Preposlať Brother predstavuje štyri nové farebné multifunkcie

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother predstavuje štyri nové farebné multifunkcie

18.08.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej krátkej novinke sa zameriame na spoločnosť Brother a na jej štyri nové multifunkčné atramentové farebné tlačiarne. Všetky štyri modely sú určené ako pre použitie v domácnosti, tak v menej vyťažených kanceláriách a líšia sa hlavne v základnej výbave.

Jedná sa konkrétne o tlačiarne s označením MFC-J280w, MFC-J430w, MFC-J625dw a MFC-J825dw a v prvom rade ponúknu tlač, kopírovanie, skenovanie a tiež fax v celkom kompaktnom balení. To oceníte ako v kancelárii, tak v domácnosti. Po stránke vzhľadu i rozmerov sú si jednotlivé tlačiarne veľmi podobné, líšia sa iba v detailoch a rozoznať ich od seba by mohlo byť trochu ťažké. Najväčšie odlišnosti sú na hornom paneli, ktorý má u dvoch modelov úplne odlišnú štruktúru povrchu a pomáha tak trochu v orientácii. Ovládacie panely sú si tiež celkom podobné a líšia sa hlavne veľkosťou farebného LCD displeja. Poďme sa teda na jednotlivé modely pozrieť.  

 

Brother MFC-J280w

Táto multifunkčná tlačiareň sa nachádza na najnižšom stupni zo všetkých štyroch predstavených modelov, ale aj tak toho ponúkne celkom dosť. Zvládne samozrejme ako tlač, tak kopírovanie, skenovanie a vo výbave nechýba ani fax. Prednej časti prístroja dominuje rozmerný ovládací panel, ktorý obsahuje okrem funkčných tlačidiel tiež farebný LCD displej s uhlopriečkou obrazu 1.9 palcov a displej podporuje aj dotykové ovládanie, čo je veľmi praktické a výrazne to tak uľahčí použiteľnosť a nastavenia. Čo sa týka výkonov, tento model zvládne čiernobielu tlač rýchlosťou až 33 stránok za minútu (ppm) pri farebnej tlači sa môžete tešiť až na 26 ppm. Vstupný zásobník pojme 100 listov papiera a cena tohto modelu by sa mala pohybovať okolo 99 dolárov (cca 64 € bez DPH).

 

Brother predstavuje štyri nové farebné multifunkcie

Brother MFC-J430w

Tento model je na tom takmer vo všetkých ohľadoch rovnako ako vyššie uvedená tlačiareň a oba modely sa od seba líšia naozaj len v niekoľkých detailoch. Rýchlosť tlače je rovnaká, rovnako tak ako vstupný zásobník a zachované zostali aj vlastnosti v podobe tlače, kopírovania, skenovania a faxu. Hlavný rozdiel sa nachádza vo vzhľade ovládacieho panelu. Farebný LCD displej bohužiaľ už nedisponuje dotykovým ovládaním a panel tak obsahuje ešte niekoľko funkčných tlačidiel navyše, aby bola táto absencia nejako nahradená. O pripojenie k počítaču sa postará klasické rozhranie USB a nechybní tu ani WiFi. V základnej výbave dostanete navyše automatický podávač na 20 listov papiera. Cena zostáva rovnaká, teda 99 dolárov.  

 

 

Brother predstavuje štyri nové farebné multifunkcie

Brother MFC-J625dw

Táto tlačiareň je na tom po stránke výbavy už trochu lepšie, než predchádzajúce dva modely a ponúkne aj nepatrne lepšie výkony. Ovládací panel je opäť takmer rovnaký, ale farebný LCD displej ponúkne opäť dotykové ovládanie. Rovnako ako všetky štyri novinky, aj táto disponuje štyrmi oddelenými náplňami a o konektivitu sa stará ako USB rozhranie, tak WiFi. V základnej výbave dostanete navyše automatický duplexer pre obojstrannú tlač a tiež čítačku pamäťových kariet, takže tento model má už trochu širšie využitie. Mierne sa zlepšila aj rýchlosť tlače, môžete sa tešiť na 35 stránok za minútu (ppm) pri čiernobielej a 27 ppm pri farebnej tlači. Cena by sa mala pohybovať okolo necelých 130 dolárov (cca 88 € bez DPH).
 

  

Brother predstavuje štyri nové farebné multifunkcie

Brother MFC-J825dw

No a nakoniec sme si nechali novú vlajkovú loď v tejto rade, ktorá je najlepšie vybavená a je pochopiteľne tiež najdrahšia. Ovládací panel obsahuje veľký farebný LCD displej s uhlopriečkou 3.3 palcov, ktorý je samozrejme dotykový a v základnej výbave nechýba ani čítačka pamäťových kariet a automatický duplexer. Čo sa týka výkonov, 35 a 27 ppm pri čiernobielom, respektíve farebnej tlači sú rovnaké výkony, ako u predchádzajúceho modelu, ale táto tlačiareň zvládne aj potlač na CD / DVD / Bluray médií, čo je celkom praktická vlastnosť a určite ju využije veľa užívateľov. Samozrejmosťou je rozhranie USB a WiFi. Cena tohto modelu je necelých 150 dolárov (cca 2550 Sk bez DPH), pričom predaj by mal začať v septembri. Zvyšné tri modely by sa mali do predaja dostať zhruba o mesiac neskôr.
 

 

Brother predstavuje štyri nové farebné multifunkcie

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Brother predstavuje štyri nové farebné multifunkcie


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.