáciou Energy Star a RoHS. Po stránke výkonov sú na tom obe tlačiarne rovnako, takže aj táto zvládne čiernobielu tlač rýchlosťou 9.6 ppm, farebný rýchlosťou 9.1 ppm a farebnú fotografiu o rozmere 4x6 palcov zvládne Artisan 837 vytlačiť do 10 sekúnd. Obe tlačiarne by sa mali na trh dostať v priebehu septembra tohto roka, pričom ceny sa budú pohybovať od 199 dolárov za Artisan 730 (cca 135 € bez DPH) do 299 dolárov za Artisan 837 (cca 203 € bez DPH). 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Epson predstavuje AIO Artisan 730 a Artisan 837


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.