Preposlať Panasonic KX-MB2010

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic KX-MB2010

07.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Panasonic nie je práve tradičný výrobca tlačiarní a multifunkčných staníc, ale to neznamená, že by tieto prístroje nevedel. V dnešnej recenzii sa trochu bližšie pozrieme na monochromatickú laserovú tlačiareň s označením KX-MB2010, ktorá je určená hlavne pre použitie v kancelárii.

 

Panasonic KX-MB2010

Jedná sa o multifunkčnú tlačiareň, takže zvláda okrem tlače aj kopírovanie a skenovanie. Je škoda, že tento model nedisponuje faxom, ktorý by sa sem vzhľadom k zameraniu naozaj hodil. Dizajn tejto tlačiarne je štandardný a na prvý pohľad možno pôsobí trochu lacným dojmom, ale dielenské spracovanie je na slušnej úrovni a použité plasty sú na dotyk príjemné. Potešili nás vcelku kompaktné rozmery, na to, čo všetko tento model dokáže, je príjemne malý a nájsť tak vhodné miesto na stole nie je vôbec žiadny problém. Problémy sme nemali ani s manipuláciou, takže v tomto smere sme boli spokojní. Vcelku rozmerný ovládací panel sa nachádza na prednej strane tela tlačiarne a ocenili sme hlavne jeho prehľadnosť a jednoduchosť. Zvykli sme si naň rýchlo a jeho použiteľnosť je naozaj dobrá. Ovládací panel obsahuje aj malý LCD displej, na ktorom sa zobrazujú informácie o stave tlače a tiež o tlačiarni samotnej. Displej výrazne uľahčuje ovládateľnosť.  

 

Panasonic KX-MB2010

Prvé sklamanie prišlo pri skúmaní základnej výbavy. V základe dostanete zásobník na 250 listov papiera, čo sa síce môže zdať ako veľa, ale vzhľadom k zameraniu do kancelárie je to nutné minimum. Zásobník bohužiaľ nejde rozšíriť, čo je chyba a maximálna možná hodnota vstupného zásobníka je tak len už spomínaných 250 listov. Maximálna mesačná výťažnosť je 10 000 výtlačkov, čo nám prišlo ako dostatočné. Ďalšie chybička vo výbave je absencia automatického duplexeri pre obojstrannú tlač, čo je pre kanceláriu tiež dôležité. Absencia rozhrania PictBridge neprekvapí a s tým sme počítali. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je jednoduché, rýchle a zvládli sme to behom chvíľky. Pre tlačiareň stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť cartridge a po zapojení do elektrickej siete môže tento model fungovať ako samostatná kopírka. Ak budete chcieť používať všetko, čo tento model ponúka, spojenie s počítačom sa samozrejme nevyhnete. To prebieha pomocou klasického rozhrania USB a samozrejme tu nechýba ani port Ethernet.  

 

Panasonic KX-MB2010

Samotná inštalácia je rýchla, pohodlná a tlačiareň podporuje väčšinu dnes bežne používaných operačných systémov. Pri našom teste sme používali operačný systém Windows 7 a použili sme ovládače, ktoré boli dodané spolu s tlačiarňou, ale môžete si ich samozrejme stiahnuť aj z webu výrobcu. Teraz sa pozrieme na maximálnu rýchlosť tlače, ktorá činí celkom slušných 24 stránok za minútu (ppm), ale tento výsledok je možné dosiahnuť len pri nenáročnom tlače textu. Pri väčšej záťaži, ako je tlač dokumentov, obrázkov a rôznych grafov sme dosiahli maximálnu rýchlosť tlače 7.8 ppm. Výsledok to nie je ani špičkový, ani nejako podpriemerný a je to proste dostatočná hodnota. Kvalita tlače textu je na veľmi vysokej úrovni a určite sa jedná o jednu z hlavných vlastností tejto tlačiarne. Jednotlivé písmená sú bez väčších problémov čitateľné aj pri použití malého fontu a výhrady sme nemali ani na zobrazenie čiernej farby, ktoré je určite nadpriemerná. Kvalita tlače grafiky je priemerná a mala by stačiť pre akékoľvek použitie. Čo sa týka kopírky a skenera, tie z tejto triedy nijako nevybočujú a ponúknu slušné vlastnosti.  

 

Panasonic KX-MB2010

Panasonic KX-MB2010 je veľmi slušná multifunkčná tlačiareň, ktorá má svoje miesto hlavne v menej vyťažených kanceláriách. Tu oceníte dobrú mesačná vyťaženosť, rýchlu tlač a tiež jednoduchú ovládateľnosť. Ak nás v niečom tento model sklamal, tak to bola nemožnosť rozšíriť vstupný zásobník na väčšiu kapacitu a chýbal nám tiež automatický duplexer. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 205 €. 


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Panasonic KX-MB2010


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.