Preposlať Canon Pixma MG5320 a Pixma iP4920

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MG5320 a Pixma iP4920

27.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Canon začína pomaly obmieňať modelovú radu atramentových farebných tlačiarní Pixma a na dva najnovšie modely sa pozrieme v dnešnej novinke. Na svoje si prídu ako náročnejší užívatelia, ktorí potrebujú multifunkciu, tak priaznivci tlače fotografií.

Dva nové modely Canon označil Pixma MG5320 a Pixma iP4920 a budú nahrádzať už pomaly dosluhujúce tlačiarne Pixma MG5220 a Pixma iP4820. Najprv sa pozrieme na multifunkčný model MG5320, ktorý je vyvedený v novom dizajne a môžeme sa tešiť na množstvo noviniek. Dizajn tlačiarne je celkom vydarený a ako už býva v tejto modelovej rade zvykom, telo je vyvedené v čiernej farbe. Na prvý pohľad je zrejmé, že bolo použité množstvo lesklých plastov, čo síce vyzerá atraktívne, ale nie je to príliš praktické, pretože na povrchu veľmi ľahko zostávajú odtlačky prstov a podobné nečistoty. Tento model je multifunkčný, takže sa môžeme tešiť na tlač, kopírovanie a skenovanie. Faxom tlačiareň vybavená nie je, takže je zameraná prevažne pre použitie v domácnosti. Výbava je na veľmi dobrej úrovni, k tlači môžete použiť napríklad čítačku pamäťových kariet a nechýba ani automatický duplexer pre pohodlnú obojstrannú tlač.   

Canon Pixma MG5320 a Pixma iP4920

Canon Pixma MG5320 a Pixma iP4920

O pripojenie k počítaču sa stará štandardné rozhranie USB a tlačiareň môžete pripojiť aj bezdrôtovo a to pomocou vstavaného WiFi prijímača. Na hornej strane tela tlačiarne sa nachádza prehľadný ovládací panel, ktorý obsahuje výklopný LCD displej s uhlopriečkou 3 palce a niekoľko funkčných tlačidiel spolu s informačnými diódami. Čo sa týka rýchlosti tlače, Canon uvádza 12.5 stránok za minútu (ppm) pri čiernobielej a 9.5 ppm pri farebnej tlači, čo sú priemerné, ale nie úplne zlé výsledky. Tento model sa pýši tiež energetickou normou Energy Star. Druhá tlačiareň, ktorú Canon predstavil, je model Pixma iP4920. Jedná sa o single tlačiareň, takže zvládne iba tlač a je priamo určená pre milovníkov tlače fotografií. Dizajn je podobný, ako u vyššie uvedeného modelu MG5320, ale u tejto tlačiarne je podstatne jednoduchší ovládací panel. Tomu bohužiaľ chýba farebný LCD displej, čo je škoda, pretože by sa k fototlačiarni hodil. Použité boli opäť lesklé čierne plasty. O pripojenie k počítaču sa stará USB rozhranie, ale zatiaľ sa bohužiaľ nevie, či tu bude aj WiFi prijímač.   

Canon Pixma MG5320 a Pixma iP4920

Canon Pixma MG5320 a Pixma iP4920

Potešila nás prítomnosť automatického duplexera a pravdepodobne tu nájdeme aj rozhranie PictBridge pre priamu tlač fotografií z fotoaparátu. Tento model používa na tlač päť samostatných farebných náplní a pri čiernobielej tlači zvládne dosiahnuť rýchlosť 12.5 stránok za minútu. Pri farebnej tlači sa rýchlosť samozrejme zníži a to na 9.3 ppm. Obe nové tlačiarne sú na tom po stránke rýchlosti úplne rovnako. Tento model by mal najviac vynikať samozrejme po stránke kvality tlače fotografií, ale na potvrdenie si budeme musieť počkať až do prvého testu. Ak sa pozeráte po novej tlačiarni a jeden z týchto modelov sa vám zapáčil, budete si naň musieť ešte chvíľu počkať. Predaj by mal začať na jeseň tento rok a predbežne ceny boli stanovené na 149.99 (Pixma MG5320, cca 100 € bez DPH), respektíve 99.99 dolárov (Pixma iP4920, cca 67,32 € bez DPH). 

 

Canon Pixma MG5320 a Pixma iP4920

Canon Pixma MG5320 a Pixma iP4920

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Canon Pixma MG5320 a Pixma iP4920


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.