Preposlať HP LaserJet Pro 100 M175nw

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro 100 M175nw

11.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Pokiaľ vám ide pri výbere novej multifunkčnej tlačiarne hlavne o kompaktnú veľkosť, bude dnešná novinka presne pre vás. Spoločnosť HP predstavila svoju zatiaľ najmenšiu multifunkčnú tlačiareň. Poďme sa teda pozrieť na prvé informácie a fotografie.

 

HP LaserJet Pro 100 M175nw

Jedná sa o laserovú farebnú multifunkčnú tlačiareň, ktorá zvládne tlač, kopírovanie a nájdeme tu aj skener. Fax chýba a to hlavne kvôli zachovaniu kompaktnej veľkosti. Keď už sme pri tej veľkosti, rozmery tela tlačiarne sú 337.8 x 441.9 x 322.5 mm a hmotnosť činí 15.7 kg, takže sa nejedná priamo o drobca, ale v tejto kategórii sú to naozaj veľmi príjemné hodnoty. Nájdenie vhodného miesta na stole by tak nemal byť problém a jednoduchá bude tiež manipulácia. Čo sa týka designu, je táto tlačiareň vcelku vydarená a vyzerá tiež kvalitne. Telo je vyvedené v klasickej čiernej farbe a na prednej strane sa nachádza kompaktný a zároveň prehľadný ovládací panel. Ten obsahuje niekoľko funkčných tlačidiel a nechýba tu ani dvojriadkový čiernobiely LCD displej, ktorý má hlavne informačný charakter. Zvládne zobraziť maximálne 16 znakov a nájdeme na ňom informácie ako o tlačiarni, tak o tlači a stave náplne. Pod displejom sa nachádzajú štyri farby a na displeji sa potom zobrazuje stav konkrétnej náplne, čo je veľmi praktické a prehľadné.  

 

HP LaserJet Pro 100 M175nw

Základná výbava tohto modelu je vcelku rozsiahla a potešil nás hlavne vstupný zásobník, ktorý zvládne pojať až 150 listov papiera. To stačí ako pre použitie v domácnosti, tak v menej vyťažených kanceláriách. Slušná je aj výťaženosť, tento model zvládne mesačne až 20 000 výtlačkov. Je škoda, že tlačiareň nie je vybavená rozhraním PictBrigde pre priamu tlač z digitálneho fotoaparátu a bohužiaľ chýba aj čítačka pamäťových kariet. Konektívna výbava je na veľmi dobrej úrovni a okrem klasického USB portu pre primárne spojenie s počítačom môžete použiť aj rozhranie Ethernet alebo vstavaný WiFi prijímač pre pohodlné pripojenie k sieti. Čo sa týka operačných systémov, táto tlačiareň zvládne fungovať ako pod klasickými Windows, tak pod systémom Mac OS X v10.5 a Mac OS X v10.6. Všetky ovládače nájdete samozrejme na webe výrobcu a sú voľne k stiahnutiu.  

 

HP LaserJet Pro 100 M175nw

Rýchlosť tlače nie je nijako závratná, ale pre väčšinu použitia bude určite stačiť každému. Pri čiernobielej tlači zvládne tlačiareň maximálne 14 stránok za minútu (ppm) a pri farebnej tlači táto hodnota spadne a to až na 4 strany za minútu. Maximálne rozlíšenie tlače je 600 x 600 dpi. HP sa u tohto modelu pýši tiež veľmi nízkymi prevádzkovými nákladmi a to ako po stránke spotreby náplne, tak spotreby energie. Tlačiareň je vybavená napríklad technológiou Auto-Off a Instant-on, ktoré šetria práve spotrebu energie. Nechýba ani praktická technológie ePrint, vďaka ktorej môžete tlačiť bezdrôtovo napríklad zo svojho smartphonu, tabletu, notebooku a vlastne z akéhokoľvek prístroja schopného prístupu na web. HP LaserJet Pre 100 M175nw vyzerá vcelku zaujímavo a kombinácia príjemných rozmerov a dobrých výkonov sa nám pozdáva. Cena na našom trhu začína na 260 €. 

 

HP LaserJet Pro 100 M175nw

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP LaserJet Pro 100 M175nw


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.