Preposlať Samsung ML-1865

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung ML-1865

15.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ak potrebujete kompaktnú laserovú tlačiareň a nie ste príliš nároční, je dnešný testovaný model presne pre vás. Otestovali sme si jednoduchú tlačiareň Samsung ML-1865, ktorá nás v niekoľkých ohľadoch veľmi príjemne prekvapila.

 

Samsung ML-1865

Jedná sa o monochromatickú laserovú tlačiareň, ktorá sa vyznačuje hlavne príjemne malými rozmermi a jednoduchým používaním. V dnešnej dobe sú síce najpopulárnejšie multifunkčné tlačiarne, ale nie každý ich vlastnosti potrebuje, takže klasické monochromatické single tlačiarne ako táto majú na trhu stále svoje pevné miesto. Design tlačiarne sa nám páčil, je príjemne jednoduchý a vďaka už spomínaným malým rozmerom sme s manipuláciou alebo nájdením vhodného miesta na stole nemali žiadne problémy. Prehľadný a jednoduchý ovládací panel sa nachádza na hornej strane tela tlačiarne a skladá sa len z niekoľkých málo funkčných tlačidiel, takže ovládanie je skutočná hračka a rýchlo sme si na ovládací panel zvykli. Po ergonomickej stránke je na tom tento model naozaj dobre. Základná výbava je naozaj len základná a nič extra tu nenájdete.  

 

Samsung ML-1865

Vstupný zásobník pojme 150 listov papiera, čo by malo väčšine bežných užívateľov bez problémov stačiť a maximálna mesačná výťaženosť činí 5000 výtlačkov, čo nám prišlo aj ako dostatočné. Štandardný výstupný zásobník má kapacitu 100 listov a tlačiareň je vybavená tiež pamäťou 8 MB a procesorom pracujúcim na frekvencii 300 MHz. Veci ako automatický duplexer alebo rozhrania PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu sme vo výbave ani nečakali a samozrejme tu ani nie sú. Chýba tiež čítačka pamäťových kariet. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je naozaj jednoduché a zvládli sme to behom chvíľky. Pre tlačiareň stačí nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť náplň, prepojiť tlačiareň s počítačom, zapojiť ju do elektrickej siete a po inštalácii do počítača sa môžete pustiť do práce. O prepojenie s počítačom sa stará klasické USB rozhranie a samotná inštalácia je rýchla a bezproblémová. Čo sa týka operačných systémov, tlačiareň podporuje väčšinu dnes bežne používaných systémov ako Windows XP / Vista / 7, ďalej môžete použiť aj Windows 2000, 2003 a 2008 Server a nechýba ani podpora Mac OS X 10.3 - 10.6 a niektorých derivácií Linuxu.  

 

Samsung ML-1865

Rýchlosť tlače je veľmi dobrá, tlačiareň zvládne až 18 stránok za minútu (ppm), čo by malo byť dostatočné pre väčšinu užívateľov. Prvého výtlačku sa dočkáte za príjemných 8.5 sekúnd. Ďalšia vec, ktorá nás príjemne prekvapila, bola kvalita tlače textu. Tá je úžasná a to hlavne ak vezmete do úvahy, že sa jedná o veľmi lacnú a jednoduchú tlačiareň. Jednotlivé písmená sú bez problémov čitateľné aj pri použití malého fontu a vyniká tiež výborné zobrazenie čiernej farby, rovnako tak ako celková ostrosť. Kvalita tlače grafiky je dobrá a jedná sa určite o nadpriemer. Niekoľkokrát sme použili aj technológiu One-Touch, ktorá sa nám veľmi páčila a určite si nájde veľa priaznivcov. Jedná sa o to, že tlačiareň zvládne vytlačiť presný obsah monitora stlačením jedného tlačidla, ktoré sa nachádza na ovládacom paneli, čo je naozaj praktické a veľmi použiteľné.  

 

Samsung ML-1865

Samsung ML-1865 je veľmi podarená laserová monochromatická tlačiareň, ktorá je do domácnosti ako stvorená. Je naozaj jednoduchá, nenáročná a disponuje dobrou rýchlosťou tlače a ocenili sme aj jeho vysokú kvalitu, ktorá môže konkurovať oveľa drahším prístrojom. Výbava je síce naozaj iba základná, ale nič iné sme ani nečakali. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo príjemných 52 €. 


tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung ML-1865


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.