Preposlať Panasonic KX-MC6040

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic KX-MC6040

04.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na multifunkčnú tlačiareň Panasonic KX-MC6040, ktorá je svojimi výkonmi a výbavou zameraná prevažne do menej vyťaženej kancelárie. Niekoľko chybičiek sa jej ale samozrejme nevyhlo, tak sa na tento model poďme pozrieť trochu podrobnejšie.

Jedná sa o farebnú laserovú multifunkčnú tlačiareň, ktorá zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a nechýba tu ani fax, takže zameranie do kancelárie sa zdá byť logické. Dizajn tlačiarne je vcelku vydarený, celá je vyvedená vo svetlej farbe, ale okolie ovládacieho panelu je tmavšie, čo robí telo tlačiarne nepatrne prehľadnejšie. Veľkosť tela patrí skôr k tým väčším, rovnako tak ako hmotnosť tlačiarne, takže na stôl sa moc nehodí a manipulácia je nepatrne náročnejšia, než by sa patrilo. Na prednej strane tela tlačiarne sa nachádza ovládací panel, ktorý je vcelku prehľadný a nemali sme k nemu žiadne výraznejšie pripomienky. Skladá sa z niekoľkých funkčných tlačidiel, numerickej klávesnice a nechýba tu ani 3.6 palcový farebný LCD displej, na ktorom sa zobrazujú informácie o tlači a stavu tlačiarne. Displej celkom uľahčuje ovládateľnosť a použiteľnosť a na ovládací panel sme si zvykli behom chvíľky. Navyše je užívateľské rozhranie tlačiarne naozaj jednoduché a intuitívne, takže problémy neboli ani v tomto ohľade.  

 

 

Panasonic KX-MC6040

Základná výbava je vcelku slušná, dostanete v nej napríklad automatický duplexer pre pohodlnú obojstrannú tlač a vstupný zásobník s kapacitou 250 listov papiera. To je celkom dosť, stačí aj do stredne vyťaženej kancelárie a maximálna mesačná výťaženosť je 35 tisíc výtlačkov, čo je tiež dostatočné. Trochu nás zamrzela absencia rozhrania PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu, čo by mohol vzhľadom k prítomnosti farebnej tlače hocikto využiť. Celkovo ale hodnotíme výbavu ako dobrú. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je naozaj príkladne jednoduché a nemali sme s tým žiadne výraznejšie problémy. Musíte pre ňu nájsť voľné miesto, naplniť zásobník papierom, zapojiť cartridge a po zapojení do elektrickej siete môže tento model fungovať ako samostatná kopírka. Ak budete chcieť tlačiareň využívať naplno, musíte ju samozrejme prepojiť s počítačom a nainštalovať. Ovládače dostanete na priloženom CD a všetky sú tiež k dispozícii na webe.  

 

Panasonic KX-MC6040

Čo sa týka konektivity, tak tá je štandardná a okrem USB portu pre spojenie s tlačiarne s počítačom tu nájdeme aj rozhranie Ethernet pre zapojenie do internetovej siete. Keď tlačiareň pripojíte k internetu, budete mať celkom slušné možnosti, ako napríklad skenovať priamo do mailu alebo FTP serveru a môžete tlačiť aj prílohy priamo z mailu (PDF, JPEG, TIFF). Ak nás v niečom tento model naozaj veľa sklamal, tak to bola rýchlosť tlače. Výrobca uvádza hodnotu rýchlosti tlače 21 stránok za minútu (ppm) v prípade farebného i čiernobielej tlače, ale pri našom kombinovanom teste, kedy sa tlačí text, fotografie, rôzne grafika a grafy, sme zaznamenali maximálnu rýchlosť tlače 4.8 ppm. To je naozaj veľký prepad proti maximálnej hodnote tlači a v tejto kategórii to vie drvivá väčšina konkurencie rýchlejšie. Kvalita tlače textu je ľahko nadpriemerná, ostrosť jednotlivých písmen ale mohla byť lepšia a čitateľnosť tiež nie je žiadna sláva. Kvalita tlače grafiky je dostatočná, rovnako tak ako kvalita tlače fotografií. Pri tlači fotografií nás príjemne prekvapila ich ostrosť. Skener a kopírka sú priemerné a nijako v tejto triede nevynikajú.  

 

 

Panasonic KX-MC6040

 Panasonic KX-MC6040 je celkom dobrá multifunkčná tlačiareň, ktorú oceníte ako v kancelárii, tak v domácnosti. Najviac sa nám páčila celková jednoduchosť, tlačiareň je naozaj ľahké používať, je ľahké ju nastaviť a jednoduché je aj užívateľské rozhranie. Hlavnú výčitku máme k rýchlosti tlače, ktorá je veľmi podpriemerná a v tejto kategórii patrí tento model medzi najpomalší. Kvalita tlače textu je ľahko nadpriemerná, no žiadna sláva to nie je a ocenili by sme lepšiu ostrosť a zobrazenie čiernej farby.

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Panasonic KX-MC6040


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.