Preposlať Polaroid GL10 Instant Mobile Printer

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Polaroid GL10 Instant Mobile Printer

21.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Oznámenie, že sa spoločnosť Polaroid spojila so súčasnou popovou ikonou v podobe Lady Gaga, zdvihlo nejedného redaktora technických časopisov a webov zo stoličky. Prvé výrobky, ktoré táto speváčka navrhla, sa už dostávajú na trh a v dnešnej recenzii sa na jeden taký pozrieme.

 

Polaroid GL10 Instant Mobile Printer

Jedná sa o prenosnú mobilnú tlačiareň označenú ako GL10 Instant Mobile Printer a hneď zo začiatku musíme priznať, že sa jej vzhľad celkom podaril. Síce na ňom príliš nevidíme vplyv tejto veľmi extravagantnej osobnosti, ale dizajn je príjemný a tlačiareň zaujme hneď na prvý pohľad. Oproti predchádzajúcim tlačiarňam z tejto generácie sa nový model nejako výrazne neodlišuje a všetko funkčné zostalo zachované. Po stránke veľkosti sa jedná samozrejme o veľmi kompaktný model, takže nie je problém ho vziať so sebou naozaj všade, čomu napomáha aj nízka hmotnosť iba 0.425 kg. Čo sa týka výbavy, tak tá je na vcelku slušnej úrovni a pri kúpe tlačiarne dostanete v balení tiež 10 fotopapierov o rozmere 4x3 palca, čo je jediný rozmer, ktorý tlačiareň zvládne. Zameraniu tlačiarne zodpovedá aj konektívna výbava, ktorá zahŕňa USB port, ktorý môžete použiť ako na PC, tak na počítače MAC a samozrejme nechýba ani rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu.  

 

Polaroid GL10 Instant Mobile Printer

O tlač z mobilných telefónov sa postará bezdrôtové rozhranie PictBridge a ak máte telefón s operačným systémom Android, máte vyhraté. Pre tento operačný systém totiž existuje skvelá mobilné aplikácie pre tlač, ktorá je navyše zadarmo a je aj veľmi jednoduchá. Veľmi rýchlo sme sa s ňou naučili pracovať a funguje perfektne. Užívatelia iPhonu majú smolu, podpora tlače z tejto tlačiarne pre ich telefón zatiaľ nie je. Uvedenie tlačiarne do prevádzky a samotná tlač je vcelku bezbolestný proces, ktorý zvládnete určite behom chvíľky. Stačí naplniť zásobník, ktorý pojme 10 listov fotopapiera a potom si už len vybrať, ako a z čoho budete chcieť tlačiť. Hneď zo začiatku sme si otestovali tlač z mobilného telefónu Samsung Galaxy S II cez Bluetooth a s pomocou už spomínanej mobilnej aplikácie. Vzhľadom k tomu, že android aplikácie väčšinou neoslňujú nejakým vybrúseným užívateľským prostredím, nás prostredie tejto aplikácie veľmi príjemne prekvapilo.  

 

Polaroid GL10 Instant Mobile Printer

Polaroid uvádza, že tlač fotografie o rozmere 4x3 zvládne táto mobilná tlačiareň do jednej minúty, ale je to údaj naozaj len a len pre samotnú tlač. Pri tlači z telefónu cez Bluetooth musíte počítať s určitým oneskorením, ktoré spôsobuje nie práve rýchly prenos dát z telefónu do tlačiarne. Transferom dát strávil telefón takmer dve minúty, takže celkový čas na jeden výtlačok sa pri tlači z telefónu vcelku podstatne zvýši. Vzhľadom k tomu, že je táto tlačiareň navrhnutá primárne pre tlač cez Bluetooth, je to škoda a transfer mohol byť rýchlejší. Výsledná kvalita tlače nás ale na druhú stranu veľmi príjemne prekvapila. Vzhľadom k veľkosti tlačiarne a samozrejme aj tlačiarenského mechanizmu sme nečakali ktovie čo, ale napríklad reprodukcia farieb je naozaj dobrá. Farby sú zobrazené realisticky a fotografie disponujú tiež slušnou úrovňou detailov. Na tak kompaktný stroj je to určite dobrý výkon.  

 

Polaroid GL10 Instant Mobile Printer

Polaroid GL10 Instant Mobile Printer je príjemná mobilná tlačiareň, ktorú ocenia hlavne užívatelia, ktorí chcú alebo potrebujú tlačiť vždy a všade. Môžete tlačiť ako cez PictBridge, tak samozrejme aj cez bluetooth, čo je primárne jej zameranie. Tlač cez bluetooth je ale vcelku pomalá, za čo môže hlavne nie príliš rýchly transfer dát. Tlačiarni musíme určite pochváliť kvalitu tlače, ktorá je na veľmi dobrej úrovni a určite sme v tomto ohľade čakali horšie výsledky. Náklady na jeden výtlačok sú samozrejme vyššie, než u klasickej tlačiarne, ale to sa dá očakávať. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Polaroid GL10 Instant Mobile Printer


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.