Preposlať VuPoint Photo Cube

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

VuPoint Photo Cube

22.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Fotoaparáty v mobilných telefónoch prešli za posledný rok dosť veľkú cestu a dnes na trhu nájdete mobilné telefóny, ktoré sa kvalitou fotografií približujú základným kompaktom. Kompaktná tlačiareň určená pre tlač fotografií z telefónu tak dnes dáva väčší zmysel než kedykoľvek predtým.

 

VuPoint Photo Cube

Na jednu takú kompaktnú mobilnú tlačiareň sa dnes tiež pozrieme a ak máte produkty Apple alebo nejaký z telefónov s OS Android, môžete tento prístroj využiť. Tlačiareň označená VuPoint Photo Cube môže tlačiť z telefónov iPhone, z iPadu alebo iPodu Touch a zo všetkých telefónov s operačným systémom Android, ktorý patrí na svete medzi najrozšírenejšie, najpopulárnejšie a neustále si svoje pozície posilňuje. Veľmi používaný je tiež telefón iPhone 4, ktorý bol označený ako najpopulárnejší fototelefon na trhu. Je to viac ako logické, aj keď je na trhu už dosť dlho, jeho fotoaparát vie robiť fotografie vo veľmi presvedčivej kvalite a v tomto ohľade sa s ním môže rovnať len niekoľko málo konkurenčných telefónov. Samotná tlačiareň je po vzhľadovej stránke celkom podarená, je vyvedená vo veľmi jednoduchom štýle, pôsobí elegantným dojmom a celkom pripomína štýl spoločnosti Apple. Je to vlastne len kocka (od toho Cube) s akousi dokovacou stanicou pre zapojenie telefónu a tlačidlo na zapnutie prístroja. To je všetko, ovládací panel alebo LCD displej tu nehľadajte, všetky úkony urobíte priamo na telefóne, z ktorého budete tlačiť.  

 

VuPoint Photo Cube

K tomu budete potrebovať samozrejme aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť na markete toho ktorého výrobcu. Páčili sa nám tiež kompaktné rozmery prístroja a nízka hmotnosť, vďaka ktorej je manipulácia s tlačiarňou naozaj veľmi jednoduchá a nájsť pre ňu vhodné miesto nám nerobilo vôbec žiadny problém. Uvedenie tlačiarne do prevádzky a samotná tlač sú neskutočne jednoduché úkony, ktoré zvládnete hravo behom pár minút. Zapojíte cartridge, vložíte papier, zapojíte tlačiareň do elektrickej siete a po pripojení mobilného telefónu jednoducho spustíte aplikáciu pre tlač a môžete sa pustiť do tlače. Samotná aplikácia sa volá Photo Cube! a ako sme sa už zmienili, je na stiahnutie na marketoch konkrétnych výrobcov. Postup tlače je veľmi jednoduchý, aplikácia vám dá vybrať, či chcete vytlačiť už existujúcu fotografiu alebo si vyfotografovať novú. Potom jednoducho zvolíte množstvo kópií a môžete dokonca vytlačiť tiež mozaiku slúžili z malých náhľadov na jeden papier.

 

VuPoint Photo Cube

Čo sa týka výdrže náplne, tak single cartridge, ktorý dostanete spolu s tlačiarňou, zvládne zhruba 16 výtlačkov. Nie je to veľa a znamená to, že náklady na jeden výtlačok sú celkom vysoké, ale na druhú stranu sa to dalo čakať. Čo nás trochu sklamalo, bola nemožnosť bezdrôtovej tlače cez Bluetooth. Vzhľadom na zameranie tlačiarne by sme to uvítali, ale pri tlači jednoducho musíte svoj telefón vždy pripojiť cez konektor. Zamrzí tiež absencia batérie, tlačiareň musíte mať stále zapojenú v elektrickej sieti, čo jej veľa uberá na mobilite a filozofii podobne zameraných prístrojov, ktorá je mať možnosť tlačiť úplne všade. Kvalita tlače je na veľmi vysokej úrovni, samozrejme záleží na tom, ako kvalitnú fotografiu dokážete so svojím telefónom zaobstarať, ale s výsledkami sme boli naozaj veľmi spokojní, niekedy až možno prekvapení. Pre fotografie s rozmerom 4x6 palcov sú mobilné fotoaparáty dostačujúce a ak máte naozaj dobrý fototelefon, určite budete spokojní.

 

VuPoint Photo Cube

VuPoint Photo Cube je celkom vydarený a hlavne zaujímavý prístroj, ktorý najviac poteší fanúšikov fotografovania s telefónom. V dnešnej dobe nie je problém vyfotografovať s telefónom kvalitnú fotografiu a teraz si ju môžete aj pohodlne a rýchlo vytlačiť. Teda za predpokladu, že máte niektorý z výrobkov od Apple alebo mobilný telefón s OS Android. Ak by sme chceli tomuto modelu niečo vytknúť, tak by to bola absencia možnosti tlače cez bluetooth a batérie. Kvalita tlače je až prekvapivo dobrá.  

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku VuPoint Photo Cube


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.