Preposlať HP LaserJet Pro M1217nfw

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro M1217nfw

01.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii sa pozrieme na multifunkčnú tlačiareň strednej triedy od spoločnosti HP a to na model označený LaserJet Pre M1217nfw, ktorý je určený hlavne pre použitie v kancelárii. Ako si táto tlačiareň viedla v našom teste?

 

HP LaserJet Pro M1217nfw

Tento model zvládne ako tlač, tak kopírovanie, skenovanie a nechýba tu ani fax, takže do kancelárie sa jedná o ideálny model. Navyše sa predáva za atraktívnu cenu, ale o tom si povieme až neskôr. Dizajn tlačiarne je taký normálny, nejedná sa o žiadny prelomový prístroj a telo tlačiarne je jednoduché a prehľadné, čo pri každodennom používaní určite oceníte. Po stránke rozmerov sa jedná o vcelku kompaktný prístroj, teda aspoň v tejto kategórii a boli sme spokojní aj s hmotnosťou 8,3 kg. Nájdenie vhodného miesta na stole nie je žiadny problém a jednoduchá je tiež manipulácia. Na prednej strane tela tlačiarne sa nachádza prehľadný ovládací panel, ktorý obsahuje tiež dvojriadkový monochromatický displej, na ktorom sa zobrazujú informácie o tlači a stavu tlačiarne. S ovládaním sme nemali vôbec žiadne problémy a rýchlo sme si na jeho štýl zvykli.  

 

HP LaserJet Pro M1217nfw

Čo sa týka základnej výbavy, tá je vcelku slušná a dostanete napríklad vstupný zásobník na 150 listov papiera, pamäť o kapacite 64 MB a čo sa týka záťaže, mesačne môžete vytlačiť maximálne 8000 výtlačkov. Odporúčané mesačné zaťaženie sa pohybuje v rozmedzí od 250 do 2000 výtlačkov. Ak by sa vám zdala kapacita zásobníku málo, tak siahnite po modeli HP LaserJet Pro 1606dn, ktorý zvládne už v základe uložiť 250 listov. Trochu nás sklamala absencia automatického duplexera, ktorý by sa k tomuto prístroju vyložene hodil. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je veľmi jednoduché a systém HP Smart Install robí z tohto úkonu naozajstnú brnkačku. Pre tlačiareň stačí nájsť vhodné miesto na stole, zapojiť cartridge, naplniť zásobník papierom a po spojení tlačiarne s počítačom a následnej inštalácii sa môžete pustiť do práce. Technológia HP Smart Install funguje tak, že tlačiareň obsahuje ovládače už v sebe a vám tak stačí len prepojiť ju s počítačom pomocou USB kábla, zapnúť ju a obe mašinky potom prevezmú všetku iniciatívu a vzájomne sa synchronizujú. Bohužiaľ pre užívateľov počítačov MAC, tento systém funguje len s operačným systémom Windows.  

 

HP LaserJet Pro M1217nfw

Klasické ovládače nájdete tiež na priloženom CD a tu sú samozrejme tiež ovládače pre MAC OS X a tiež pre niektoré odnože Linuxu. Čo sa týka konektívnej výbavy, nájdete tu všetko potrebné a okrem už spomínaného rozhrania USB môžete na pripojenie použiť aj bezdrôtové Wifi IEEE 802.11b / g / n alebo Ethernet 10 Base-T/100 Base-TX. Po stránke rýchlosti sme boli s tlačiarňou vcelku spokojní, tento model zvládne maximálnu rýchlosť až 19 stránok za minútu (ppm), pričom na prví výtlačok od zapnutia tlačiarne si počkáte 8.5 sekundy. Rýchlosť kopírovania je aj 19 ppm a to pri maximálnom rozlíšení 600 x 400 dpi. Kvalita tlače je na tom veľmi dobre a najviac vyniká kvalitná tlač textu. Jednotlivé písmenká sú bez problémov čitateľné aj pri použití malého fontu a ocenili sme aj dobré zobrazenie čiernej farby. Kvalita tlače grafiky je na tom tiež slušná a v tejto kategórii sa radí k ľahkému nadpriemeru. Kvalita skenera a kopírky je slušná a skenovať môžete napríklad aj priamo do e-mailu alebo aplikácie.  

 

HP LaserJet Pro M1217nfw

Multifunkčná tlačiareň HP LaserJet Pro M1217nfw je veľmi dobrý prístroj, ktorý je určený hlavne pre použitie v kancelárii, čomu zodpovedajú hlavne jeho výkony a schopnosti. Rýchlosť tlače je veľmi dobrá, rovnako tak ako kvalita tlače textu a spokojní sme boli aj so skenerom a kopírkou. Veľmi užitočná je technológia HP Smart Install, ktorá vám výrazne uľahčí inštaláciu tlačiarne. Ak nás u tohto modelu niečo sklamalo, tak to bola absencia automatického duplexera, ktorý by sa k takto zamerané tlačiarni výborne hodil. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 184 €. 

 

HP LaserJet Pro M1217nfw


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP LaserJet Pro M1217nfw


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.