Preposlať Dell 2335dn

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell 2335dn

16.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa trochu bližšie zoznámime s multifunkčnou laserovou tlačiarňou Dell 2335dn, ktorá je priamo určená pre použitie v kancelárii. Zodpovedajú tomu ako výkony, tak výbava, ktorá je na veľmi dobrej úrovni. Poďme sa teda pozrieť, ako si tento model viedol v našom teste.

 

Dell 2335dn

Táto tlačiareň je lacnejším bračekom modelu Dell 2355dn, ktorá disponuje nepatrne lepšou základnou výbavou a farebným LCD displejom, ktorý u dnes testovaného modelu chýba, ale inak sú si obe tlačiarne celkom vyrovnanými súpermi. Ako sme sa už zmienili, jedná sa o multifunkčnú tlačiareň určenú hlavne pre použitie v kancelárii, takže zvládne ako tlač, tak kopírovanie, skenovanie a nechýba tu ani fax. Na design sa v tejto kategórii príliš nehrá a v hlavnej úlohe je určite jednoduché používanie a pohodlné nastavenie, čo tento model bez väčších problémov spĺňa. Po stránke veľkosti sa nejedná o žiadneho drobca, ale nie je to ani nejako extrémne veľký model, takže nájdenie vhodného miesta v kancelárii by nemala byť žiadna závažná prekážka. Na prednej strane tela tlačiarne sa nachádza jednoduchý a prehľadný ovládací panel, ktorý sa skladá z niekoľkých funkčných tlačidiel, štyroch smerových tlačidiel a nesmie chýbať ani displej, aj keď tentoraz je to len monochromatický malý displej, ktorý má prevažne informačný charakter. Zobrazujú sa na ňom informácie o stave tlače a tlačiarne a jedná sa o jeden z hlavných rozdielov oproti modelu 2355dn, ktorý má veľký dotykový displej.

 

 

Dell 2335dn

Základná výbava tohto modelu je celkom slušná a tlačiareň ponúkne napríklad vstupný zásobník na 300 listov papiera, automatický duplexer a ak by vám vstupný zásobník nestačil, môžete ho rozšíriť až na 550 listov, čo je dostatočné aj do vyťaženej kancelárie. Mesačná záťaž je 60 000 výtlačkov, čo by malo bez problémov postačovať pre akékoľvek použitie. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je celkom jednoduché a nemali sme s tým žiadne väčšie problémy. Stačí pre ňu nájsť vhodné miesto, naplniť zásobník papierom, zapojiť náplň a po pripojení do elektrickej siete môžete tento model používať ako samostatnú kopírku. Aby ste mohli využiť všetko, čo tento model ponúka, musíte ho samozrejme prepojiť s počítačom. K tomu slúži klasický USB port, pričom tlačiareň podporuje väčšinu dnes bežne používaných operačných systémov (Windows XP, Vista, 7, MAC OS) a ovládače dostanete na CD spolu s tlačiarňou. Môžete si je ale samozrejme tiež stiahnuť z webu výrobcu.  

 

 

Dell 2335dn

O pripojenie k internetu sa stará rozhranie Ethernet, takže po stránke konektívnej výbavy tu nič podstatné nechýba. Potešila nás možnosť tlače z USB flash disku a do tohto média môžete tiež skenovať. Rýchlosť tlače nie je úplne najlepšia a v tejto kategórii nájdete bez väčších problémov aj rýchlejší tlačiarne. Dell uvádza najvyššiu rýchlosť tlače 35 stránok za minútu (ppm), ale to je vyložene údaj z laboratória, pri našom teste sme pri kombinovanom tlače textu, grafiky a grafov dosiahli maximálnej rýchlosti 9.6 ppm. To je celkom veľký prepad nepatrne lepší výsledok, než aký ponúka model 2355dn. Ak by ste chceli rýchlejšia tlačiareň z tejto kategórie, odporúčame model Brother MFC-8480DN, ktorý vie až 10.6 ppm. Kvalita tlače je veľmi dobrá, ocenili sme hlavne ostrý text a dobré zobrazenie čiernej farby, vďaka ktorému sú jednotlivé písmenká bez problémov čitateľná aj pri použití malého fontu. Kvalita tlače grafiky patrí k tomu najlepšiemu, čo môžete v tejto kategórii nájsť, ale to bohužiaľ už neplatí pre kvalitu tlače fotografií, ktorá je len veľmi priemerná a fotografie chýba hlavne ostrosť. Na tlač fotografií z webu to ale v pohode stačí. Ku kvalite výsledkov skenera a kopírky sme nemali žiadne výhrady.  

 

 

Dell 2335dn

Dell 2335dn je slušná multifunkčná tlačiareň, ktorá je zameraná hlavne pre použitie v kancelárii a toto zameranie bezo zvyšku spĺňa. Ponúkne slušnú základnú výbavu s možnosťou rozšírenia zásobníka, dobrú mesačná vyťaženosť a v neposlednom rade tiež nadpriemernú kvalitu tlače textu. Rýchlosť tlače ale nie je najlepšie a bola to jedna z hlavných výčitiek, ktorú sme smerom k tomuto modelu mali. Cena na našom trhu začína na necelých 520 €. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Dell 2335dn


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.