Preposlať Samsung SCX-5739FW

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung SCX-5739FW

25.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Kvalitných multifunkčných tlačiarní do kancelárie nie je nikdy dosť a v súčasnosti je ponuka na trhu naozaj rozsiahla. Teraz ju rozšíril aj kórejský Samsung so svojím modelom SCX-5739FW, na ktorý sa v dnešnej recenzii pozrieme trochu podrobnejšie.

 

Samsung SCX-5739FW

Tento model je klasická monochromatická laserová multifunkčná tlačiareň do kancelárie, takže zvládne tlač, kopírovanie, skenovanie a nechýba tu ani fax. Samozrejme ju môžete použiť aj v domácnosti, ale sem by sme odporúčali trochu kompaktnejší model. Po stránke designu sa nejedná o žiadneho krásavca a je to proste klasika. Telo je svetlé a ovládací panel je vyvedený viac do tmavej farby, čo tlačiareň ako celok mierne oživuje. Samotný ovládací panel nás veľmi potešil, pretože obsahuje dotykový farebný LCD displej s uhlopriečkou 4.3 palcov, vďaka ktorému je ovládanie a nastavenie tlačiarne hračka. Displej má príjemnú odozvu a užívateľské rozhranie je dostatočne prehľadné. Ovládací panel obsahuje samozrejme aj klasické tlačidlá, ktorých rozloženie je z ergonomického hľadiska dobré a s orientáciou sme nemali žiadne problémy. Výbava tlačiarne je na skvelej úrovni, dostanete napríklad vstupný zásobník s kapacitou 300 listov papiera a mesačná záťaž je 80 000 výtlačkov, čo bez problémov stačí aj do vyťažené kancelárie.   

Samsung SCX-5739FW

Súčasťou výbavy je aj automatický duplexer pre pohodlnú obojstrannú tlač a trochu nás prekvapila prítomnosť rozhrania PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu. Predsa len, táto tlačiareň nie je primárne určená pre tlač fotografií, ale samozrejme nie je prítomnosť tohto rozhrania na škodu. USB port môžete použiť aj pre tlač z alebo pre skenovanie na USB flash disk. To je veľmi praktické a hlavne v kancelárii to určite nájde uplatnenie. Uvedenie tlačiarne do prevádzky je vcelku jednoduché a zvládli sme to behom chvíľky. Stačí pre ňu nájsť vhodné miesto na stole, naplniť zásobník papierom, zapojiť ju do elektrickej siete a už môže fungovať ako samostatná kopírka. Ak budete chcieť využívať všetky funkcie naplno, budete musieť tlačiareň pripojiť k počítaču a nainštalovať. Pripojenie k počítaču prebieha cez štandardný USB port a tlačiareň je vybavená tiež rozhraním Ethernet a WiFi, takže po stránke konektivity nie je priestor k sťažnostiam. Pre prevádzku tlačiarne môžete použiť väčšinu dnes bežne používaných operačných systémov a v našom teste sme použili klasiku v podobe Windows 7. Samozrejmosťou je podpora systémov Windows XP a Vista a skrátka neprídu ani používatelia MAC OS X.   

Samsung SCX-5739FW

Teraz sa zameriame na rýchlosť tlačiarne, ktorá nie je najlepšia a v tejto kategórii sa jedná skôr o priemer. Samsung uvádza maximálnu rýchlosť tlače 37 stránok za minútu (ppm), čo je možné dosiahnuť len v prípade, že budete tlačiť samostatnú tlač bez akýchkoľvek iných vecí. Vyskúšali sme si samozrejme aj kombinovanú tlač, ktorá zahŕňal text, stránky s grafikou, grafy a pri tom sme sa dostali na najvyššiu rýchlosť tlače 8.7 ppm. Rozdiel medzi maximálnou možnou rýchlosťou tlače a priemernou rýchlosťou pri kombinovanej tlači je samozrejme u všetkých tlačiarní rozdielny, ale u tohto Samsungu to bol prepad naozaj veľký. Kvalita tlače je na veľmi dobrej úrovni, text je príjemne ostrý a nemali sme problémy s čitateľnosťou ani pri použití veľmi malého fontu. Tlačiareň zvláda dobre zobraziť čiernu farbu, čo k výsledku veľa prispelo. Kvalita tlače grafiky je tiež dobrá a v tejto kategórii patrí medzi to lepšie, čo môžete vidieť.  

 

Samsung SCX-5739FW

Samsung SCX-5739FW je slušná multifunkčná tlačiareň, ktorá si svoje miesto na trhu určite obháji. Najviac nás potešila bohatá výbava a skvelý ovládací panel s rozmerným LCD dotykovým displejom. Ovládanie je tak príjemne jednoduché a intuitívne. Rýchlosť tlače pre nás bola trochu sklamanie a drvivá väčšina konkurencie v tejto cenovej skupine to vie podstatne rýchlejšie. Kvalita tlače textu je veľmi dobrá, vyniká hlavne ostrosť a zobrazenie čiernej farby, čo sa podpísalo aj na dobrej tlači grafiky. 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung SCX-5739FW


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.