Preposlať Canon Pixma MG8220 a MG6220

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG8220 a MG6220

24.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Canon pokračuje v uvádza nové tlačiarne a v dnešnej novinke sa pozrieme na ďalšie dva prírastky do modelovej rady Pixma. Jedná sa o modely s označením Pixma MG8220 a MG6220 a budú určené hlavne pre použitie v kancelárii.

 

Canon Pixma MG8220 a MG6220

Oba modely sú farebné atramentové multifunkčné tlačiarne a nahrádzajú veľmi populárne tlačiarne MG8120 a MG6120. Môžeme sa tešiť na schopnosti tlače, kopírovania a tiež skenovanie. Fax tu nie je, čo je vzhľadom k zameraniu hlavne na domácnosť celkom pochopiteľné. Obe tlačiarne sú si vcelku podobné, pôsobia elegantným dojmom a ponúknu tiež celkom kompaktné rozmery. Hlavné rozdiely medzi oboma modelmi sú v rozmeroch LCD displeja a v trochu odlišných ovládacích paneloch, inak sú si obe tlačiarne celkom podobné.

 

Canon Pixma MG8220 a MG6220

Oba modely sú vybavené systémom Cloud Link, ktorý vám umožní tlačiť priamo z webu a to napríklad zo službeb Picasa, Google Docs a tiež z Gmailu, čo je veľmi užitočné a určite to využije veľa užívateľov, pretože dnešný digitálny svet sa pomaly ale iste do cloudu sťahuje celý. Obe tlačiarne sú osadené tiež ovládacím panelom Intelligent Touch System, ktorý sa skladá z dotykových tlačidiel a farebného LCD displeja. Teraz sa v rýchlosti pozrieme na oba modely.  

 

Canon Pixma MG8220 a MG6220

Canon PIXMA MG8220 Wireless Photo AIO

Jedná sa o novú vlajkovú loď tejto rady a ako taká ponúkne samozrejme skvelú výbavu a vysoké výkony. Tlačiareň zvládne tlač, kopírovanie a skenovanie a jej hlavným poznávacím znakom je už spomínaný dotykový ovládací panel Intelligent Touch System s príjemne rozmerným farebným LCD displejom s uhlopriečkou 3.5 palca. Vďaka nemu bude ovládanie a nastavenie tlačiarne určite hračka a na displeji sa okrem možností nastavenia zobrazujú aj informácie o tlači a samotnej tlačiarni. Samotný ovládací panel je celkom prehľadný a po ergonomickej stránke sme k nemu nemali žiadne závažnejšie výhrady. Čo sa týka výbavy, môžeme sa tešiť na automatický duplexer, čítačku pamäťových kariet a nesmie chýbať ani USB port a WiFi pre pohodlné zapojenie do siete. Táto tlačiareň zvládne čiernobielu tlač s rýchlosťou 12.5 stránok za minútu (ppm), farebná tlač je dielom 9.3 ppm a najvyššie rozlíšenie tlače je 9600 x 2400 dpi. Cena by sa mala pohybovať okolo 299 dolárov (cca 202 € bez DPH).
 

 

Canon Pixma MG8220 a MG6220

Canon PIXMA MG6220 Wireless Photo AIO

Tento model je umiestnený v hierarchii tlačiarní rady Pixma podstatne nižšie a samozrejme dostane aj nižšiu cenu. Rovnako ako vyššie uvedený model, aj tento zvládne tlač, kopírovanie a tiež skenovanie. Prvý rozdiel sa nachádza na ovládacom paneli, ktorý je nepatrne odlišný a hlavne disponuje menším LCD displejom, ktorý má uhlopriečku iba 3 palce. Displej je samozrejme farebný. K tomuto modelu zatiaľ bohužiaľ neboli uvedené žiadne konkrétne informácie ako o výbave, tak o výkone a zatiaľ vieme len to, že po stránke konektivity sa môžete tešiť na USB rozhranie pre spojenie s počítačom a chýbať by nemal ani vstavaný WiFi prijímač. Jedna z najväčších výhod tohto modelu bude celkom priaznivá cena, ktorá by sa mala pohybovať okolo 200 dolárov (cca 135 € bez DPH). Čo sa týka dátumu uvedenia do predaja, oboch modelov by sme sa mali dočkať na jeseň.


 

Canon Pixma MG8220 a MG6220

Canon Pixma MG8220 a MG6220

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Pixma MG8220 a MG6220


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.