Preposlať Canon ImageClass MF3010

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon ImageClass MF3010

12.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Klasické laserové monochromatické tlačiarne sa tešia stále dosť veľkej obľúbenosti, pretože väčšinou ponúknu kvalitnú tlač pri rozumných prevádzkových nákladoch. Otestovali sme si tlačiareň Canon ImageClass MF3010, tak sa poďme pozrieť, ako si tento model v našom teste viedol.

 

Canon ImageClass MF3010

Táto monochromatická laserová tlačiareň je určená hlavne pre použitie v domácnosti, čomu zodpovedá hlavne výbava a absencia niekoľkých vecí, ktoré sú pre kanceláriu takmer nepostrádateľné. Zvládne síce ako tlač, tak kopírovanie a skenovanie, ale väčšie uplatnenie má jednoducho doma. Dizajn tohto modelu sa nám páčil, telo je takmer dokonalá kocka a je príjemne skladná, takže nájdenie vhodného miesta na stole nie je vôbec žiadny problém a problémy sme nemali ani s manipuláciou. S trochou nadsadenia by sa dalo povedať, že tlačiareň je vyvedená v minimalistickom dizajnovom smere. Na prednej strane tela tlačiarne sa nachádza veľmi jednoduchý ovládací panel skladajúci sa iba z niekoľkých funkčných tlačidiel a LED diód, ktoré zobrazujú informácie o stave tlačiarne a tlače. Jednoduchší ovládací panel sme už dlho nevideli a zvykli sme si na neho naozaj rýchlo. Základná výbava zahŕňa napríklad vstupný zásobník na 150 listov papiera, čo je vcelku slušná hodnota a bude to určite stačiť aj do vyťaženejšej domácnosti.  

 

 

Canon ImageClass MF3010

Automatický duplexer alebo rozhranie PictBridge tu nehľadajte, ale vzhľadom k nízkej cene sme tu tieto veci ani nečakali. Čo sa týka kopírky, tak tá zvládne kopírovať rýchlosťou 19 kópií za minútu (cpm) a ich maximálne rozlíšenie môže činiť až 600 x 600 dpi. Optické rozlíšenie skenera je tiež 600 x 600 dpi, čo je pre použitie v domácnosti určite dostatočné. Ku skeneru a kopírke sme nemali žiadne závažnejšie výhrady, oboje fungovalo na výbornú a výsledná kvalita bola slušná. Prvé uvedenie tlačiarne do prevádzky je naozaj veľmi jednoduché a tento úkon sme zvládli skutočne behom chvíľky. Stačí nájsť vhodné miesto na stole, čo je bez problémov, zapojiť cartridge, naplniť zásobník papierom a po spojení tlačiarne s počítačom sa môžete pustiť do práce. O prepojenie tlačiarne s počítačom sa stará klasické rozhranie USB a to je tiež jediný komunikačný port, ktorým je tento model vybavený. Žiadny WiFi prijímača alebo rozhranie Ethernet tu nenájdete, čo je hlavný dôvod, prečo je táto tlačiareň určená hlavne do domácnosti.  

 

Canon ImageClass MF3010

Čo sa týka ovládačov, tak tie dostanete samozrejme na CD, ale nie je problém ich ani stiahnuť z webu výrobcu. Pri našom teste sme používali operačný systém Windows 7, ale ak používate iný, nemusíte zúfať, Canon podporuje aj Windows XP, Vista a na svoje si prídu aj používatelia systémov Apple Mac OS X 10.4.9 - 10.6. S kvalitou tlače sme boli spokojní a najviac sme ocenili hlavne ostrosť jednotlivých písmen pri tlači textu. Písmená sú bez väčších problémov čitateľné aj pri použití malého fontu a sú príjemne ostré. Kvalita tlače fotografií je slušná a to isté sa dá povedať aj o tlače grafiky, ktorá je dostatočná i pre serióznejšie použitie. Rýchlosť tlače nie je nijak zázračná a v tejto kategórii by sa dala označiť pri najlepšom ako priemerná. Rýchlosť tlače textu je 14.91 stránok za minútu (ppm) a napríklad konkurenčné Samsung ML-2525W zvládne tlač rýchlosťou takmer 19 ppm. Prevádzkové náklady sú celkom nízke, čo je veľké plus a jeden z najdôležitejších faktorov pri kúpe.  

 

 

Canon ImageClass MF3010

Canon ImageClass MF3010 je podarená multifunkčná monochromatická laserová tlačiareň, ktorá zaujme hlavne kompaktnými rozmermi a veľmi jednoduchým ovládaním. Do domácnosti je to jeden z najlepších modelov v tejto kategórii a ak by sme mu chceli niečo vytknúť, tak by to bola horšia rýchlosť tlače textu. Kvalita tlače je veľmi dobrá a spokojní sme boli aj so skenerom a kopírkou ..

 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon ImageClass MF3010


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.