Preposlať Epson Stylus Photo R2000

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Stylus Photo R2000

30.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na takmer profesionálnu fototlačiareň Epson Stylus Photo R2000, ktorá zvládne farebnú tlač fotografií až do formátu A3 +. Prináša zodpovedajúcu kvalitu tlače, rýchlosť a navyše sa predáva za celkom príjemnú cenu.

 

Epson Stylus Photo R2000

V tejto kategórii sa jedná o jeden z najlepšie dostupných modelov a túto tlačiareň ocenia ako fanúšikovia domácej tlače fotografií vo vysokej kvalite, tak profesionáli. Dizajn tlačiarne nie je nijako extra zaujímavý, je to proste normálny prístroj, ale tak v tejto kategórii sa na vzhľad rovnako príliš nehrá. Rozmery tlačiarne sú celkom veľké, určite to nie je žiadny drobček a nájsť pre ňu vhodné miesto sa môže stať problémom. Hmotnosť 12.3 kg je priemerná a manipulácia tak nie je nijako prehnane ťažká. Na prednej strane tlačiarne sa nachádza veľmi jednoduchý a prehľadný ovládací panel, ktorý sa skladá z niekoľkých funkčných tlačidiel a je trochu zvláštne, že neobsahuje farebný LCD displej, ktorý by tu určite uplatnenie našiel. Základná výbava je vcelku slušná, dostanete vstupný zásobník na 120 listov papiera, manuálny duplexer a nechýba ani rozhranie PictBridge pre priamu tlač z digitálneho fotoaparátu a USB port pre pripojenie flash disku.  

 

Epson Stylus Photo R2000

Epson Stylus Photo R2000

Proti vyššie postavenému modelu R3000 je tento model po stránke výbavy samozrejme trochu orezaný a okrem už spomínanej absencii farebného LCD displeja tu chýba tiež možnosť použiť vysokokapacitné cartridge. Rovnako ako tlačiareň R3000, aj tento model vám umožní nainštalovať čierny cartridge pre lesklý aj matný fotopapier, takže ak budete meniť typ papiera, nemusíte meniť cartridge, čo je veľmi praktické. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je veľmi jednoduché a zvládli sme to celkom rýchlo. Jediný menší problém bolo nájsť vhodné miesto na stole, pretože ako sme sa už zmienili, tlačiareň nepatrí k najmenším a zaberá dosť miesta. Potom stačí zapojiť cartridge, naplniť zásobník papierom, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete a do počítača a po následnej inštalácii sa môžete pustiť do tlače. Ovládače dostanete samozrejme na CD spolu s tlačiarňou a môžete si ich tiež stiahnuť na webe výrobcu. Čo sa týka operačných systémov, tento model podporuje všetky dnes bežne používané operačné systémy a v našom teste sme používali Windows Vista.  

 

 

Epson Stylus Photo R2000

Epson Stylus Photo R2000

Konektívna výbava je na veľmi dobrej úrovni a tlačiareň vám ponúkne všetko, čo by ste od nej mohli očakávať. O pripojenie k počítaču sa stará USB rozhranie a ďalej tu nájdeme aj rozhranie Ethernet a WiFi. Jedna z najlepších vlastností tejto tlačiarne je určite rýchlosť tlače, ktorá je takmer identická ako pri drahších a vyššie postavených modelov R2880 a R3000. Fotografiu o štandardnom rozmere 4 x 6 zvládne tlačiareň za 53 sekúnd a na väčšiu fotografiu o rozmere 8 x 10 palcov sme si počkali 1 minútu a 42 sekúnd. Pre porovnanie, konkurenčný Canon Pixma Pro9500 Mark II zvláda tieto úkony za 2:35, respektíve za 4:31, čo je rozdiel naozaj podstatný. Kvalita tlače je tiež vlastnosť, ktorá stojí za pochvalu a ktorá je v tejto triede na absolútnej špičke. Hlavne zobrazenie farieb je na veľmi dobrej úrovni a ocenili sme aj skvelé detaily. V celkovej kvalite tlače farebných fotografií je na tom táto tlačiareň určite lepšie, než drvivá väčšina klasických atramentových tlačiarní. Prekvapivo sa nezabudlo ani na tlač textu, ktorý je taktiež kvalitný a hlavne čitateľnosť aj pri použití malého fontu je výborná.  

 

 

Epson Stylus Photo R2000

Ak chcete tlačiť fotografie vo veľkom formáte a nechcete za tlačiareň zaplatiť zbytočne veľkú sumu, je Epson Stylus Photo R2000 presne pre vás. Ponúkne slušnú výbavu, kvalitnú tlač textu a hlavne špičkovú kvalitu tlače fotografií o formátu až A3 + a v rozlíšení až 5760 x 1440 DPI. Rýchlosť tlače je najlepší v tejto kategórii a cena sa na našom trhu pohybuje okolo 520 € s DPH. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Epson Stylus Photo R2000


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.