Preposlať Brother MFC-7460DN

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-7460DN

19.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Brother sa preslávila hlavne kvalitnými laserovými tlačiarňami a na jednu takú sa v dnešnej recenzii pozrieme. Jedná sa o model s označením MFC-7460DN, ktorý je podľa výrobcu ideálny ako do menej vyťažené kancelárie, tak do domácnosti. Ako si táto tlačiareň viedla v teste?

 

Brother MFC-7460DN

Tento model je monochromatická laserová multifunkčná tlačiareň, takže zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a môže fungovať aj ako samostatný fax. Tlačiareň pekne dopĺňa svojich súrodencov MFC-7360N a MFC-7860DW a nachádza sa presne uprostred ponuky a to ako cenou, tak výkonmi. Po designovej stránke sa nejedná o žiadny zázrak, je to proste normálna tlačiareň a v tomto odvetví sa na štýlový alebo elegantný vzhľad príliš nehrá. Ďaleko dôležitejšia je praktickosť a dobrá ergonómia a v tom tento model uspel na výbornú. Ovládací panel síce vyzerá na prvý pohľad príliš zložito, ale je navrhnutý dobre a všetky tlačidlá sú rozmiestnené úplne logicky. Rýchlo sme si na panel zvykli a ovládanie aj nastavenie bolo pohodlné. Jednoduchosť ovládania a celkovú použiteľnosť ešte zlepšuje monochromatický displej, ktorý má informačnú hodnotu a zobrazujú sa na ňom informácie o tlači i samotnej tlačiarni. Teraz sa dostávame  k základnej výbave, ktorá je v rámci medzí slušná, ale priestor pre zlepšenie tu samozrejme je.

 

Brother MFC-7460DN

Vstupný zásobník pojme 250 listov papiera, čo je slušné, ale predsa len by to v kancelárii nemuselo úplne stačiť. A žiadne možnosti navýšenia kapacity nie sú, čo je naozaj škoda. Maximálna mesačná záťaž 10 000 výtlačkov sa nám zdala ako dobrá. Rozhrania PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu vo výbave chýba, ale vzhľadom k zameraniu to nejde brať ako nevýhodu. Čo tu ale nechýba, je automatický duplexer pre obojstrannú tlač, ktorý nájde v kancelárii ďaleko väčšie využitie. Od výbavy sa presunieme na uvedenie do prevádzky, ktoré prebieha štandardným spôsobom a jedná sa o vcelku jednoduchý úkon. Pre tlačiareň musíte nájsť vhodné miesto na stole, čo môže byť vzhľadom k nepatrne väčším rozmerom trochu problém, potom stačí naplniť zásobník papierom, zapojiť tlačiareň do elektrickej siete a môžete ju využívať ako samostatný fax alebo kopírku. Aby ste mohli služieb tlačiarne využiť naplno, musíte ju samozrejme prepojiť s počítačom, čo prebieha pomocou klasického rozhrania USB. Následná inštalácia je rýchla, bezproblémová a pri našom teste sme používali operačný systém Windows 7. Tlačiareň ale samozrejme podporuje väčšinu dnes bežne používaných operačných systémov, ako Windows XP, Vista a na svoje si prídu aj používatelia MAC OS X.  

 

Brother MFC-7460DN

Maximálna rýchlosť tlače, ktorú tlačiareň zvládne pri tlači textu, je 27 stránok za minútu (ppm). To nie je vôbec zlé a pre väčšinu potrieb to úplne dostačuje. Pri kombinovanej tlači, keď sme tlačili kombináciu textu, rôznych grafov a štatistík spadla rýchlosť tlače na 9.9 ppm. Táto tlačiareň využíva na tlač rovnakú mechaniku, ako jej vyššie uvedení súrodenci a nikoho tak neprekvapí, že kvalita tlače je tiež rovnaká. Vyniká hlavne veľmi kvalitnou tlačou textu, keď sme si všimli ako skvelé zobrazenie čiernej farby, tak dostatočnú čitateľnosť aj pri použití malého fontu. Ostrosť je tiež dobrá, takže text z tejto tlačiarne bude svojou kvalitou stačiť pre drvivú väčšinu užívateľov. Kvalita tlače graficky je slušná a spokojní sme boli aj s tlačou fotografií, aj keď pre to túto tlačiareň priamo určená nie je. To, čo má tento model zvládať, zvláda výborne.  

 

Brother MFC-7460DN

Brother MFC-7460DN je podarená monochromatická tlačiareň, ktorá má svoje miesto hlavne v kancelárii. Tu oceníte dobré výkony aj slušnú funkčnú výbavu v čele s automatickým duplexerom. Trochu nás sklamal vstupný zásobník na papier, ktorý nejde rozšíriť, ale to bola jediná väčšia chyba. Rýchlosť tlače je veľmi dobrá a spokojní sme boli aj s kvalitou tlače textu. Cena sa na našom trhu pohybuje okolo 228 €. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Brother MFC-7460DN


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.