Preposlať Najlepšie tlačiarne v júni 2011

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Najlepšie tlačiarne v júni 2011

13.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej zaujímavosti si predstavíme štvoricu najlepších tlačiarní pre mesiac jún. Rebríček z väčšej časti ovládali modely od spoločnosti Canon, ale na prvé miesto sa nedostali. To si pre seba rezervovala spoločnosť HP, tak sa poďme na celú hitparádu pozrieť.

 

Najlepšie tlačiarne v júni 2011

1. HP LaserJet CM1415fnw

Tento model si prvé miesto v našej hitparáde určite zaslúži, pretože ponúka všetko dôležité a podstatné a to vo veľmi príjemnom balení. Jedná sa o farebnú laserovú multifunkčnú tlačiareň, ktorá zvládne ako tlač, tak kopírovanie, skenovanie a nechýba tu ani fax, takže tento model sa hodí i do kancelárie. K základnej výbave žiadne výrazné pripomienky nemáme, ale radšej by sme tu videli automatický duplexer namiesto použitého manuálu. Inak zásobník na 150 listov papiera je dostatočný, rovnako tak ako mesačná vyťaženosť 30 000 stránok. Jedna z najlepších vlastností tohto modelu je určite skvelý dotykový LCD displej s uhlopriečkou obrazu 3.5 palca, ktorý výrazne uľahčuje ovládanie a nastavenie tlačiarne. Rýchlosť 12 stránok za minútu pri čiernobielej a 8 strán za minútu pri farebnej tlači je viac než dostatočná a ocenili sme aj špičkovú kvalitu tlače a to ako textu, tak fotografií a grafiky. Príjemná je aj prítomnosť technológie ePrint pre tlač z rôznych prístrojov.
 

 

Najlepšie tlačiarne v júni 2011

2. Canon Pixma iX6520

Na druhom mieste sa umiestnila táto zaujímavá farebná atramentová single tlačiareň, ktorá vyniká hlavne možnosťou tlače vo veľkom formáte. Maximálna veľkosť, ktorú tento model zvládne, je 13 x 19 palcov. Podobné tlačiarne bývajú väčšinou vcelku drahé, ale tento model sa dá zohnať za veľmi príjemnú cenu okolo 200 dolárov. Výbava je na vcelku slušnej úrovni, základný zásobník pojme 150 listov papiera, čo by malo stačiť všetkým užívateľom. O prepojenie s počítačom sa stará klasické rozhranie USB 2.0 a páčil sa nám veľmi jednoduchý ovládací panel, ktorý vlastne ani nie je panel a skladá sa iba z dvoch tlačidiel. S ovládaním tak nie je vôbec žiadny problém. Jednou z najväčších predností tejto tlačiarne je veľmi kvalitná tlač aj na veľký formát, hlavne ostrosť a realistické podanie farieb stojí za zmienku. Rýchlosť tlače je tiež dostatočná, prvé fotografie o klasickom rozmere 4 x 6 palcov sa dočkáme po zhruba 36 sekundách a celková rýchlosť farebnej tlače je 8.8 stránok za minútu (ppm). Čiernobiela tlač je samozrejme rýchlejšia a môžete sa tešiť na 11.3 stránok za minútu. Jediná nevýhoda tohto modelu je vyššia hlučnosť.
 

 

Najlepšie tlačiarne v júni 2011

3. Canon Pixma MG5220

Táto multifunkčná tlačiareň je z celého nášho prehľadu najjednoduchšia, ale aj tak ponúkne veľmi slušnú výbavu a dobré funkcie. Zvládne tlač, kopírovanie a skenovanie, fax tu nie je, takže je to model určený hlavne pre použitie v domácnosti. Základná výbava je naozaj dobrá, zahŕňa vstupný zásobník na 150 litrov papiera, čítačku pamäťových kariet, automatický duplexer pre pohodlnú obojstrannú tlač a nechýba ani USB port a rozhranie Wireless LAN. Ovládanie a nastavenie tlačiarne je príjemné a prebieha cez jednoduchý ovládací panel, ktorý sa skladá z niekoľkých funkčných tlačidiel a 2.4 palcového nastaviteľného LCD displeja. Zapáčila sa nám kvalita tlače textu, ktorá patrí v tejto kategórii medzi tie úplne najlepšie. Dobrá je tiež kvalita tlače fotografií, kedy vynikne hlavne ostrosť a vysoká úroveň detailov. Rýchlosť je tiež dobrá, prvú fotografiu o formátu 4 x 6 palcov zvládne tlačiareň vytlačiť za 20 sekúnd a ďalej môžete pokračovať rýchlosťou 9.3 stránok za minútu (ppm). Čiernobielu tlač zvláda táto Pixma rýchlosťou 11 ppm. Jedna z hlavných nevýhod tlačiarne je vyššia cena náplňou a s tým spojené vyššie prevádzkové náklady.
 

 

Najlepšie tlačiarne v júni 2011

4. Brother MFC-7860dw

A na záver sa do hitparády prebojovala táto veľmi podarená multifunkčná laserová monochromatická tlačiareň, ktorá je určená hlavne pre použitie v kancelárii. Ponúka tlač, kopírovanie, skenovanie a samozrejme nesmie chýbať ani fax. Základná výbava je skvelá, dostanete napríklad rozmerný zásobník na 250 listov papiera, automatický duplexer, ethernet a tiež WiFi pre pohodlné bezdrôtové spojenie. Ovládací panel je vcelku komplexný, ale po ergonomickej stránke je navrhnutý dobre, takže sme s ovládaním problémy nemali. Vzhľadom na zameranie je jasné, že tento model vyniká hlavne v tlači textu. Ten je z celej našej štvorice najlepších a určite oceníte dobrú čitateľnosť aj pri použití malého fontu. Skvelá je aj rýchlosť tlače a tlačiareň zvládne až 27 stránok za minútu (ppm). Ak by sme mali tomuto modelu niečo vytknúť, tak by to bola absencia USB portu na prednej strane a občasné zaseknutia listu papiera.
 

 

Najlepšie tlačiarne v júni 2011

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Najlepšie tlačiarne v júni 2011


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.